Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Komunikace

Kategorie článků:


Jak vymoci peníze za obědy

29.05.20233410Jiří Vlček
Dluží vám rodiče peníze za stravné? Jak situaci řešit? Podívali jsme se na toto téma tentokrát z čistě psychologického hlediska a přinášíme vám několik nápadů, jak na dlužníky vhodně působit. Seznamte se s možnostmi jak postupovat, když víte, že oficiálních možností moc nemáte.

Sestavování jídelníčku s dětmi

22.05.20234734Iveta Brunová
Každý den jiné jídlo s vyhovující přílohou, k tomu vhodně doplnit polévku… Děti netuší, jak složité je sestavit jídelní lístek podle všech náležitostí. I když – některé z Malšic už ano. Vedoucí školní jídelny na tamější základní a mateřské škole se nebojí je aktivně zapojit. Přečtěte si její příběh.

Vliv školního stravování očima vedoucích

15.05.20236924Redakce Jídelny.cz
Nedávno jsme psali o tom, že školní stravování má důležité dopady na psychický vývoj dětí. Zejména v tom, jak ovlivní jejich stravovací návyky v budoucnu. Jak to vidí vedoucí školních jídelen? Jaké mají zkušenosti z praxe? Přinášíme vám jejich pohled na věc.

Jak školní stravování ovlivňuje stravovací návyky dětí

08.05.20234270Alena Strosserová
Jídlo má silný vliv na životy naše i našich dětí. Přestože mnozí zkoumají jen fyzickou stránku věci, jiní prokazují, že stravování má také významné psychologické dopady...

Nevěřte všemu, co se píše

23.03.20236480Pavel Ludvík
Zprávy ve sdělovacích prostředcích mají obrovskou moc. Mnohá média toho využívají a publikují sice chytlavé, ale zavádějící a matoucí informace. Jak ale poznat, kde je pravda? Pojďte s námi poodhalit pozadí některých takových zpráv, které jsme v poslední době mohli slyšet nebo číst.

Nebojte se médií. Koušou. Ale jen málo.

28.11.20225300Pavel Ludvík
Podívej, to je vaše paní kuchařka, která vám vaří ty dobré obědy. Takto hovořila maminka se synem v jedné samoobsluze. A jak k tomu přišlo, že se o kuchařce tak uznale vyjadřovala? Přečetla si o ní v místním zpravodaji. Co vaše jídelna? Objevila se už také v médiích?

Prodejte lépe své obědy

30.05.202216031Pavel Ludvík
Některé jídelny dokáží v jídelním lístku velmi pestře a lákavě popsat úplně obyčejná denní menu. Strávníka to pak více motivuje k objednání stravy. Jak uvádět názvy běžných obědů a svačin, aby jim strávník neodolal? Seznamte se s řadou příkladů z praxe.

Česko-ukrajinsky ve školních jídelnách

28.04.202214590Redakce Jídelny.cz
Možná i ve vaší jídelně se stravují děti uprchlé z Ukrajiny. Dorozumění bývá obtížné a ještě obtížnější jsou pak formality spojené s přihláškou ke stravování. Podívejte se na několik tipů, které vám mohou usnadnit práci. Včetně česko-ukrajinského slovníku základních jídel ke stažení zdarma!

Zajímavé informace pro rodiče

07.07.202117431Pavel Ludvík
Informovat děti a rodiče o podmínkách stravování je potřebné. Někde tak činí omšelou a úřední formou, pomocí příkazů a zákazů. Jinde jsou velmi vynalézaví a dělají vše pro to, aby upoutali pozornost zákazníka. Chcete pár příkladů, abyste věděli, jak na to?

Informovat jasně, zajímavě a to vše online

31.05.202115524Pavel Ludvík
Budeme opět otvírat školu. Aha, tak to musíme honem dát zprávu na internet. Aktualizovat jídelníček a šup s ním na facebook, ať ho všichni mohou sdílet. Elektronicky objednávky i platby. Online porady. Taková byla v poslední době realita mnoha školních jídelen. Co nám pro komunikaci zůstane do budoucna?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi