Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Encyklopedie výživy - Zinek

Zinek je důležitou složkou receptorů, hormonů a enzymů podílejících se na metabolismu všech základních živin (bílkovin, sacharidů i tuků). Kromě toho je nezbytný pro správný růst, má vliv na naši chuť a zrak, podporuje optimální hojení ran a správné fungování imunitního systému.

Zinek se nachází v mnoha potravinách. Při pestré stravě jeho nedostatek nehrozí. Z potravin jsou na zinek bohaté mořské plody, maso, játra, vejce, mléko a mléčné výrobky, celozrnné výrobky, luštěniny, ořechy a semena. Využitelnost zinku z živočišných potravin je vyšší, protože v rostlinných potravinách se zinek váže na kyselinu fytovou a vytváří s ní hůře využitelné komplexy. Výrazný nedostatek zinku je provázen pomalým hojením ran, padáním vlasů, zhoršenou imunitou, poruchou růstu, narušením pohlavního dospívání chlapců a zbytněním prostaty u mužů.

Oblast:Výživa
Příbuzné: Minerální látky, Vápník, Železo, Jód, Hořčík, Sodík, Draslík, Fosfor, Chrom, Selen, Kyselina fytová, Živiny
Aktualizováno: 16.9.2013
-JST-
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi