Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Saláty v MŠ

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětElpi21:04 20.8.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, děláte u vás ve školce saláty? Jsem nová vedoucí, kuchařky se na saláty moc netvari, prý je děti jíst nebudou. Máte nějaké typy na saláty, které u vás v MŠ mají dětičky rády ?
odpovědětMoňula6:13 22.8.2019
Dobrý den, ano děláme klasické zeleninové saláty jako je mrkvičkový, okurkový, rajčatový atd. Pravdou je, že ho rozhodně nejedí všechny děti, ale některé to zase milují. Je to asi jako se vším :-) Děláme i ovocné s medem nebo jogurtem a to bych řekla, že je horší. Ovoce snědí rozhodně víc, pokud je nakrájený každý druh zvlášť, ale smíchané dohromady to našim dětem moc nejede. Chce to zkoušet :-)
odpovědětteo14:46 10.9.2019
Dětičky jí nás jí pouze samostatnou zeleninu a to rajče maličko se zeleninou proste bojuji. Ovoce když smíchám dohromady tak to taji nejí s jogurtem vůbec. Je to prostě hrůza
odpovědětPepča14:49 10.9.2019
u nás podobně, děti moc saláty nejí, ani ve škole, ještě tak mrkvový a strouhaný okurkový. Ale samostatně nakrájenou zeleninu jí hodně (mají každé ráno u svačinka), tak to děláme cca 1x do týdne i k obědu zeleninový talíř a max jednou za 14 dní nějaký salát, ale je to taková práce k ničemu.
odpovědětPiškvorka9:55 12.9.2019
Mám na starosti MŠ i ZŠ. Pravidelně (několik let) zařazujeme saláty v obou zařízeních - někdy i 2x do týdne + zeleninová obloha. Můžu říci, že děti si na ně zvykly už ve školce a když přijdou do školy nemají s nimi problémy. U většiny jsou oblíbené. Jen ty starší žáci si saláty neberou (stejně i polévky), i když je dříve jedli. Ale věřím, že se k nim zase pokorně vrátí až přejde puberta a vliv vrstevníků. . Chce to "vydržat". Kuchařky mají práci navíc, takže asi proto se "netváří". Začněte s těmi oblíbenými, který každý zná z domova. Postupně přidávejte nové chutě. Zajímavé názvy salátů děti taky nalákají. Přeji, ať se daří.
odpovědětJanae18:07 27.11.2019
Zelný se strouhaným jablkem a kysankou. Zelný s koprem, s jemně nastrouhanou mrkví.Taky mám úspěch s listy čínského zelí, mačené v silném salátovém roztoku. Červená řepa na nudličky se zelím na jemné proužky.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi