Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Dietní stravování

Červeně příspěvky za posledních dní
Dobrý den. Možná jste to tu už řešili, ale nedohledala jsem. Teď od ledna jsem nastoupila nově jako vedoucí školní jídelny. Musím přepracovat Vnitřní řád školní jídelny. Chtěla bych tam nějak napsat, že nemáme povinnost připravovat diety, ale budeme se snažit vyjít maximálně vstříc. Chtěla jsem se zeptat, jak to máte, když připravujete NEOFICIÁLNĚ diety. Už jsem se setkala se školou i školkou, kde jsem vařila, prostě se to buď nezahustilo, nebo se tam dal škrob. Příloha se prohodila třeba za brambory . Já sama mám alergii na pšenici a můj syn celiakii a vím jak je náročné, přijet z práce domů a vařit dítěti na druhý den do školy. Jen se bojím, ať nejsou nějaké problémy. Kuchařka mi řekla, že by se do toho nepouštěla, že se nějaké dítě po..re a bude to na nás. Mám si dát na něco pozor? Mám do toho jít? Oficiálně určitě ne . To mi nepovolí vedení. Děkuji
odpovědětLidule6:49 25.1.2021
Protože už pár let je vyhláška o dietním stravování ve školním stravování, tak to neoficiálně nejde. Co když se něco stane? Co když si dítě po obědě něco vezme, doma to neřekne a svedou to na školní jídelnu? Je lepší to řešit oficiálně. Máte oficiální žádost, oficiální vyjádření, oficiálně nakoupené potřebné suroviny pro dietu, kterou budete vařit. My děláme bezlepkovou, bezmléčnou a tyto dvě kombinované. Jinak náš pan ředitel říká, že škola je povinná zajistit stravování svým žákům. A proč, když jsme schopni zajistit základní dietní stravování nevařili? Nerozumím tomu, proč to chcete dělat neoficiálně a mít když tak problém..... A to, že to nezahustíte nebo dáte škrob, tak si dáte do směrnice o Dietním stravování a s touto směrnicí seznámíte rodiče.
odpovědětEmentál7:49 25.1.2021
Lidule, vaříte diety bez nároku na příplatek nebo máte více práce s tím spojené nějak hrazeny? Děkuji
odpovědětLidule11:05 25.1.2021
Děvčata, která na přípravě diet dělají (což jsou všechny) tak jsou zohledněné na osobním ;-). Jinak ty diety nejsou až tak náročné. Jen se na to musí myslet, mít zvlášť nádobí, potraviny a tak.
odpovědětKytyna41katka18:00 25.1.2021
Jak píšu, vedení mi nepovolí oficiálně vařit bezlepek. Byla jsem v jedné škole, kde oficiálně bezlepek dělají a probírala jsem to s vedoucí jídelny. Oni jídlo i vyváží a mají těch bezlepku hodně . Musí mít zvlášť kuchařku, která vaří jen bezlepk, zvlášť výdejku, a nutriční terapeutka. A jinou kalkulaci na tato jídla. My těchto dětí, máme max 5. Kvůli nim, mi to nikdo nepovolí. Proto si myslím, že by to bylo jednodušší a samozřejmě na domluvě. Už jsem to dělala. Komunikovala jsem s rodiči přes email, nebo osobně, každé jídlo zvlášť jsme probrali. Ráno když vedli dítě do školky, donesli si svoji přílohu, nebo pečivo. Teď jsem na střední škole a to je trošku jiné.
odpovědětdudek6:49 26.1.2021
U nás v MŠ vaříme oficiální bezlepkovou dietu pro jedno dítě a je to v pohodě.
odpovědět***7:21 26.1.2021
Teď vaříme v ZŠ dvě diety pro bezlepkáče. Oficielně. Zvláštní výdejka ani zvláštní kuchařka nejsou třeba. Pokud vám to vedení nepovolí, tak proč to děláte?
odpovědětir.ča7:39 26.1.2021
My vaříme oficiálně již více let, máme smlouvu s nutriční terapeutkou a vaříme nyní pro 2 děti bezlepkové a 1 dítě bez laktozové. Vařily jsme i jen 1 dietu. Zvláštní kuchařku nemáme, nádobí máme oddělené, pracovní nástroje a prkýnka také. Děvčatům přiděluji za tuto práci odměnu, jinak to ohodnoceno nemají.
odpovědětIva K.15:21 26.1.2021
Dovolím si otázku. Kolik vaříte celkem jídel? Kolik máte pracovnic?
odpovědětir.ča15:44 26.1.2021
My vaříme pro 320 dětí MŠ a 40 dospělých. A je nás i se mnou 6.
odpovědětKytyna41katka20:08 28.1.2021
Asi 400 jídel dva druhy. Dvě kuchařky, dvě pomocné.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi