Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Encyklopedie výživy - Escherichia Coli

Escherichia Coli je bakterie, která se běžně vyskytuje v trávicím traktu lidí a je potřebná pro správný průběh trávicích procesů. Rozeznáváme několik kmenů této bakterie. Některé z nich mohou být za určitých podmínek, jako je například oslabení organismu, pro lidské zdraví nebezpečné. Potraviny mohou být nakaženy lidmi, kteří vylučují nebezpečné kmeny E. Coli a podílejí se na výrobě nebo distribuci potravin či pokrmů.

K onemocnění může dojít především po konzumaci infikovaných hotových jídel, která byla ponechána delší dobu při pokojové teplotě. Projevy onemocnění jsou různé, dle typu kmene bakterie. Nejzávažnějším projevem je těžký zánět střeva doprovázený krvavými průjmy a hemolyticko-ureický syndrom, který je hlavní příčinou akutního selhání ledvin u dětí do pěti let. Ochrana před infekcí spočívá především v dodržování základních hygienických pravidel.

Oblast:Onemocnění související s výživou
Příbuzné: Salmonelóza, Kampylobakterióza, Listerióza, Toxoplazmóza, Stafylokoková enterotoxikóza, Břišní tyfus, Hygienické zásady zacházení s potravinami
Aktualizováno: 16.09.2013
-SNO-
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi