Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Kurzy pro pokročilé vedoucí jídelen

Manažerské minimum vedoucí školní jídelny

Týdenní kurz, zaměřující se na zlepšení manažerských dovedností vedoucí školní jídelny, vás provede tématy jako komunikace s podřízenými, nadřízenými i strávníky, výběr zaměstnanců a jejich vedení, asertivita v jednání nebo ekonomika školní jídelny.

Aktuální nabídka.


Řízení školní jídelny

Určitě chcete mít jistotu, že ve vaší funkci vše děláte správně, a je při tom jedno, jestli ve školním stravování začínáte, nebo v něm pracujete už delší dobu. Cílem kurzu je ujasnit si, co je náplní pozice vedoucí školní jídelny, jaké povinnosti ve vztahu k legislativě tato práce přináší, a předat praktické rady, jak zvládnout všechny úkoly.

Obsah kurzu:

- význam a funkce školního stravování,
- seznámení s aktuální legislativou,
- manažerská role vedoucí školní jídelny,
- požadavky na vzdělání a praxi vedoucího pracovníka a na jeho správné pracovní zařazení/ohodnocení,
- řízení změny ve školním stravování - co můžeme změnit,
- image školního stravování - co je třeba pro něj udělat,
- povinná dokumentace ve školní jídelně,
- vnitřní řády školní jídelny - co by měly obsahovat,
- výživové normy, spotřební koš, finanční normativ,
- podmínky pro poskytování školního, závodního a dietního stravování
.

Záznam webináře.

 

Povinnosti školní jídelny

Chcete mít klidný spánek, že vše děláte správně? Nepropásněte tedy seminář, kde Vás seznámíme se základní legislativou, jejíž znalost je nezbytná k výkonu práce vedoucí školní jídelny:

• ZÁKON č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů
• Vyhláška č. 107/2005 Sb., o školním stravování ve znění pozdějších předpisů (detailně se budeme věnovat problematice spotřebního koše potravin ve všech jeho aspektech)
• ZÁKON č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
• Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES 852/2004, o hygieně potravin
• Alergeny
• Nakládání s biologickým odpadem
• Nejčastější prohřešky v praxi školních jídelen

Nemusíte mít strach z nudné teorie, výklad je doplněn praktickými ukázkami.

Záznam webináře.

 

Správná výrobní hygienická praxe a HACCP

Cílem semináře je připomenout, co vše by měli pracovníci ve stravovacím provozu vědět o manipulaci s potravinami a pokrmy. Obsahem je seznámení s osobní a provozní hygienou, dále zásady správné výrobní a hygienické praxe, základní znalosti o mikroorganismech způsobujících alimentární nákazy a popis efektivně fungujícího systému HACCP.

Kurz si můžete objednat ve formě elektronického kurzu nebo webináře.

 

Spotřební koš

Kurz přináší všechny znalosti potřebné pro dodržování spotřebního koše. Vysvětlí základní legislativní ustanovení a zejména výživové normy. Podrobně seznámí účastníky s těmi údaji, které mají vliv na správnost výpočtu, zejména se zařazováním potravin do skupin, a věnuje se i Nutričnímu doporučení. Přinese rovněž praktické zkušenosti, kterou vedou k úspěšnému naplnění spotřebního koše.

Kurz si můžete objednat ve formě elektronického kurzu nebo webináře.

 

 

Sestavujeme funkční personální obsazení školní kuchyně

Co je potřeba znát k tomu, jaké má vedoucí jídelny možnosti a jak je může využít k vytvoření optimálního kolektivu pracovníků? Ukážeme Vám, jak postupovat při personálním obsazování školní jídelny.

  • Normativ pracovníků v ŠJ a jeho financování.
  • Rozložení sil podle funkcí potřebných k zajištění provozu.
  • Katalog prací a Nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě – jak s nimi pracovat při vytváření pracovních pozic a správného platového zařazení.
  • Kvalifikace pracovníků, délka praxe a jejich vliv na určení platové třídy a stupně (ideální stav a realita, jak vše skloubit dohromady).
  • Diskusní blok –praktické příklady funkcí pracovníků ŠJ a jejich platového zařazení v souladu s normativem.

Přečtěte si zaznamenaný rozhovor, kde Mgr. Alena Strosserová popisuje, k čemu jsou tyto znalosti pro vedoucí jídelny užitečné. >>> Odkaz na článek <<<

Záznam webináře.


Efektivní využití programů VIS pro začátečníky/pokročilé

Cílem těchto vícedenních kurzů je seznámit s efektivním využíváním program VIS. V obsahu je zařazeno nejen předvedení často používaných postupů v oblasti vedení skladu, normování a objednávání stravy, ale také seznámení s uzávěrkami nebo s metodami hledání chyb a kontroly.

Kurz je pořádán podle zájmuNabídka.

 

Vitalita a zdraví na talíři

Kurz je založen na myšlence, že správná výživa dodává našemu tělu zdraví a vitalitu. Zabývá se především surovinovou základnou školních obědů: kvalitou potravin, rozpoznáním vhodných a nevhodných potravin, jejich kvalitou a kombinací na talíři. Připomene i kulinářské zásady zdravého vaření a dochucování pokrmů.

Kurz je pořádán podle zájmu. Pro více informací a objednání kurzu kontaktuje Ing. Zdeňka Hladíka na hladik@countrylife.cz.

 

Individuální kurzy na klíč

Své požadavky pošlete na info@jidelny.cz.

 

Pozvánky na e-mail

Chcete dostávat pozvánky na naše akce přímo na váš e-mail? Zaregistrujte se a nastavte si v registraci zasílání pozvánek.

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi