Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma odpolední svačinky v mš

Červeně příspěvky za posledních dní
petrapavlo17:45 24.10.2021
Prosím, kdo rozhoduje o tom, jestli se v mš bude nabízet strava polodenní i celodenní? Anebo se bude v mš nabízet pouze celodenní strava i těm dětem, které celoročně odchází z mš po obědě ve 12 Hodin a musí platit a odebírat odpolední Svačinku? Vstupuje zde nějaké zákonné nařízení nebo je to na řediteli školy a školky? Některé mš mají polo/celodenní stravu, některé jen celodenní a "krabičkují" odpol.svačinu odcházejícím dětem po obědě. Děkuji za odpověď
Zalka6:08 25.10.2021
Dobrý den, to rozhodnutí je na řediteli, ten se zákonnými zástupci dohodne způsob stravování dětí v MŠ, tzn. zda dítě bude chtít mj. odpolední svačinu či ne. Pokud dítě odchází po obědě každý den, nebo některé dny v týdnu pravidelně, svačinu bych vůbec nenastavovala na tyto dny. Pokud půjde dítě mimořádně, nastavila bych odhlašování např. 1 den předem (třeba před dobu, než musíte objednat pečivo apod.). Pokud dítě bude odcházet mimořádně a předem nebude odhlášeno ze svačiny, svačinu by si mohli vyzvednout až v době, kdy se svačina vydává, s sebou bych nedávala.
petrapav19:25 12.11.2021
Nám naše ředitelka řekla, že mají pouze celodenní provoz a proto musíme platit a odebírat svačinky, které nepotřebujeme. Navíc je zde problém i kvalita těchto svačinek, např. vánočka s proužkem kapie, experimenty v pomazánkách - nejsou chutné, doma to dítě stejně nejí. Po celý rok odchází několik dětí vždy po obědě, další děti nepravidelně. Náš ty odpol. svačinky budou stát cca 2000 Kč za rok zbytečně navíc. Má právo si ředitel školy vynucovat placení odpol. svačinek na dobu, kdy dítě ve školce už není? Řekněte, kdo by chtěl povinně odebírat a platit něco co nechce, nepotřebuje? Copak je to v pořádku? V okolních obecních školkách u nás mají polo/celodenní stravu a stejnou délku provozní doby jako u nás. Jen u nás to nedovolují odhlásit...
jentak19:31 12.11.2021
Svačinky běžně odhlašujeme dle přání rodičů. Trvale nebo dle potřeby, žádný problém s tím nemáme. Chápu, že se vám to nelíbí, ale musíte to řešit s ředitelkou nebo se zřizovatelem
petrapav23:01 12.11.2021
Děkuji za odpověď. Ředitelka nám odpověděla, že to jinak nejde, že naše dítě nemůžou převést na polodenní výuku i když odchází ve 12 hod. celoročně.... Marně hledám, co je k tomu opravňuje, ale žádný zákon nebo vyhláška nenařizuje odebírat a platit stravu, když dítě ve školce není. Spíše by se nemělo jídlo ani vynášet z jídelny. Nechápu to. Mýlím se snad? Oslovili jsme zřizovatele a čekáme na odpověď.
Pepča12:31 18.11.2021
Tady je asi zásadní problém, že si vzájemně nerozumíte, protože každá s Vás potřebuje něco jiného a koukáte na to ze své pozice. Paní ředitelka opravdu není oprávnění dítě samovolně odhlásit s celodenní docházky, i když odchází pravidelně po obědě domů. Na tom by se musela dohodnout s rodiči. Ale pro školku by to bylo nevýhodné, domnívám se , že by školka dostala méně peněz. Ale Vy se můžete dohodnout s rodiči, že jim odhlásíte odpolední svačinky, není to nic proti ničemu. Navíc předloni mi to doporučila i ČŠI , protože děti mají nárok na stravu jen ve své přítomnosti, takže bych měla umožnit jim odhlašovat odpolední stravu. Taky to zde bylo zavedeno, že odcházející si berou svačinku domů. Loni jsem trochu využila pandemie a napsala jsem rodičům, že z důvodů situace je zakázáno vynášet jídlo určené k přímé spotřebě. Umožňuji ji jim ještě ráno odhlásit svačinku a s těmi co si berou děti pravidelně to mám dohodnuto na stálo a při změně jim to zas nastavím jak potřebují. Nakonec jsme spokojeni všichni, my nemusíme chvátat se svačinkami a balit je, rodiče nic nenamítají. Finančně to jakštakš vychází.
ivka 616:24 13.11.2021
Délku pobytu dítěte a stravování dohodne ředitelka školy se zákonným zástupcem, tak to stojí ve vyhlášce o mateřské škole. Když je dítě přítomno v MŠ, odebere stravu vždy. Programy stravného umožňují odhlašet a přihlašet dítě jakkoliv. U povinného předškolního vzdělávání je stanoven režim, dítě tam musí být na 8 a minimálně 4 hodiny nepřetržitě, to znamená na přesnídávku, popřípadě na oběd, pokud si dítě nevyzvednou před obědem. Odebírat odpolední svačinu nemusí, pokud si dítě vyzvedávají před svačinou a platiti něco, co neodebere není správné, nutno všechny způsoby promítnout do školního řádu a do vnitřních předpisů,
petrapav18:58 21.11.2021
Jsem rodič a marně se snažím přes dva měsíce s ředitelkou dohodnout, aby mi umožnila odhlásit odpol. svačiny na celý školní rok. Dala jsem jim to písemně a na odpověď jsem čekala několik týdnů. Mluvily jsme potom spolu i osobně a věděla moc dobře o čem se bavíme, řešili jsme i (ne)chutnost těch svačinek. Ještě se mi sama stěžovala na kuchyň a učitelky v MŠ, že nekomunikují mezi sebou. Že nejsem jediná, kdo si stěžuje. Potom mi akorát později písemně odpověděla to s tou docházku. Vedoucí jídelny mi taky tvrdí, že odpol.svačiny nejdou odhlásit. S námi rodiči se nikdo o tom nebavil, na schůzce rodičů je nám jen řečeno, že to jinak nejde a ať to řeším s vedením,což dělám. Musím nosit každý den krabičku, pokud ne, nic nedostanu a stejně to musím zaplatit. Přitom v okolí jiné školky odhlášují svačinu i když mají děti celodenní docházku. Máme podanou žádost, aby nám byla účtována strava pouze za dobu přítomnosti dítěte a zůstalo to bez reakce. Stravné se u nás platí pouze inkasem.
ivka 69:49 23.11.2021
Doporučuji se obrátit na zřizovatele školky, popřípadě na Českou školní inspekci. Zřejmě si vyložily nesprávně právní rámec školského zákona a prováděcích vyhlášek.
petrapav15:20 23.11.2021
Děkuji za odpovědi všem. Zřizovatel je obec. Podala jsem starostovi podnět více jak před měsícem - odpověď jen že to prošetří a bude mě informovat. Od té doby nic. Jak píšete, zbývá se obrátit na ČŠI.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi