Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Jídelny

Kategorie článků:


Vedoucí školní jídelny a údržbář v jednom

27.1.20232162Redakce Jídelny.cz
V mateřské škole v Dubči působí netradiční vedoucí školní jídelny. Kromě toho, že je jedním z mála mužů v oboru, pracuje zároveň i jako údržbář a zahradník. Jaká byla jeho cesta k pozici vedoucího? S čím se v praxi potýká? Přečtěte si náš rozhovor.

Jak se vaří bezlepková jídla pro všechny školy ve městě

16.1.20232611Pavel Ludvík
Už několik měsíců připravuje bezlepkové pokrmy pro všechny školy v Chebu jediná školní jídelna. Z ní se pak rozváží jídla po celém městě. Jak celý systém funguje? Zeptali jsme se paní vedoucí.

Mateřská škola roku 2022 a její zkušenosti

5.1.20236490Hana Hlouchová
Letošní ročník soutěže Mateřská škola roku vyhrála Mateřská škola Fügnerova z Loun. Svým dětem pravidelně dopřává zdravé základní suroviny od místních dodavatelů. Jak to celé funguje, jak to zvládají? Není to příliš drahé? Vedoucí školní jídelny se s námi podělila o své zkušenosti.

Povedené rekonstrukce školních jídelen

2.1.20235450Pavel Ludvík
Některé přestavby školních jídelen se nepovedou. Jistě takové znáte. Firma zkrachuje, dokončení se stále posunuje, děti běhají ve školním roce pro oběd přes půl města, a když je vše hotovo, stroje kuchařkám spíše překáží. Dnes vás ale zveme do dvou jídelen, kde rekonstrukce dopadly na jedničku.

Doúčtování ceny neodhlášeného oběda v době nemoci

16.11.20229021Pavel Ludvík
Jak se to má s účtováním stravného, když je strávník nemocný a obědy si neodhlásí? Doúčtovat obědy – ano, či ne? Přečtěte si aktuální shrnutí k této záležitosti.

Odlišnosti stravování dětí a zaměstnanců

14.11.202211140Zdenka Macháčková
Do jídelny se nahrnuly děti doprovázené učitelkami. Začíná výdej a všichni si odnáší svou porci ke stolům. Ač vše vypadá na první pohled stejně, mezi stravováním dětí a stravováním zaměstnanců existují určité rozdíly. Posviťme si na ně.

Dotovaná, či nedotovaná cena při nemoci dítěte?

7.11.2022281220Pavel Ludvík
Vaříme jen pro naši školu, kalkulaci proto nepotřebujeme – řekla na školení vedoucí jedné jídelny. Omyl. Pro vypracování kalkulace a seznámení rodičů s celkovou výší nákladů na stravu existuje několik důvodů. Seznamte se s nimi.

Kolotoč ve školní jídelně

27.10.20228880Zdenka Macháčková
Zpracováváte účetní uzávěrku. Do toho vyřizujete odhlášky. Jenže někdo zvoní – přijel řezník. Tu přijdou dva rodiče. Vtom začne neodbytně vyzvánět telefon… Práce vedoucí či ředitelky školní jídelny bývá skutečně adrenalinová. A co teprve, když k tomu všemu musíte řešit krizové a kalamitní situace.

Učitel, nebo vedoucí školní jídelny? Obojí.

17.10.20226701Pavel Ludvík
Učitel v pozici vedoucího velké školní jídelny je skutečnou raritou. Zatímco většinu školních jídelen vedou ženy, v Mníšku pod Brdy vede jídelnu muž. A učitel k tomu. Jak se mu daří kombinovat obě profese, jak je zvládá? Má jako učitel nějakou výhodu? Čtěte dnešní rozhovor.

Několik zajímavostí ze světa aktuálních cen ve školních jídelnách

26.9.20229090Pavel Ludvík
Jaké rozdíly mezi cenami různých věkových kategorií jídelny mají? Mají velké jídelny nižší stravné než malé? A kolik jídelen v září zdražilo? Odpovědi najdete v dnešním článku, který vychází z výsledků srpnového cenového průzkumu.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi