Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Dělení spotřebního koše v programu VIS

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětjowan11:06 7.3.2018
Dobrý den, omlouvám se, zda-li již někdy zaznělo, nedohledala jsem. Jsme MŠ, vaříme a vydáváme pro školku a odvážíme obědy pro ZŠ, učitele a žáky ve dvou věkových kategoriích. Musím dělit spotřební koš, to je jasné. Ale jak? Ve VIS nevedu jídelníčky, ani receptury. Výdejku mi dělá kuchyně dohromady, já pak vedu sklad ve VIS. Jde o to, že rozpad surovin není přesný. Do ZŠ zasíláme někdy více syrové zeleniny, cukr,sirup, mléčné výrobky, tohle do MŠ nejde, nebo jde, ale v jiné frekvenci. Tohle ve skladu nezohledňuji, pak tedy není spotřební koš přesný, ten dokáže podle filtru rozlišit SK,ale tohle tam není zohledněno.Prosím neví někdo jak tohle udělat, ale přitom zůstat u starého způsobu, kdy nedělám dvě výdejky pro ZŠ a MŠ zvlášť? Děkuji velmi za odpověď.
odpověděttara7:14 8.3.2018
Výdejky se mají dělat zvlášť pro děti, zaměstnance - je to závodní stravování, doplňková činnost. Výdejka dle mého by se měla dělat i pro MŠ a ZŠ, pokud počítáte spotřební koš dohromady je opravdu neobjektivní, protože děti ve škole nemají přesnídávky a svačiny, takže máte zkreslenou spotřebu používaných potravin sledovaných ve spotř. koši. Program VIS umožňuje rozčlenění výdejek, kontaktujte firmu určitě Vám doporučí řešení, lze úpravy od nich provádět i přes dálkovou zprávu, není nutná jejich návštěva.
odpovědětRadkaa7:55 8.3.2018
Souhlasím, dělám 3 výdejky - MŠ, ZŠ a dospělí. Hlavně je to velice jednoduché i rychlé. Není se čeho bát.
odpověděttristanka13:59 8.3.2018
Taktéž dělám 3 výdejky a pracné to rozhodně víc není, je to otázka deseti minut.. a hlavně, víte,jak na tom přesně jste, SK..finance..
odpovědětjowan9:03 12.3.2018
Velmi děkuji za příspěvky, pomohly, půjdu cestou programu. S pozdravem a přáním krásného dne J.
odpovědětRomana 120:30 12.3.2018
Dobrý den,to Vám kuchařky rozepisuji vydejku na 3x ?
odpovědětRadkaa8:00 13.3.2018
Ano, rozdělí si výdejku na 3 sloupce. Jeden širší pro MŠ, tam rozepisuje potraviny na přesnídávku, oběd, odpol. svačinu a součet. Druhý je pro ZŠ a třetí pro dospělé. Na konci řádku vše sečte. Zdá se to složité, ale kuchařky zvládají v pohodě. Během týdne nebyl problém.
odpovědětDarina8:51 16.3.2018
Dobrý den, výdejky se opravdu musí dělit na hlavní a vedlejší výdej, pak na MŠ a ZŠ,jinak spotřební koš nemá smysl. Ale je to jednoduché. Při otevření výdejky nevyplnit H nebo V, kliknout rovnou na odpis ze skladu a vyjede tabulka, kde se samo nabízí hlavní a vedlejší výdej, stačí jen vyplnit a jedním klikem zavřít. Takto pokračovat až do poslední suroviny a pak se vytisnkou krásně zvlášť:-)
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi