Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma kaukulace mzdových nákladů

Červeně příspěvky za posledních dní
dobrá voda13:59 25.02.2022
Dobrý den prosím jak mám vypočítat mzdové náklady na nedotovaný oběd ve školce. Mám napočítat svačiny a přesnídávky jako jeden oběd, nebo to nějak pokrátit?
ivka615:00 25.02.2022
Zpočítat všechnu vydanou stravu v poměru 3 nebo 5 svačin na jeden oběd. Mám 300 svačin vydělím 3 nebo 5 a přičtu k obědům. S výslednou cifrou mohu počítat jako s podkladem pro výpočet mzdové režie (mzdy, odvody, FKSP, pojištění : přepočtený počet stravy a vyjde průměrný náklad na jedno jídlo. Nebo poměrem obědů svačin ku vynaloženým mzdám a vyjde na každé denní jídlo (60% oběd, 20% a 20% doplňky. Někde počítají na kalkulační jednici s porovnáním i na korunu vynaložených potravin (je to většinou z výrobní sféry), je vhodné pro výpočet celodenního stravování.
Manka11:02 18.03.2022
Chápu to dobře, že přesnídávky vydělím třemi a svačiny pěti? Proč ne stejně?
ivka612:22 18.03.2022
Milá kolegyně, vydělíte součet přesnídávek a svačin třemi nebo 5, záleží na vás, podle pracnosti. Já jsem nikde nenašla relevantní postup, tak jsem si stanovila kalkulační jednici takto: počet obědů + /přesnídávky + svačiny : 5/ = přepočtený počet porcí, se kterým dále pracuji při výpočtu věcných a osobních nákladů.
zaměstnanec14:17 18.05.2022
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli došlo k nějaké změně k placení obědů zaměstnanců. Zaměstnanci jídelny pracují na zkrácený úvazek 7hodin. Jednu hodinu mají na doplňkovou činnost pro cizí strávníky, kdy dostávají část z vybraných peněz na mzdy. Teď přišlo vedení školy s tím, že zaměstnance přeřadí k cizím strávníkům a tím pádem budou platit stejně jako oni, ale z ceny se jim odečte FKSP a příspěvek na mzdy. To znamená, že budou platit cenu potravin, plus režii, která se odvádí zřizovateli. Je to tak v pořádku? Nebo si každý zřizovatel může nastavit své podmínky? Děkuji za informace.
Pavel Ludvík9:29 19.05.2022
K tomuto bych chtěl upřesnit, že škola dnes už není povinna zajišťovat stravování zaměstnanců, ani když má vlastní jídelnu. A některé školy toho začínají využívat. Důvodem je, že podle MŠMT se nesmí hradit mzdové náklady kuchařek ze státní dotace. takže když škola na mzdy nemá prostředky, stravování zaměstnanců prostě zruší. Vyhláška 84 platí, když škola stravování zaměstnanců zajišťuje. Když ne, buď se nestravují, nebo jako cizí strávníci za plnou cenu. O kombinaci, že bych cizímu strávníkovi snížil cenu o FKSP a nějakou částku na mzdy, mi není nic známo.
Ementál14:19 19.05.2022
Tomu bych docela rozuměla, pokud by si zaměstnanci platili obědy jako cizí strávníci, tak by jídelna dostala za jejich jídla mzdové náklady. U nás tato jídla připravujeme zadarmo.
ivka68:10 19.05.2022
Ne každý zřizovatel, ale zaměstnavatel určuje způsob a podmínky stravování zaměstnanců, to byste měli mít ošetřeno ve vnitřních předpisech. Stravování zaměstnanců se řídí předpisy územně samosprávných celků, z. 250 o rozpočtových pravidlech, zákoníkem práce a vyhláškou č. 84 o strav, zaměstnanců, všechno v platném znění. Když máte svoji jídelnu, zaměstnanec platí hodnotu potravin sníženou o příspěvek FKSP a náklady na výrobu jdou k tíži zaměstnavateli, většinou z provozních prostředků, z vlastních příjmů. Nesmí jít z peněz na stravování dětí, to podle školského zákona nejde, to je jen na školní stravování dětí, ýžáků, studentů.
Inka10:10 26.05.2022
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, musím mít cenu potravin u zaměstnanců a cizích strávníků stejnou? U našich zaměstnanců mi výše stačí, ale u cizích - zvlášť výdejka - s tím nevyjdu - je jich docela malý počet. Když kvůli cizím zvednu fin. normu na potraviny i u zaměstnanců, bude to u nich zbytečné...Děkuji za odpověď Inka
spaky214:22 27.05.2022
Dobrý den, mám stejně vysokou cenu, byť bych u našich zaměstnanců nepotřebovala, ale v doplňkové se jich stravuje málo a jen drahá jídla.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi