Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Ledvinky

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětalbertino9:51 08.09.2023
Dobrý den, vaříte někdo dětem ledvinky? Dnes jsem dostala nařízeno, abych je zařadila do jídelního lístku. Dají se koupit již očištěné??
odpovědětZSTGM11:44 08.09.2023
Bidfood i Eisberg mají, ale ne očištěné. My vůbec nevaříme.
odpovědětfedora15:04 08.09.2023
Nařízeno? Proboha kdo si dneska myslí, že to budou děti s chutí jíst? A když to náhodou neuvaříte tak přijdou o nějaké velmi významné živiny podle nařizovatele? No nevím, mě by s tím asi hnali tady všichni. My jsme si jen jednou například dovolili zařadit ze starých kdysi používaných receptur mléčnou polévku a už to opravdu až do času důchodu určitě neuděláme - propadly bychom peklu. :D Jinak vaříme klasiku - českou kuchyni ale některé recepty a suroviny už fakt ne. Ale jestli si u vás děti žádají ledvinky tak proti gustu... Ale o tom tedy pochybuju. : )
odpovědětivka68:01 09.09.2023
Vnitřnosti se moc nepodávají, max tak jednou za dva měsíce. Samotné ledvinky, pokud nejsou dobře odblaněné a vyprané nevábně jsou cítit už při vaření. Samotné bych je nepodávala, možná tak v nějaké směsi vnitřností, ale snad jen vysloveně na přání. Nesetkala jsem se s tím, že by někdo nařizoval jestli je máme vařit, nikde ani v doporučeních od zdravotníků a školských předpisů. Ve starých receptech jsou, nevaříme. Chuťové preference jsou jinde. To je stejné jako plíčka na smetaně, měkké, houbovité nic.
odpovědětzdenouš12:25 09.09.2023
Za komančů jsme vařili plíčky na smetaně s knedlíkem, kdo chtěl tak je snědl. Bylo to dobré, proč ne. Zrovna tak jsme dělali ledvinky na cibulce a to před 15.lety.Vyřezávali jsme sami. Je to opomíjené jídlo.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi