Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Ceny jídel pro zaměstnance

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětIvanaa10:33 12.8.2022
Dobrý den, prosím o radu, z čeho se skládá oběd pro zaměstnance školy. Díky moc.
odpovědětandysek00711:17 15.8.2022
Oběd pro zaměstnance je tvořen: -cenou surovin - stejná jako pro kategorii 14-18 let - náklady (energie, mzdy, drobné vybavení kuchyně, opravy kuch.zařízení) -10 % DPH škola - přispívá na režijní náklady z hlavní činnosti škola může dále poskytnout příspěvek z FKSP Příklad: cena oběda včetně DPH : 93,-Kč cena potravin: 39,-Kč mzdy,režijní náklady,DPH: 54,-Kč Přo zaměstnance: příspěvek z hlavní činnosti : 54,-Kč příspěvek z FKSP-třeba 7,-Kč zaměstnance hradí 32,-Kč zamštnanec hradí 32,-Kč
odpovědětIlonaŠ.12:58 15.8.2022
Pokud má škola vlastní školní jídelnu, zaměstnanec hradí pouze cenu potravin, která může být snížena o příspěvek z FKSP. Výše příspěvku není omezena. Pokud škola nemá školní jídelnu, může zaměstnancům zajistit stravování. Tím zaměstnanec hradí cenu za stravovací službu (cena potravin+ věcná režie + osobní režie, případně zisková přirážka).Na tuto cenu může zaměstnavatel přispět max. 55 % z celkové ceny a poté může být využit i příspěvek z FKSP.
odpovědětPeeta13:42 16.8.2022
Dobrý den, Mohu mít ceny pro cizí strávníky a zaměstnance vyšší, než u kategorie 15-18? Když upravim koef. normy z 1 na 1,2, protože ani kategorie 15-18 nesní stejně jako dospělí většinou …
odpovědětivka610:08 17.8.2022
A proč ne, stravování zaměstnanců není školní stravování, má svoje předpisy, ve školní jídelně je jenom podle školského zákona umožněno jej provozovat, o tvorbě cen a velikosti porcí se uzavírá samostatná smlouva o zaměstnaneckém stravování podle zákona 250 o rozpočtových pravidlech, vyhlášky o 84 o nákladech na stravování v příspěvkových organizacích a obecně podle zákoníku práce.
Dobrý den, jsme MŠ a od září provozujeme Dětskou skupinu. Zaměstnance DS přijímala paní ředitelka jako zaměstnance školky, ale na poradě jsem se dozvěděla, že musí hradit oběd včetně režie, ne jako my pouze cenu potravin. Je to tak správně? Nejde to nějak ošetřit, aby hradily také jen cenu potravin? Děkuji za odpověď. Jitka
odpovědětspaky213:03 6.9.2022
My vaříme pro DS, ale ta je samostatný právní subjekt (jiné IČO), takže je máme v doplňkové činnosti, děti i zaměstnance.
Je-li to zaměstnanec školky - příspěvkové organizace, tak podle mého názoru je jedno, jestli její zaměstnanec vyučuje, vaří v jídelně, uklízí šatny nebo pracuje v dětské skupině, je to prostě zaměstnanec a měl by hradit stravu dle vyhl. 84, tedy jen potraviny.
odpovědětivka69:49 8.9.2022
Dost dobře nechápu jak může mateřská škola provozovat dětskou skupinu, která není školou ani školským zařízením zapsaným do rejstříku škol. Není v rejstříku, jsou pro mne cizí a měli by být zařazení v DČ za plnou cenu. Myslím si, že může být provozována obcí, městem, klidně v prostorách školky, je ale jinak financovaná , nutno řešit se zřizovatelem. Od toho e bude odvíjet i pohled na úplatu za školské služby.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi