Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Doúčtování obědů

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětKaty9913:27 12.8.2022
Dobrý den, prosím o radu. Od letošního roku chceme zavést doúčtování obědů za plnou cenu, pokud rodiče dítě neodhlásí v případě nemoci. Můžete mi prosím napsat, jak to máte uvedeno na přihlášce nebo ve vnitřím řádu? Případně o jaký bod v zákonu se to opírá? A jak to prosím doúčtováváte? Vezmete cenu obědu dítětě + režijíní + mzdové náklady? nebo jim dáte cenu jak cizí strávník? a v MŠ jak? Děkuji moc za odpovědi
odpovědětRADKA11:05 15.8.2022
Dobrý den, já to mám uvedené v přihlášce takto ...... V případě, že oběd neodhlásíte pro nepřítomnost strávníka, bude Vám účtována plná cena stravy, tj. potraviny + režijní a mzdové náklady = 33,- Kč.
odpovědětivka69:47 16.8.2022
Pokud chcete doúčtovávat výši plného stravného, když není strava včas odhlášena nebo neodebrána, musíte mít s postup em prokazatelně seznámeny zákonné zástupce nebo zletilé strávníky. Je to vlastně náhrada škody, která organizaci vznikne. Přímo ve školských předpisech toto nenajdete, vycházíte z obecných předpisů. Vymahatelnost práva je docela na pochybách, pokud nebudete mít řádně popsáno ve vnitřních předpisech, do toho se moc nikomu nehce. Poraďte se se zřizovatelem.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi