Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Komunikace

Kategorie článků:


Nebojte se jednat, vyplatí se to

28.08.20234340Vladimír Bureš
Vyjednat si vyšší plat. Získat pomoc od ředitele. Usměrnit zaměstnance, aby dělali opravdu to, co dělat mají. Reklamovat nekvalitní zboží nebo služby. Práce vedoucí školní jídelny přináší mnoho situací, v nichž se můžete cítit nedobře a chcete je zlepšit. V tom případě je nutné jednat. Jak na to jít správně?

Jak motivovat zaměstnance k práci

15.06.20236470Jiří Vlček
Řešíte s některými zaměstnanci stále dokola, že neodvádí pořádnou práci? Ale výsledek stále nikde? Problém se může skrývat ve zdánlivě nepodstatných věcech, které však naopak hrají zcela zásadní roli. Mají totiž rozhodující vliv na motivaci vašich spolupracovníků, na jejich chuti do práce. Odhalte je s námi.

Jak vymoci peníze za obědy

29.05.20235510Jiří Vlček
Dluží vám rodiče peníze za stravné? Jak situaci řešit? Podívali jsme se na toto téma tentokrát z čistě psychologického hlediska a přinášíme vám několik nápadů, jak na dlužníky vhodně působit. Seznamte se s možnostmi jak postupovat, když víte, že oficiálních možností moc nemáte.

Sestavování jídelníčku s dětmi

22.05.20236814Iveta Brunová
Každý den jiné jídlo s vyhovující přílohou, k tomu vhodně doplnit polévku… Děti netuší, jak složité je sestavit jídelní lístek podle všech náležitostí. I když – některé z Malšic už ano. Vedoucí školní jídelny na tamější základní a mateřské škole se nebojí je aktivně zapojit. Přečtěte si její příběh.

Vliv školního stravování očima vedoucích

15.05.20238194Redakce Jídelny.cz
Nedávno jsme psali o tom, že školní stravování má důležité dopady na psychický vývoj dětí. Zejména v tom, jak ovlivní jejich stravovací návyky v budoucnu. Jak to vidí vedoucí školních jídelen? Jaké mají zkušenosti z praxe? Přinášíme vám jejich pohled na věc.

Jak školní stravování ovlivňuje stravovací návyky dětí

08.05.20235580Alena Strosserová
Jídlo má silný vliv na životy naše i našich dětí. Přestože mnozí zkoumají jen fyzickou stránku věci, jiní prokazují, že stravování má také významné psychologické dopady...

Nevěřte všemu, co se píše

23.03.20237370Pavel Ludvík
Zprávy ve sdělovacích prostředcích mají obrovskou moc. Mnohá média toho využívají a publikují sice chytlavé, ale zavádějící a matoucí informace. Jak ale poznat, kde je pravda? Pojďte s námi poodhalit pozadí některých takových zpráv, které jsme v poslední době mohli slyšet nebo číst.

Nebojte se médií. Koušou. Ale jen málo.

28.11.20226270Pavel Ludvík
Podívej, to je vaše paní kuchařka, která vám vaří ty dobré obědy. Takto hovořila maminka se synem v jedné samoobsluze. A jak k tomu přišlo, že se o kuchařce tak uznale vyjadřovala? Přečetla si o ní v místním zpravodaji. Co vaše jídelna? Objevila se už také v médiích?

Prodejte lépe své obědy

30.05.202217141Pavel Ludvík
Některé jídelny dokáží v jídelním lístku velmi pestře a lákavě popsat úplně obyčejná denní menu. Strávníka to pak více motivuje k objednání stravy. Jak uvádět názvy běžných obědů a svačin, aby jim strávník neodolal? Seznamte se s řadou příkladů z praxe.

Česko-ukrajinsky ve školních jídelnách

28.04.202215680Redakce Jídelny.cz
Možná i ve vaší jídelně se stravují děti uprchlé z Ukrajiny. Dorozumění bývá obtížné a ještě obtížnější jsou pak formality spojené s přihláškou ke stravování. Podívejte se na několik tipů, které vám mohou usnadnit práci. Včetně česko-ukrajinského slovníku základních jídel ke stažení zdarma!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi