Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Encyklopedie výživy - Označování potravin

Označování potravin je řízeno dle platné legislativy České republiky a Evropské unie. Především zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, ve znění platných předpisů a vyhláška č.113/2005 Sb., o způsobu označování potravin a tabákových výrobků, ve znění platných předpisů stanovují, co a jak musí být na výrobku uvedeno.

Uváděné údaje musí být pro spotřebitele srozumitelné(pro spotřebitele v ČR musí být v českém jazyce, výjimkou může být název výrobku), uvedené na viditelném místě, snadno čitelné, nezakryté, nepřerušené jinými údaji, nesmazatelné. Způsoby označování nesmějí uvádět spotřebitele v omyl, pokud jde o vlastnosti, množství či původ potraviny, nesmějí potravině přisuzovat vlastnosti a účinky, které nemá, a nesmějí vyvolávat dojem, že potravina vykazuje zvláštní charakteristické vlastnosti, když ve skutečnosti tyto vlastnosti mají všechny podobné potraviny.

Oblast:Potraviny
Příbuzné: Datum minimální trvanlivosti , Datum použitelnosti
Aktualizováno: 16.9.2013
-SNO-
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi