Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Slaný koláč

Červeně příspěvky za posledních dní
VAVJA13:09 11.05.2022
Dobrý den, prosím o radu, nezkoušeli jste někdo v jídelně slaný koláč tzv. quiche, myslíte, že by se dal péct na plechu, děkuji za odpovědi Jana
ivka68:32 12.05.2022
Pečeme na smaltovaném plechu. Pokud pečeme v konvektomatu, přidáváme na začátku páru, aby nebyl vysušený. Podle originál receptu je dost cibule šalotky do náplně, krájíme hodně najemno, děti to pak nevytahují a sní všechno. Je to taková spíš jako pizza, i když těsto je odlišné (tukové, křehké). Děláme také z těsta na ciabatu (kynuté chlebové), tam je náplň také jako na pizzu- cibulka, rajčata, angl. slanina, kukuřice, paprika a tymián.
VAVJA8:42 12.05.2022
Dobrý den, děkuji moc a dáváte těsto nejdříve zapéct bez náplně, můžete mi prosím poslat recept, děkuji moc Vavřincová
ivka612:39 13.05.2022
Používám recept, který jsem si našla na netu a osvědčil se. Tam je koláč pro čtyří osoby, přizpůsobila jsem na deset, pak už jen přepočtem na potřebný počet porcí, vyzkoušeli jsme i ty všechny druh i s náplněmi a mělo úspěch.. https://kitchenette.cz/clanek/13-quiche
ivka612:45 13.05.2022
Necháme plechy na chvilku v troubě zavadnout, až se těsto nelepí na prst a pak nalijeme náplň, vždy trochu hustší, aby se nerozmočil základ. Nesmí se šetřit na surovinách, pak to není ono.
zdenouš20:29 13.05.2022
Pokud chcete aby se těsto nerozmočilo,potřete ho bílkem a dejte krátce zapéct.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi