Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Spotřební koš, finanční bilance

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětLea10:28 12.8.2021
Dobrý den, budeme dočasně vařit i pro jinou MŠ. Budu mít tedy ve skladu výdej za děti a dospělé, kteří nejsou v systému. Spotřební koš a finanční bilance mi tedy nebudou odpovídat pro naše děti. Jak tuto situaci řešit? Dá se v programu VIS Sklad nějak upravit?
Dobrý den, chystáme se dětem poprvé uvařit americké brambory. Prosím o radu, jak je mám založit do skladu, aby byly správně údaje na skladové kartě (pro spotřební koš). Děkuji.
odpovědětrohlik14:18 13.9.2021
Dobrý den, pro mě americké brambory jsou prostě brambory, takže do brambor. Přeji hezký den
odpovědětEva9:24 24.9.2021
Dobrý den, měla bych dotaz ke spotřebnímu koši, ale trochu jiného typu. V naší jídelně máme výběr ze dvou hlavních jídel. Teď jsem dostala dotaz, zda by ty "dvojky" nemohly být čistě bezmasé, že některé školy to mají. Prostudovala jsem všechnu legislativu, kterou jsem našla, ale všude je že "jedničky" i "dvojky" jsou, co se týče spotřebního koše, posuzovány zvlášť. Pokud budu mít všechny "dvojky" bezmasé nikdy SK nesplním. Má někdo nějaký tip, kde co najít a jak s tím naložit? Děkuji
odpovědětJaromíra10:21 24.9.2021
Čistě můj názor: 1) Pokud nesplníte spotřební koš, tak nastane co? Pravděpodobně vůbec nic. 2) Pokud dáte "čistě bezmasé jídlo" na jedničku a knedlo zelo na dvojku, tak pravděpodobně všichni (protože netouží po brokolici nebo fazolovém guláši bez masa) utečou k masu a fazole si dají pouze ti, co jídelníček nečtou a fazole pak vyhodí. 3) "Posuzování spotřebního koše" bude někdo provádět jedenkrát za pětiletku, ale vaši strávníci musí jíst denně. A pokud pak dostanete výborné hodnocení, že splňujete doporučenou pestrost stravy, tak věřte, že to většinu strávníků vůbec, ale vůbec nezajímá. 4) Takže - dávejte bezmasá jídla na dvojku a jejich milovníci si je rádi objednají :)
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi