Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Jídelny

Kategorie článků:


Gurmánský rok ve školní jídelně

2.6.20223282Michaela Divišová
Grilovaná žabí stehýnka nebo plněné hlemýždí ulitky – i takové pokrmy se dají připravit ve školní jídelně. V rámci projektu Gurmánský rok je strávníkům letos nachystali v Hradci Králové. Kde se tento nápad vzal? Jsou netradiční jídla o hodně dražší než „klasika“? Přinášíme rozhovor s vedoucí jídelny.

Proč školní jídelny nikdo nebrání

23.5.20228622Pavel Ludvík
Ve školních jídelnách nebyly na začátku roku 2021 zvýšeny platy. Přitom vypětí jejich pracovnic bylo během covidu velké. Do popředí se tak opět dere otázka, co vlastně dělají odbory a jak hájí zájmy jídelen? V naší zemi působí i různá profesní sdružení. Proč tomuto stavu jen přihlížejí?

Dotovaná, či nedotovaná cena při nemoci dítěte?

28.3.2022148816Pavel Ludvík
Vaříme jen pro naši školu, kalkulaci proto nepotřebujeme – řekla na školení vedoucí jedné jídelny. Omyl. Pro vypracování kalkulace a seznámení rodičů s celkovou výší nákladů na stravu existuje několik důvodů. Seznamte se s nimi.

O dobrých zkušenostech jedné jídelny (2)

21.2.202210011Pavel Ludvík
V jídelně v Českých Budějovicích dětem úspěšně nabízejí zeleninu a ovoce. O tom, jak to dělají, se dozvíte v druhém dílu rozhovoru s vedoucím tohoto zařízení. Můžete si ale přečíst i o zkušenostech, jak podávají luštěninová jídla nebo proč jim učitelé nekomplikují práci.

O dobrých zkušenostech jedné jídelny (1)

14.2.202211271Pavel Ludvík
Také jste proti spotřebnímu koši? Považujete ho za zbytečný? Přečtěte si rozhovor ze školní jídelny, kde spotřební koš považují za přínos. První část článku navíc přináší spoustu zajímavých zkušeností s nabídkou nepopulárních jídel a vysvětluje, proč je dobré komunikovat se strávníky.

Ceny školní stravy na podzim 2021

15.11.202118350Pavel Ludvík
Vedoucí jídelny v městě N. přišla za ředitelem s návrhem na zdražení obědů. Vyjmenovala několik důvodů, ale ředitel řekl, že nejprve chce vidět, jak jsou na tom se stravným jiné jídelny. Jste-li v podobné situaci i vy, přečtěte si dnešní článek, který shrnuje výsledky průzkumu finančních normativů.

Dietní stravování ve ŠJ Dobřany

6.9.202114400Lenka Podhorsky
V mnoha jídelnách se připravují bezlepková jídla pro jednoho, dva strávníky. Jsou ale zařízení, která mají nabídku diet podstatně větší a dietní jídla vaří pro velký počet strávníků. Pojďte se s námi do jedné takové jídelny podívat a seznámit se s jejími zkušenostmi.

Týmové vaření v Malšicích

2.8.20216980Iveta Brunová
Také vám v období covidu chyběly vzdělávací akce pro kuchaře? Vedoucí školní jídelny z Malšic ano, proto se, jakmile to bylo možné, rozhodla uspořádat setkání kuchařů u nich v jídelně. Zajímavé informace, fígle s konvektomatem i předávání zkušeností mezi jídelnami hrály hlavní roli při této akci. Čtěte a dozvíte se více.

Poučme se z koronakrize

21.6.202110380Zdenka Macháčková
Pandemie Covid-19 obrátila na dlouhou dobu naše životy naruby. I ve školním stravování bylo nutné pružně reagovat a uskutečňovat mnohé změny takřka ze dne na den. Co nového koronakrize přinesla do školních jídelen? Jak se z ní poučit? Přečtěte si článek od vedoucí školní jídelny z východních Čech.

Co vše je potřeba k přípravě svačin

8.2.2021237010Kateřina Slabíková
Možná jste již také řešili otázku, zda ve vaší jídelně začít připravovat svačiny, či nikoliv. Co vše je k přípravě svačin potřeba? Je nutné mít zvláštní sklad, lednici? A co například dokumentace HACCP? Čtěte dál. O svoje zkušenosti se s vámi podělí vedoucí ŠJ z Valašských Klobouk.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi