Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Jídelny

Kategorie článků:


Několik zajímavostí ze světa aktuálních cen ve školních jídelnách

26.9.20223970Pavel Ludvík
Jaké rozdíly mezi cenami různých věkových kategorií jídelny mají? Mají velké jídelny nižší stravné než malé? A kolik jídelen v září zdražilo? Odpovědi najdete v dnešním článku, který vychází z výsledků srpnového cenového průzkumu.

Donáška stravy a Krabičkové desatero

22.9.20224552Alena Strosserová
Požadují po vás někteří rodiče, že svému dítěti chtějí kvůli dietě připravovat vlastní stravu? Při donášce stravy do jídelny je třeba si ohlídat několik důležitých věcí. Dobré je řídit se určitými prověřenými zásadami, které jsme nazvali Krabičkové desatero. Inspirujte se jím.

Jaké jsou ceny ve školním stravování 2022?

12.9.20226190Pavel Ludvík
Mnoho jídelen od září zdražilo stravu a další o tom uvažují. Přitom se zajímají, jaké ceny mají jinde. Chcete je znát? Na toto téma jsme před začátkem školního roku provedli internetový průzkum. Seznamte se s jeho výsledky a porovnejte, jaké ceny jsou ve vaší jídelně.

Otázky a odpovědi pro nové vedoucí

29.8.202214410Pavel Ludvík
Od začátku letních prázdnin se na internetu objevuje větší množství dotazů od nastupujících vedoucích školních jídelen. Odpovědi na některé z nich přinášíme v tomto článku. Věříme, že je oceníte, i když třeba už patříte k těm zkušenějším.

Gurmánský rok ve školní jídelně

2.6.20225392Michaela Divišová
Grilovaná žabí stehýnka nebo plněné hlemýždí ulitky – i takové pokrmy se dají připravit ve školní jídelně. V rámci projektu Gurmánský rok je strávníkům letos nachystali v Hradci Králové. Kde se tento nápad vzal? Jsou netradiční jídla o hodně dražší než „klasika“? Přinášíme rozhovor s vedoucí jídelny.

Proč školní jídelny nikdo nebrání

23.5.202210472Pavel Ludvík
Ve školních jídelnách nebyly na začátku roku 2021 zvýšeny platy. Přitom vypětí jejich pracovnic bylo během covidu velké. Do popředí se tak opět dere otázka, co vlastně dělají odbory a jak hájí zájmy jídelen? V naší zemi působí i různá profesní sdružení. Proč tomuto stavu jen přihlížejí?

Dotovaná, či nedotovaná cena při nemoci dítěte?

28.3.2022180816Pavel Ludvík
Vaříme jen pro naši školu, kalkulaci proto nepotřebujeme – řekla na školení vedoucí jedné jídelny. Omyl. Pro vypracování kalkulace a seznámení rodičů s celkovou výší nákladů na stravu existuje několik důvodů. Seznamte se s nimi.

O dobrých zkušenostech jedné jídelny (2)

21.2.202212661Pavel Ludvík
V jídelně v Českých Budějovicích dětem úspěšně nabízejí zeleninu a ovoce. O tom, jak to dělají, se dozvíte v druhém dílu rozhovoru s vedoucím tohoto zařízení. Můžete si ale přečíst i o zkušenostech, jak podávají luštěninová jídla nebo proč jim učitelé nekomplikují práci.

O dobrých zkušenostech jedné jídelny (1)

14.2.202213931Pavel Ludvík
Také jste proti spotřebnímu koši? Považujete ho za zbytečný? Přečtěte si rozhovor ze školní jídelny, kde spotřební koš považují za přínos. První část článku navíc přináší spoustu zajímavých zkušeností s nabídkou nepopulárních jídel a vysvětluje, proč je dobré komunikovat se strávníky.

Ceny školní stravy na podzim 2021

15.11.202121980Pavel Ludvík
Vedoucí jídelny v městě N. přišla za ředitelem s návrhem na zdražení obědů. Vyjmenovala několik důvodů, ale ředitel řekl, že nejprve chce vidět, jak jsou na tom se stravným jiné jídelny. Jste-li v podobné situaci i vy, přečtěte si dnešní článek, který shrnuje výsledky průzkumu finančních normativů.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi