Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Elektronické kurzy

Smluvní podmínky Návod k objednání elektronického kurzu
Návod ke studiu v elektronickém kurzu Návod ke složení testu

Demokurz

Je určen k tomu, aby si zájemce mohl zdarma a nezávazně vyzkoušet, jak elektronické kurzy portálu Jídelny.cz fungují. Účastník posoudí, zda mu vyhovuje styl elektronického učení. Ověří si, že jeho počítačové dovednosti postačují k absolvování kurzu, a zjistí, jestli jeho počítač se softwarem a připojením na internet dokáže kurz realizovat. Na základě těchto informací se může rozhodnout, zda si objedná ostrý elektronický kurz.

Teorie a praxe spotřebního koše

Kurz popisuje vše potřebné pro plnění výživových norem ve školním stravování a přináší řadu praktických zkušeností, jak toho dosáhnout.
Po úvodní lekci, která seznamuje s potřebnou legislativou, kurz podrobně rozebírá výživové normy a věnuje se i odvození norem pro situace, které nejsou ve vyhlášce popsány. Seznamuje s údaji, které jsou nutné pro objektivní výpočet, a rozebírá to, zda mohou tzv. společné výdejky zkreslit výživové normy. Ukazuje také techniky a postupy, jak rychle najít chyby ve výsledcích. Obsáhlá část je věnována zařazení potravin do skupin a volbě vhodných koeficientů.
Rozsáhlá závěrečná lekce kurzu seznamuje posluchače s vlivem Nutričního doporučení na spotřební koš a přináší praktické rady, zkušenosti a příklady dobré praxe z těch jídelen, které spotřební koš plní úspěšně. Ukazuje, že k tomu nestačí jen vhodné potraviny, jídla a technologické postupy přípravy, musí se přidat také určitá znalost psychologie, vhodné organizační postupy, komunikace se strávníky, zajištění zpětné vazby, výchovné úsilí jídelny apod.
Kurz je určen pro všechny, kdo se potřebují seznámit s výživovými normami ve školním stravování.

Součástí kurzu: video, učební materiál

Lektor: Ing. Pavel Ludvík
Délka videa: 166 minut
Cena elektronického kurzu: 490 Kč
Kurzy jsou přístupné po dobu 14 dnů od přijetí účastnického poplatku.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi