Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Archiv článků, strana 1

Kategorie článků:


Střípky z konference Školní stravování 2019

15.7.2019940Květoslava Pustějovská
Každoročně v květnu probíhá akce významná pro školní jídelny – konference Školní stravování. Nemohli jste se letos zúčastnit? Nevadí. V následujícím článku Vám přinášíme některá témata z letošního ročníku pohledem jedné z účastnic, vedoucí školní jídelny z moravskoslezského kraje.

Finalisté soutěže Nejlepší kuchař roku 2019 jsou již známi

10.7.20191711Redakce Jídelny.cz
Kdo se probojoval do finále soutěže Nejlepší kuchař roku 2019? Výsledky korespondenčního kola již známe. Možná je to právě vaše jídelna, která se zúčastní soutěžního klání v Praze. Postupující vám prozradí následující článek.

Dobré i špatné zprávy o školních jídelnách

8.7.20194444Pavel Ludvík
Školní jídelny jsou pro média vděčným tématem a ta se o nich zmiňují se železnou pravidelností. Mnohdy, i když ne vždy oprávněně, v negativním světle. Nás v květnu zaujaly dvě zprávy, které opět lehce rozvířily veřejné mínění. V následujícím článku se dozvíte více.

Co možná nevíte o máku

1.7.20191580Jana Spáčilová
Pěstování máku setého má v naší republice dlouholetou tradici a dokonce patříme mezi hlavní světové producenty. Kdo by u nás neznal makové buchty či nudle s mákem. Víte však, jaké látky mák obsahuje, čím je pro naši výživu cenný a čím naopak může být pro některé jedince nebezpečný?

Omezování obědů pro seniory dává příležitost školním jídelnám

26.6.20193860Pavel Ludvík
Řada jídelen, které zabezpečují stravování seniorů, v letošním roce tuto možnost významně omezila. Víte proč? Možná i k vám přišli starší lidé, že se nemají kde naobědvat. Přijali jste je, nebo odmítli?

Fit na vlnách

24.6.20192862Romana Opršalová
Jsme na letní dovolené u vody nebo ve školní jídelně? Tak tuto otázku si mohli klást strávníci školní jídelny v Českém Brodě, kde pro ně připravili týden zahraniční kuchyně plný skvělého jídla a pití a s atmosférou přímo stvořenou pro letní radovánky. Nechte se inspirovat v následujícím článku.

Sanitace kuchyní – na co si dát pozor při výběru čisticích a dezinfekčních prostředků

19.6.20194912Helena Schmiedová
Provádíte správně mytí a dezinfekci ve vašem stravovacím provozu? Ptáte se, jaké prostředky a jakým způsobem používat? Následující článek vám zcela jednoduše poradí, na co si při výběru čisticích a dezinfekčních prostředků do kuchyní školních jídelen dát pozor a doporučí vám vhodné přípravky.

Bezlepkový týden ve školní jídelně

17.6.20192270Monika Křtěnská
Připravujete bezlepkové pokrmy pro strávníky s dietou? Co takhle připravit bezlepkový týden pro všechny strávníky s výběrem ze dvou pokrmů? Možná vás napadne, že je to nemožné, náročné či drahé. Přesto se o bezlepkový týden v jedné školní jídelně pokusili a vy si můžete přečíst, jak vše proběhlo.

Praktické zkušenosti jídelen s elektrickými kompostéry

12.6.20193370Pavel Ludvík
Jak likvidovat zbytky jídel z provozu, aniž by bylo nutné si za drahé peníze najímat specializované firmy na odvoz? Možným řešením je elektrický kompostér. Přečtěte si zkušenosti s tímto zařízením a třeba najdete řešení i pro vaši jídelnu.

Ochutnávka netradičních pomazánek

10.6.20193900Zdeňka Skřivánková
Jak přiblížit školní jídelnu rodičům dětí? Co zkusit připravit ochutnávkovou akci jako ve školní jídelně v Rosicích? Zde uspořádali ochutnávku netradičních pomazánek a zájemcům rozdávali i připravené recepty. Co všechno rodiče okusili a jak celá akce dopadla, se dočtete dále.
Předchozí12345 ... 183Další
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi