Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Významné dny pro stravování

Během roku se připomíná několik významných dnů, které jsou spojeny se stravováním. Školní jídelny jich mohou využít ke své propagaci. Proč? Mnoho jídelen se obává o svou další existenci, žije v napjatých vztazích s ředitelstvím škol, se zřizovatelem. Nemohou vařit to, co strávníci vyžadují, a dětí jim postupně ubývá. Řešením mimo jiné je vstupovat do povědomí lidí, budovat si pověst kvalitního stravovacího zařízení, získávat příznivce a spojence, objevovat se v médiích.

A k tomu právě mohou sloužit významné dny. Důkladně se na ně připravte a připomeňte je svým zaměstnancům i svým strávníkům.

6.3. Den jódu

Jídelna může prezentovat jódové nápoje, rybí pokrmy. Blíže viz například Přidejte se ke Dni jódu, Den jódu ve školní jídelně nebo Den jódu – využijte příležitost.

22.3. Světový den vody

Nabídněte svým strávníkům pestřejší nabídku nápojů, mezi kterými budou dominovat neslazené minerálky a čistá voda! Viz například Voda a jód v jídelnách  nebo Den naší vody

7.4. Světový den zdraví

Jedinečná šance seznámit strávníky s tím, že zdravý životní styl a výživa z velké části ovlivňují jejich zdraví. Využijte nápady z článku Zdraví máme ve svých rukou.

5.5. Světový den hygieny rukou

Umytí rukou před jídlem je základem dobrých stravovacích návyků už po celá staletí. Připomeňte tento zvyk svým strávníkům, a nejen jim. Viz Světový den hygieny rukou.

3. květnový víkend – Mezinárodní den celiakie

Lidí postižených celiakií přibývá. Vědí to i mnohé školní jídelny, které nad rámec svých povinnosti připravují pro celiaky dietní jídla. Upozorněte na tuto nemoc a na nutnost její podpory v systému českého školního stravování. Blíže viz Dietní stravování – dieta bezlepková nebo v článku o tom, jak v Českých Budějovicích zkouší městský systém stravování celiaků.

4. úterý v květnu – Den mléka

Připomeňte svým strávníkům význam nenahraditelného nápoje – mléka. Jak? Nápady najdete v článku Den mléka  nebo Mliečny deň aj v našom meste

13.5. Světový den koktejlů

Připomíná se obvykle v barech a restauracích, ale jídelnám nic nebrání v tom, aby svým strávníkům nabídly nealkoholické koktejly, třeba z mléka.

16.10. Světový den výživy

Tradiční den, kdy se připomíná významný vliv výživy na zdraví lidí.  Tento den mají často na paměti i školní jídelny a využívají ho k tomu, aby poukázaly na důležitost zdravého stravování. Připojte se k nim i vy. Jak na to? Přečtete si o Dnu výživy nebo článek, jak se tento den připomínal v roce 2013.

21.10. Den jablek

Jablko je jedním ze symbolů podzimu. Využijte tento den k nějaké akci pro své strávníky, návod najdete např. zde.

25.10. Světový den těstovin

Další ze série říjnových dnů, významných pro školní stravováním poskytuje příležitost k tomu, aby každá školní jídelna vstoupila více do povědomí strávníků i širšího okolí. Co tak připravit těstovinový týden?

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi