Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Lapol vs. Drtič

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětDominika13:13 17.5.2022
Dobrý den, už XY let je ve školní jídelně drtič na jídlo, kam je přidávaná voda, to celé se namele a svedené je to potrubím do lapolu, tam se odloučí tuky, pevné části a voda poté teče do kanalizace. Bylo mi teď řečeno, že jídlo z drtiče nepatří do lapolu. Když čtu informace, všude je psáno že nesmí drtič jít přímo do kanalizace, ale to si myslím v našem případě není. Máte s tím zkušenost?
odpovědětmart6:17 18.5.2022
Dobrý den, drtič odpadu máme také již několik let, máme lapol, který pravidelně vyvážíme. Dále máme povinnost provádět odběry vrorků odpadních vod a dokládat protokol o zkoušce - to nám zajišťuje firma na základě smlouvy. Informace, že odpad z drtiče nepatří do lapolu nemám.
odpovědětMAJA113:34 18.5.2022
ZDRAVÍM, DĚVČATA A VY MÁTE DOVOLENO POUŽÍVAT DRTIČE, V PRAZE NÁM TO ZAKÁZALI, VŠECHNY SE MUSELY DEMONTOVAT A VYHODIT. KDO JSME JE ZAŽILY LITUJEME DODNES (JE TO UŽ SKORO 20 LET) MUSÍME VŠE LIKVIDOVAT EKOLOGICKY DO BIOODPADU ZA DRAHÉ PENÍZE
odpovědětterca10:48 20.5.2022
Dobrý den. My máme na jídelně kompostér. Jsme s tím spokojené. Je to sice práce navíc,ale nemáme starosti kam se zbytky.
odpovědětexitkaaa11:42 20.5.2022
Do kompostéru nepatří vařené jídlo, ne? Jinak my místo kompostéru máme popelnici na bioodpad. A u nás fungují ještě popelnice na gastroodpad. Je to fajn i pro domácnosti....kdy zbyde vařené jídlo a člověk to nemusí házet do směsného nebo do záchoda. Takto se to zpracovává ještě dál ;-)
odpovědětterca12:58 20.5.2022
Do kompostéru se právě dávají zbytky ze školní jídelny. To znamená i vařené jídlo,které jsme dřív musely nechat odvážet firmou za drahé peníze.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi