Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma problémy se zaměstnanci

Červeně příspěvky za posledních dní
sonca10:45 30.4.2019
Přeji krásný poslední dubnový den, poraďte co dělat - díváte se občas na rubriku nabídka práce???Já ano a myslela jsem,že se mě to týkat nebude. Od září zkončíme v žalostném stavu.ODCHÁZÍ VEDOUCÍ KUCHAŘKA, KUCHAŘKA A CHYBÍ POMOCNÁ SÍLA.Co bude dál???Nejsou lidi.Co s provozem???Dívám se na ty nabídky - děvčata - tak jste všechny v Lidlu nebo kde?? Nejen vaše děti ,ale i ostatních chtějí ve škole oběd .Vím,je to těžká práce,ale každá práce má své. Dnešnímu letu zdar.
Bonita13:15 30.4.2019
Hlavně, že neSkončíte! PS: Momentálně je v Lidlu ve skladu 31 000,- Kč brutto . Tak ZDAR!!!
Pavel Ludvík10:43 3.5.2019
K těm 31 tis. bych ale chtěl doplnit další informace. Na takovou částku dosáhnete určitě až po několika letech, a to kdoví jestli, možná jen některé profese a jen v některých městech. Momentální nástupní mzda v Lidlu se pohybuje mezi 21-24 tis. Zapomeňte ovšem na 35 hodinový pracovní týden, slibovaný v reklamě. Rovněž vybrat si slibovaných 5 týdnů dovolené bude problém, protože není, kdo supermarkety nemají lidi, kteří by vás zastoupili. Vedoucí vám řekne, ano, běž na dovolenou, ale domluv si, kdo bude dělat za tebe. Jistě také víte, že podobná zařízení mají otevřeno do večera a víte, co se v nich děje před svátky. Tolik moje upřesnění.
bonita8:53 6.5.2019
Pane Ludvíku nemáte pravdu. V Plzni ve velkoskladu Lidlu jsou opravdu takové platové podmínky. Nástupní plat 32 000.- Kč.
Pavel Ludvík7:23 7.5.2019
Věřím vám to, ale patrně nejde o běžnou prodejnu Lidlu, jaká každého automaticky napadne.
kiki8:27 10.5.2019
Ano máte pravdu, nikdo si neuvědomí, že jsou to peníze za několik odpracovaných hodin v Lidlu. Jsem ve školství 30 let, vím je to dřina, ale přeci má to své i kladné stránky. Odpoledne a o víkendu jsme doma, žádné svátky!! Platy by se mohly jistě zvednout, ale pokud s tím neudělá nic stát, kterému je to úplně jedno, jídelen bude polovina a budou vývařovny v soukromém sektoru. Přeji všem štěstí na nové pracovníky. Také hledám a hledám a je to rok od roku horší, mám pouze 4 pracovnice.
Radek12:24 3.5.2019
Pokud potřebujete doplnit tým kuchařek zkuste to přes www.indeed.cz , do školy seženete všechny profese
t.terka.m12:40 6.5.2019
Dobrý den, zrovna nedávno jsem se bavila s několika maminkami, které při/po mateřské by rády pracovaly. Zkuste naťuknout nějakou v okolí, budou rády, že to budou mít v místě bydliště a určitě se nějaká chytne. Já to taky tak plánuju, protože od toho dalšího roku nám asi taky bude končit hlavní kuchařka.
Andu.s13:00 6.5.2019
Myslíte si, že to je tak jednoduché? Maminky si určitě rády přivydělají- pokud jim nebudou vadit minimální mzdy (mladé nemají odpracované roky na "postup"),ale i tak zde vzniká další problém- maminky s malými dětmi často marodí a provozy mají zase problém.... a tak stále dokola..... "Staří" odcházejí, mladým se za tak nízký plat dělat nechce, "střední" generace si najde lépe placenou práci...
Pavel Ludvík7:27 7.5.2019
Nedávno jsem mluvil s jednou vedoucí, která také hledá nové pracovníky. Stěžovala si, jak zjednodušené představy zájemci mají, např. kdo vaří doma, může lehce vařit i ve školní kuchyni. Nebo když je vážný důvod (nemocné dítě), tak prostě do práce nepřijdu, mám na to nárok. Takového uvažování bych se bál i u zmiňovaných maminek při/po MD,
sonca10:54 7.5.2019
To je přesné. Volala paní - doma také vařím, tak snad by to nebyl problém.Problém to je - provoz nemůže záviset na vedoucí školní jídelny/objednávky,skládání zboží,přípravy,jídelníčky,vaření,výdej/ a pokud není v kuchyni někdo, kdo má nějaké povědomí o práci ve školní kuchyni - je to jako by tam nebyl.Provoz nemůže být bez jediného kvalifikovaného zaměstnance.
Zdenouš12:31 7.5.2019
Je to hlavně o lidech, o tom jaký má kdo k práci v kuchyni přístup.Pokud na něm vidíte,že nemá o práci zájem a stále ho musíte popohánět,je vám platný jak mrtvému kabát.A je jedno jestli je vyučený, s maturitou nebo ing.To je má dlouholetá zkušenost.
Praha17:00 7.5.2019
U nás se bohužel nehlásí NIKDO. Jsme pražská jídelna, zde v Praze je dost práce a dost výborně placené práce. Máme již přes rok inzeráty a požadavky na úřadu práce. Zájem nemá NIKDO. Nabídka sedmnácti tisíc hrubého prostě nepřilákala nikoho. Začínají odcházet lidé do důchodu a jídelna, pokud to půjde takto dál, se bude muset zavřít. Neumím si představit, jak se to bude řešit. Jsme velký provoz a nevaříme žádné polotovary, tedy kvantum ruční práce.
Václava10:19 9.5.2019
Dobrý den, mohu se jenom připojit, odcházím já - vedoucí, a jedna kuchařka. Dle krajských normativů by nás mělo být 8, stabilně je nás 6, nyní pracujeme v pěti. Peníze na platy STÁLE nejsou, i skrze rokování i někdy sváry s vedením školy. A pracovní síly ? Nevypadá to vůbec růžově, po otázce, co za to? se již nikdo neozval. Pozornost směřující ke kuchyním ze strany státu, kraje, obce i samotných ředitelů již léta upadá. A zde vidíme "ovoce". Z našich představ o tom, že spolu s děvčaty vybudujeme funkční a fungující, zdravou a moderní školní jídelnu jsou ty-tam.
Líída10:42 9.5.2019
Zdravím holky, musím se s vámi podělit.U nás v kuchyni byli 3 kuchařky, a všechny 3 se rozhodly, že v červnu 2018 končí, šli do důchodu- všechny najednou.Ředitelku i mě polejvali,.Před vánocemi /2017/ se dali inzeráty. a řeknu vám - mohla jsem si vybírat, měla jsem 7 přihlášek, v březnu jsme měli vybráno. V září 2018 nastoupily 3 nové kuchařky. A dneska po třičtvrtě roku můžu říct, že výběr dopadl na jedničku.Tak aspoň jedno pozitivum:-), ještě existují lidé, kteří chtějí pracovat.
úterý11:25 9.5.2019
Líído z jakého jste města? Děkuji
Líída13:25 9.5.2019
kousek od Znojma , jsme vesnická škola
úterý15:03 9.5.2019
Tak to chápu, tak asi nemají lidé tolik volných míst na výběr. To máte tedy kliku.
majdan11:25 13.5.2019
Dobré poledne, bohužel i u nás odchází k poslednímu červnu hlavní kuchařka, kuchařka a pracovnice provozu. Inzeráty máme již všude, pomocné síly se najít dají. Bohužel na pozici kuchařky a hlavní kuchařky se nepřihlásil zatím nikdo. Každým rokem je to horší a horší sehnat zaměstnance, který mají zájem o práci a ochotu vyjít vstříc. Nevím, jak to bude v září, pokud neseženeme vyučné kuchařky :-(
Armina18:56 13.5.2019
Všude v jídelnách,jak to zde pročítám,je to stejné.Pracuji v menším kolektivu,jsme už všichni postarší a nedovedu si představit,že by někdo mladý se tam hrnul.Platové podmínky jsou výsměchem!Nepochopím, proč se už konečně těžká práce ve školních jídelnách správně neohodnotí.
Alena215:10 20.5.2019
Pracuji jako vedoucí ŠJ již 25 let. Za tu dobu říkáme, že jsme poslední mohykánky, po nás potopa. Před rokem jsem přijmula kuchařku, která neuvaří samostatně nic a to má možnost se někde přiučit. Blíží se nám důchod a jsem zvědavá kdo tu práci po nás bude dělat. Zodpovědnost velká, každý Vám vyhrožuje a i když se snažíte, tak to nikdo neocení. Měli jsme kontrolu z hygieny, platili jsme pokutu. Například za chodbu v suterénu u skladu, kde byl beton 24 roků a dnes jí vadil( musel se natřít). Jeden rok jsem hledala pomocnou sílu, nikdo to nechtěl dělat za tu almužnu. Měl by se konečně někdo zastat těchto pracovníků a zlepšit jim peníze.Kdybychom byli mladší tak jdeme do fabriky. Dělník má nástupní plat 23ooo,- TPCA a čistou hlavu. Budeme odcházet do 3 let do důchodu s malým důchodem. Za 25 let práce ve ŠJ jsou to skvělé vyhlídky. A to jsme zažili za tu dobu několik ministrů školství, kteří se dušovali jak nám platy zvednou.
rohlik8:07 21.5.2019
Dobrý den paní Aleno, dnes jste mi zlepšila náladu, jistě jste z okolí Kolína, proto mluvíte o TPCA, takže stejná hygienická stanice. Za betony, které jsou i u nás, jsme pokutu dostali také, zřejmě největší problém, tyto betony dodnes nikoho nezajímaly. Přeji hezký den
Lina11:33 21.5.2019
A chodí v okrese Kolín pořád stejná paní hygienička? Beton máme u nás také.
Pepča13:23 21.5.2019
Ale to platila škola tu pokutu ne?
rohlik13:03 21.5.2019
Stále, beze změny.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi