Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Encyklopedie výživy - Falafel

Tento pokrm pochází z Egypta a odtud se rozšířil do všech arabských zemí. K přípravě je potřeba buď cizrna, nebo fazole druhu Fava, případně kombinace obou. Další přísady jsou cibule, česnek, petržel a další jiné koření. Falafel připravíme tak, že uvařené základní suroviny rozmačkáme na kaši, poté přimícháme česnek, koření a nadrobno nasekanou cibulku, petržel a další ingredience. Na závěr se ze směsi vytvoří kuličky, které se usmaží. Univerzální recept na přípravu falafelu ovšem neexistuje. I když zní popsaný recept jednoduše, udělat dobrý falafel vyžaduje spoustu zkušeností. Falafel se podává samostatně, ale oblíbený způsob servírování je v chlebu pita s jogurtovou omáčkou a sezamovou pastou (tahini).

Oblast:Potraviny
Příbuzné: Ratatouille, Carpaccio, Hummus, Eintopf, Gaspachio, Fondue, Raclette, Musaka, Ramen, Enchiladas, Sushi, Paella
Aktualizováno: 16.09.2013
-SNO-
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi