Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Jídelny

Kategorie článků:


Odlišnosti stravování dětí a zaměstnanců

14.11.202218120Zdenka Macháčková
Do jídelny se nahrnuly děti doprovázené učitelkami. Začíná výdej a všichni si odnáší svou porci ke stolům. Ač vše vypadá na první pohled stejně, mezi stravováním dětí a stravováním zaměstnanců existují určité rozdíly. Posviťme si na ně.

Dotovaná, či nedotovaná cena při nemoci dítěte?

07.11.2022354820Pavel Ludvík
Vaříme jen pro naši školu, kalkulaci proto nepotřebujeme – řekla na školení vedoucí jedné jídelny. Omyl. Pro vypracování kalkulace a seznámení rodičů s celkovou výší nákladů na stravu existuje několik důvodů. Seznamte se s nimi.

Kolotoč ve školní jídelně

27.10.202212330Zdenka Macháčková
Zpracováváte účetní uzávěrku. Do toho vyřizujete odhlášky. Jenže někdo zvoní – přijel řezník. Tu přijdou dva rodiče. Vtom začne neodbytně vyzvánět telefon… Práce vedoucí či ředitelky školní jídelny bývá skutečně adrenalinová. A co teprve, když k tomu všemu musíte řešit krizové a kalamitní situace.

Učitel, nebo vedoucí školní jídelny? Obojí.

17.10.20228941Pavel Ludvík
Učitel v pozici vedoucího velké školní jídelny je skutečnou raritou. Zatímco většinu školních jídelen vedou ženy, v Mníšku pod Brdy vede jídelnu muž. A učitel k tomu. Jak se mu daří kombinovat obě profese, jak je zvládá? Má jako učitel nějakou výhodu? Čtěte dnešní rozhovor.

Několik zajímavostí ze světa aktuálních cen ve školních jídelnách

26.09.202211250Pavel Ludvík
Jaké rozdíly mezi cenami různých věkových kategorií jídelny mají? Mají velké jídelny nižší stravné než malé? A kolik jídelen v září zdražilo? Odpovědi najdete v dnešním článku, který vychází z výsledků srpnového cenového průzkumu.

Donáška stravy a Krabičkové desatero

22.09.202216653Alena Strosserová
Požadují po vás někteří rodiče, že svému dítěti chtějí kvůli dietě připravovat vlastní stravu? Při donášce stravy do jídelny je třeba si ohlídat několik důležitých věcí. Dobré je řídit se určitými prověřenými zásadami, které jsme nazvali Krabičkové desatero. Inspirujte se jím.

Jaké jsou ceny ve školním stravování 2022?

12.09.202215520Pavel Ludvík
Mnoho jídelen od září zdražilo stravu a další o tom uvažují. Přitom se zajímají, jaké ceny mají jinde. Chcete je znát? Na toto téma jsme před začátkem školního roku provedli internetový průzkum. Seznamte se s jeho výsledky a porovnejte, jaké ceny jsou ve vaší jídelně.

Otázky a odpovědi pro nové vedoucí

29.08.202223910Pavel Ludvík
Od začátku letních prázdnin se na internetu objevuje větší množství dotazů od nastupujících vedoucích školních jídelen. Odpovědi na některé z nich přinášíme v tomto článku. Věříme, že je oceníte, i když třeba už patříte k těm zkušenějším.

Gurmánský rok ve školní jídelně

02.06.20228392Michaela Divišová
Grilovaná žabí stehýnka nebo plněné hlemýždí ulitky – i takové pokrmy se dají připravit ve školní jídelně. V rámci projektu Gurmánský rok je strávníkům letos nachystali v Hradci Králové. Kde se tento nápad vzal? Jsou netradiční jídla o hodně dražší než „klasika“? Přinášíme rozhovor s vedoucí jídelny.

Proč školní jídelny nikdo nebrání

23.05.202212782Pavel Ludvík
Ve školních jídelnách nebyly na začátku roku 2021 zvýšeny platy. Přitom vypětí jejich pracovnic bylo během covidu velké. Do popředí se tak opět dere otázka, co vlastně dělají odbory a jak hájí zájmy jídelen? V naší zemi působí i různá profesní sdružení. Proč tomuto stavu jen přihlížejí?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi