Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Náhrada mzdy při zavření jídelny-koronavirus

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětKamila 2518:03 22.3.2020
Po přečtení článku v sekci Aktuality je sice jasné, že máme nárok na mzdu ve výši průměrného platu stejně jako pedagogičtí pracovníci, ale já nevěřím tomu, že to dostaneme. Děvčata, máte některá z Vás, kterých se to týká, nějaké bližší informace od Vašich mzdových účetních, jak to vlastně bude? Blíží se konce měsíce a mělo by se to nějak řešit. Předpokládám, že to bude stejné u všech jídelen, bez ohledu na to, kdo je zřizovatelem ( obec, město, Krajský úřad). Děkuji a přeji pevné zdraví a nervy.
odpovědětmart6:48 23.3.2020
Dobrý den, u nás po domluvě čerpáme dovolenou, předpokládáme, že v červenci budeme v provozu. Deset dní dovolené necháváme na srpen, zbytek máme překážku na straně zaměstnavatele s náhradou mzdy ve výši průměrného platu.
odpovědětMony10:38 23.3.2020
Dobry den vsem. Dnes po vystoupeni pana ministra skolstvi se bohuzel nikdo nezeptal na skolni jidelny....co maji delat,jak se zachovat a jak se odrazi pocty jidel v rijnovych vykazech 2020? Dostaneme nejakym koeficientem nahradu za neuvarene jidla? Bude se jednat o dost podstatne cislo...nemuzeme propustet kucharky, kterych uz nyni je nedostatek. Bude to nekdo resit? Dekuji za pripadne nazory. Pevne zdravi a usmev.
odpovědětManka12:33 23.3.2020
Čerpat tedˇ dovolenou , v době kdy se jedná o překážku ze strany zaměstnavatele nedává smysl. Učitelé si také neberou dovolenou. Za co budete doma v červenci?
odpovědětHavha13:25 23.3.2020
Dobrý den, nám bylo dnes řečeno, že pokud nám nepřidělí pan ředitel práci, tak máme překážku na straně zaměstnavatele a tudíž je nám hrazeno 100 procenty. Sedím s účetní v kanceláři a všichni jsme si tedy měli napsat hodiny, jako když jsme v práci. Taky jsem tomu nevěřila, ale prý na to máme nárok. Tak aspoň něco pozitivní na tom všem. Ikdyž tedy starostí jako vedoucí máme nad hlavu...Sice je hezké, uzavření škol ze dne na den, ale já aktuálně řeším co se zásobami brambor, cibule, másla, mléka...Rozprodávám to, ale děsím se toho, co bude až stoupnou ceny....Nemáte s tím někdo zkušenost ? Mějte se hezky, pěkný den a mnoho sil na zvládnutí této situace.
odpovědětrajmona16:24 23.3.2020
Pokud to chápu dobře tak je karanténa mimořádná situace. Děti zůstaly doma, učitelé a ostatní personál by měl také zůstat doma a ne se snažit za každou cenu shánět práci , opět se střetávat , cestovat do zaměstnání, vždyť to opatření pak nikam nespěje. !
odpovědětLea1219:07 23.3.2020
Čtu vaše příspěvky a přidávám i z naší mateřské školy.Nepedagogičtí pracovníci včetně kuchyně chodí do práce(není to vůbec nutné),můžeme si vybrat dovolenou,to nikdo nechce,šetříme ji na léto. Práce se prý vždy najde,mám pocit,že každý kraj to řeší jinak..My prostě nedostaneme žádný průměrný plat,když bychom zůstali doma.Pokud jste také někdo z mateř.školek,prosím podělte se o vaši momentální situaci v práci.
odpovědětzdenouš19:50 23.3.2020
Chodíme do práce,jede školka 7dětí,4dospělí.Zřizovatel ji nezavřel.
odpovědětLea1223:38 23.3.2020
Provoz naší školky byl uzavřen,učitelé zatím doma,my nepedagogové chodíme do práce.
odpovědětLina10:41 24.3.2020
Dobrý den,provoz naší školy také uzavřen, učitelé zatím doma, mi nepedag. pracovníci chodíme na 4 hodiny do práce. Máme uklizeno, desinfikováno a nyní v pěti lidech (tři z toho dojíždějící) sedíme v rouškách u stolu a čekáme až nám pracovní doba skončí. Vedení nás doma stejně nenechá. Kde je ochrana našeho zdraví! Poradí někdo?
odpovědětDianka14:25 24.3.2020
III. vláda doporučuje mimo jiné a) zaměstnavatelům omezit výkon prací, které nejsou významné pro zachování činnosti zaměstnavatele Bohužel, pro ředitele je významné vše, přece nenechá nepedagogy doma jen tak a ještě za sto procent. Vždyť uklízet se přece může pořád dokola.
odpovědětaninna15:28 24.3.2020
U nás je to stejně
odpovědětMARUŠKA6914:41 24.3.2020
My jsme na tom samozřejmě stejně....jsme dopoledne v zaměstnání. Jen bych měla dotaz zda je možné, že škola v sousedství vaří žákům základní školy obědy?? vydává jim je ve vymezeném čase přes okýnko. Domnívám se, že to nelze - jedná se přece o dotovaný oběd???
odpovědětMARUŠKA6914:56 24.3.2020
Jen ještě doplňuji -obědy vydávají přes okýnko do přinesených jídlonosičů
odpovědětJanca19:21 24.3.2020
To vás lituji když tak čtu že musíte do práce. To vůbec nedává smysl když omezení tak to platí snad pro Všechny. Dostaly jsme příkaz zůstat doma s okamžitou platností.
odpovědětRadkaa11:51 25.3.2020
Já mám 4 školky. Dvě vesnické malé jsou zavřené. Ve dvou velkých se střídá provoz po týdnu. Chodí 2-3 děti zdravotníků, prodavaček apod. Minulý týden na čtvrtek a pátek už nebyl nahlášen nikdo, tak jsme zavřeli. Tento týden v druhé školce byly 3 děti, z toho 1 po obědě a dnes jsou 2. Ze začátku uklízely pedagogové i nepedagogové, teď kdo může, je doma na 100 %, zbytek se střídá u těchto dětí. Město požaduje zajištění provozu i při těchto počtech dětí.
odpovědětvedoucí 5313:28 26.3.2020
Dobrý den Radkaa, u nás je situace podobná.Naše MŠ je uzavřena,otevřena je jen pro děti rodičů IZS. Denně chodí tak 6-7. Prosím,jak praktikujete? Navádíte zboží na sklad a odepisujete? Děláte výdejky? Nemáme zatím žádné informace kromě toho, že nové děti stravu neplatí a faktury za potraviny a čisticí prostředky bude proplácet Krajský úřad. Zatím jen nakupujeme a vaříme. Pokud máte nějaké další informace, podělte se o ně prosím. Moc,moc děkuji
odpovědětRadkaa14:09 26.3.2020
Dobrý den, příjemky i výdejky píšu stejně jako dřív. U nás si děti stravné platí. Jídelníček upravujeme na tento počet dětí, jinak bychom hodně provařili. Strávníky bych zapisovala normálně, a pak vystavila na KÚ fakturu. Ale informace by vám měly zaslat. Z praxe - pomazánky děláme většinou sýrové nebo vaječné, kostka tvarohu už je pro pár dětí na přesnídávku velké množství, ale třeba tvarohový krém na odpoledne. Ještě jsme dávali dopoledne jogurt. Všechno je provizorní. Přeju vám hodně sil, hlavně psychických!
odpověděthanina10:20 30.3.2020
jsme školní jídelna nyní vaříme jenom na doplnkovou činnost chci zeptat na náš nárok na mzdu. Dekuji
odpovědětzdenouš12:04 30.3.2020
Hanino,když vaříte na doplňkovou činnost můžete mi prosím popsat,jak to děláte při výdeji.Děkuji
odpovědětElena23:35 30.3.2020
Přeji všem hezký den.U nás na škole se chodí do práce ode dne kdy byl vyhlášen nouzový stav.Nyní od 1.4. nám byla doporučena dovolená s tím že se neví co všechno tato opatření přinesou.Ale co bude dál jestli tento stav potrvá i po velikonocích,po kterých nastupujeme opět do práce. Pak si budeme muset nechat dovolenou už na létoJestli třeba v létě nepůjdou děti do školy..Učitelky jsou pochopitelně doma od začátku.Vím že každá škola to řeší jinak,ale proč se nevydá nějaké nařízení,které by dalo ředitelům jasný návod jak postupovat s nepedagogy.Myslím že pokud byl vyhlášen nouzový stav měli jsme zůstat všicni jako jiné školy doma s tím že zabezpečíme nesvařené potraviny a před vyhlášním konce nouzového stavu,který se stejně vyhlašuje dopředu jít vše do kuchyně vydezinfikovat aby se mohlo nastopit do čistého.Tolik můj názorDěkuji a přeji pevné zdraví a nervy všem.Držte se,spolu to všichni zvládnem.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi