Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Doporučte knihu na receptury/normy

Červeně příspěvky za posledních dní
Ti1Ra12:29 04.12.2014
Zdravím, již na jednu svou otázku jsem zde našla odpověď.Proto poprosím znovu.Mám přebírat školní jídelnu, kde p.kuchařka používá knihu pro přípravu jídel ještě z dob dávno minulých.Ráda bych zavedla nové, pestré pokrmy,ale kuchařka odpoví, že nemá normy.Doporučte prosím knihu, kterou bych ji mohla dát k nastudování.Kvalitní obsahující pestrou stravu.Jde o jídelnu pro MŠ a ŠJ. Děkuji velice.
evelýna12:53 04.12.2014
Zde na webu, vlevo, sekce objednejte si... Tam určitě něco vyberete. Ať nám chutná ve škole, receptury pokrmů.
eva27:56 05.12.2014
Dobrý den, já děvčatům dřív normovala i různé recepty posbírané kdekoliv. Nebojte se toho, dnes se vůbec nemusíte závazně řídit normou,ale můžete si receptury upravovat a vylepšovat, nebo si i vymýšlet své.Každá novota uváděná do praxe mívá svoje porodní bolesti :),tak vám držím palce,ať ty vaše nejsou moc velké.Ony ty naše kuchařinky všeobecně špatně přijímají novinky-berou to jako zásah do svého teritoria-většinou zbytečně.Ale až se časem prokáže,že ty vaše zlepšováky jsou pozitivně přijímány strávníky,tak se ten odpor ze strany kuchyně bude umírňovat a nakonec to budou kuchtičky,kdo bude chodit s novými nápady a vy nebudete stíhat kalkulace a normování jídel.Toliko moje zjištění z dlouholeté praxe. Přeji vám klidný adventní čas a hodně energie do práce :)
Ti1Ra12:19 05.12.2014
Evi, děkuji za podporu jde o to, že nejsem vůbec z oboru.Pracovala jsem sice 5 let na vedoucí funkci, ale byla to sekce péče o zákazníka.O stravování se zajímám hlavně soukromně.O normování nevím nic..nynější vedoucí by mi měla příští týden představit program "jídelna" tuším že 10l starou verzi:-(.Co myslíte zvládne člověk, který není z oboru záležitosti kolem normování jídel, provázání nákupu surovin se sestavením jídelníčku apod.Navíc p.kuchařka je zřejmě ten tip co bere normu jako písmo svaté a nerada by z ní odbočovala.
eva27:40 08.12.2014
Holka moje zlatá :-),člověk zvládne mnohem víc,nežli si myslí. Normování jídel = matematika a počítat jistě umíme všichni.Ze starého programu by na mě asi dneska šly mrákoty,ale všichni jsme nějak začínali a provázání jídelníčku na nákupy, také není nic hrozného a klidně to dejte za úkol kuchařce. Ta zná technologie a bude vědět co nakupovat.Hlídejte si hlavně záruky u již nakoupených surovin co jsou ve skladu a z toho sestavujte jídelníček.A s tím by vám taky měla pomoci kuchařka. Klidně mi sem dejte spojení a pokud budete potřebovat radu - pomohu co mohu .-). Kdysi před léty jsem také začínala tímto způsobem a vedoucí co mi tenkrát pomáhala jsem slíbila,že také jednou pomohu mladším kolegyním.... a už to i dělám .-), takže nebudete první ani poslední. Dívejte se na svět s úsměvem, to pak jde všechno lépe... a problémy? když nejde o život jde o ... :-). Hezký den Eva
Ti1Ra8:16 08.12.2014
Pani Evo, jak se kdysi říkalo, Bůh Vám zaplať:-).Moje předchůdkyně je hodná paní, ale jak sama říká nemá koule na vedení, čili p.kuchařka spíše velela jí než naopak.Nevaří na co nemá normy, nespolupracuje na jídelníčku, všimla jsem si, že chodí prostovlasá u vaření (dlouhé tmavé vlasy), přes kuchyň jí chodí do školky lidé ve špinavých botech atd. atd.Prostě anarchie:-).Budu mít tuto práci na 1/4 úvazek,ale stejně jsem zvyklá dělat svou práci vždy nejlépe jak umím, nikoli do výše svého platu.Rád bych udělala v kuchyni pořádek, zavedla pravidla, inovace,to vše pro děti v MŠ.Chci být připravena.Zde můj e-mail: timmka@seznam.cz budu ráda, když mi na sebe dáte spojení.Děkuji Vám!
majka120:23 08.12.2014
Dobrý večer, každá z nás jednou začínala a pokud máte zájem o zdravé stravování a touhu měnit zaběhnuté stereotypy, tak Vám moc fandím. Klidně se ozvěte a pokud to bude možné, ráda pomohu. Hodně zdaru a hlavně trpělivosti a hlavně to při prvním neúspěchu nevzdávejte!
Mysinka15:47 28.02.2020
Dobrý den, mohu se zeptat na radu ohledně normovaní.. Jsem laik je nějaký program nebo něco kde se to naučit.. Vařím ve škole ale pod hlavní kuchařku teď bych chtěla jít do školky ale jako hlavní a v životě jsem nenormovala.. Pomůže někdo jak na to.. Děkuji
Romčík20:08 03.03.2020
Dobrý den mohla bych poprosit a požádat o radu zařazení a počítání koeficientu a příklad správného normovani děkuji

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi