Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Jídelny

Kategorie článků:


Otázky a odpovědi pro nové vedoucí

11.09.20236552Pavel Ludvík
Zajímá vás, zda může kuchařka nosit náušnice, nebo kolik je největší možný zůstatek finanční bilance? Připravili jsme pro vás článek, který přináší odpovědi na nejběžnější dotazy nově nastupujících vedoucích, vybrané z diskusí a redakční pošty. Podívejte se na to, co zajímá vaše kolegyně nejvíce.

Jídelny, nebojte se spolupráce se školou!

24.07.20233690Renáta Černá
Jídelna by měla doplňovat vzdělávání dětí ve škole. Víte o tom? Snažíte se, aby se u vás děti nejen najedly, ale také si rozšířily své vědomosti? Přečtěte si o zkušenostech vedoucí, která se na nový školní rok chystá ve spolupráci se školou. A nejen letos, připravuje se tak už několik let. Zkuste to také!

Také vám děti vrací už i řízky a špagety?

17.07.202310555Michaela Šilhánová
Všimli jste si změn v chování strávníků v posledních letech? Pro vedoucí školní jídelny, která situaci pozoruje po tříleté pauze, to byl šok. Přečtěte si její postřehy. Navíc se dočtete, jak seznamuje rodiče s tím, že nevaří z polotovarů. A jak jim ukazuje, kolik zbytků i přesto jejich děti vrací.

Strávníci z Ukrajiny – ohlédnutí

16.03.20234850Zdenka Macháčková
Před rokem k nám začali hromadně přicházet ukrajinští uprchlíci – nejčastěji maminky s dětmi. Školní jídelny tak musely najednou řešit nápor nových strávníků a financování jejich obědů. Vedoucí jedné z jídelen se s námi podělila o své zážitky z uplynulého roku.

Aktuální ceny ve školním stravování 2023

13.03.202311550Pavel Ludvík
V jedné mateřské škole zvýšili stravné. Přišli ale rodiče, jak je možné, že je v takové výši, když všude v okolí je cena stravy nižší. Dokonce si zjišťovali ceny i na internetu. Jak je to tedy se stravným ve školních jídelnách po únorovém zvýšení finančních normativů?

Vedoucí školní jídelny a údržbář v jednom

27.01.20237482Redakce Jídelny.cz
V mateřské škole v Dubči působí netradiční vedoucí školní jídelny. Kromě toho, že je jedním z mála mužů v oboru, pracuje zároveň i jako údržbář a zahradník. Jaká byla jeho cesta k pozici vedoucího? S čím se v praxi potýká? Přečtěte si náš rozhovor.

Jak se vaří bezlepková jídla pro všechny školy ve městě

16.01.20237751Pavel Ludvík
Už několik měsíců připravuje bezlepkové pokrmy pro všechny školy v Chebu jediná školní jídelna. Z ní se pak rozváží jídla po celém městě. Jak celý systém funguje? Zeptali jsme se paní vedoucí.

Mateřská škola roku 2022 a její zkušenosti

05.01.202310280Hana Hlouchová
Letošní ročník soutěže Mateřská škola roku vyhrála Mateřská škola Fügnerova z Loun. Svým dětem pravidelně dopřává zdravé základní suroviny od místních dodavatelů. Jak to celé funguje, jak to zvládají? Není to příliš drahé? Vedoucí školní jídelny se s námi podělila o své zkušenosti.

Povedené rekonstrukce školních jídelen

02.01.202310400Pavel Ludvík
Některé přestavby školních jídelen se nepovedou. Jistě takové znáte. Firma zkrachuje, dokončení se stále posunuje, děti běhají ve školním roce pro oběd přes půl města, a když je vše hotovo, stroje kuchařkám spíše překáží. Dnes vás ale zveme do dvou jídelen, kde rekonstrukce dopadly na jedničku.

Doúčtování ceny neodhlášeného oběda v době nemoci

16.11.202216701Pavel Ludvík
Jak se to má s účtováním stravného, když je strávník nemocný a obědy si neodhlásí? Doúčtovat obědy – ano, či ne? Přečtěte si aktuální shrnutí k této záležitosti.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi