Používáme cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Nabídka elektronických kurzů a webinářů
Bylinky ve školním stravování - 12.03.2021
Obsah kurzu:
Studijní materiál
Webinář

Bylinky ve školním stravování - 12.03.2021

Lektor: Mgr. Jana Petrová
Obsah kurzu:
Studijní materiál
Webinář

Živé vysílání 12. března 2021 od 8:30 hod


V tomto webináři se blíže seznámíte s bylinkami, které se hodí pro dochucení a zpestření pokrmů ve školních jídelnách, s jejich vlastnostmi a uplatněním v různých pokrmech. Dozvíte se nejenom, které bylinky jsou citlivé na teplo a je vhodné je přidat až na konci tepelné úpravy a které naopak teplem svoje aroma ještě více rozvinou, ale například i to, které bylinky snižují nadýmavost a hodí se do luštěninových pokrmů, či které vhodně doplní pokrmy z ryb. 

 

Osvědčení není součástí webináře! 


Délka vysílání: 60 minut 

Studijní materiály

Placená část

Studijní materiál - obsahuje osnovu přednášky.

Po uhrazení objednávky se na tlačítku zobrazí termín, kdy budou podklady zpřístupněny účastníkům. Po tomto termínu si studijní materiály můžete stáhnout a popřípadě si je vytisknout. Během semináře je vhodné je mít připraveny, tištěná forma je vhodnější.

Webináře

Placená část

Živé vysílání 12. března 2021 od 8:30 hod

Dotaz na lektora můžete do chatu zapsat hned po zpřístupnění webináře. Klikněte na tlačítko "Vstoupit" a dotaz pak zapište do chatovacího okna.

V den semináře klikněte na tlačítko "Vstoupit", jinak neuvidíte a neuslyšíte lektora, ani nebudete moci vkládat dotazy. Proveďte to nejpozději 10 minut před zahájením živého vysílání, aby bylo možno vyzkoušet kvalitu spojení a techniky, příp. vyřešit problémy. Především vyzkoušejte, zda vám funguje přehrávání zvuku.

Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi