Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Výživa

Kategorie článků:


Svačiny v MŠ: Odpovědi na nejčastější otázky

16.5.20225201Jana Broulíková
Jak svačinami co nejvhodněji doplnit hlavní pokrm? Existují nevhodné potraviny na svačiny? V tématu svačinek v mateřské škole stále panuje určitá nejistota a otázek je celá řada. Přinášíme odpovědi na ty nejčastější a nejvíce diskutované.

Sůl ve školním stravování

12.5.20222480Dagmar Sedlářová
Množství soli ve školních obědech často přesahuje doporučené množství. Od útlého věku tak děti dostávají pokrmy, které jsou slané víc než by měly být. Proč je třeba mít na paměti nepřímou sůl v surovinách? Ve kterých surovinách se sůl vyskytuje? A jak lze sůl v pokrmech snížit, aby pokrm zůstal chutný?

Diskuse o výživě s rodiči aneb nejčastější argumenty proti konzumaci mléka

19.4.20228130Jana Broulíková
Ve své praxi můžete narazit na rodiče, kteří nechtějí, aby jejich děti konzumovaly mléko, přestože nemají zdravotní potvrzení pro dietu. Přečtěte si, jakými argumenty se nejčastěji ohánějí a jak na ně reagovat.

Rozumět výživovým údajům se vyplatí

24.1.20228700Jana Petrová
Pro pocit z dobře odvedené práce jistě chcete vašim dětským strávníkům nabízet nejen vhodné, ale i vysoce hodnotné potraviny. Dobrým pomocníkem pro výběr kvalitních surovin do školní jídelny jsou výživové údaje na obalech potravin. Proč jsou tak důležité? A jak se v těch složitých tabulkách správně orientovat?

Jak na kvalitní vývary ve školní jídelně

22.11.202113350Anna Packová
Připravujete si vlastní vývary z kvalitních surovin, nebo používáte kupované? Také jste slyšeli, že polévky z kupovaných výrobků jsou příliš slané? Seznamte se s praktickými radami, jak si školní jídelna může sama připravit kvalitní vývar, k čemu ho použít a vyzkoušejte recept od odborníků na slovo vzatých.

Hovězí maso ve školní jídelně

27.9.202114001Jana Petrová
Jaké hovězí maso používáte ve vaší školní jídelně? Tato otázka určená vedoucím školního stravování a především odpovědi na ni byly impulsem k sepsání dnešního článku. Neocenitelné zkušenosti z praxe školních jídelen i výživové vlastnosti hovězího masa, tak přesně to v příspěvku naleznete.

Čím nahradit čočku s vejcem?

19.5.202125563Jana Petrová
Hledáte inspiraci na pokrmy z luštěnin? Lámete si hlavu, čím nahradit uzené maso či klobásu, případně vejce u čočky nakyselo? V dnešním článku vám přinášíme nejen inspiraci v podobě několika nápaditých pokrmů z čočky, ale také komentář nutriční terapeutky k jednotlivým pokrmům.

Potraviny podobné a přesto značně odlišné

19.4.202112880Jana Petrová
Víte, jaký je rozdíl mezi surimi tyčinkami a rybím masem? Porovnávali jste již někdy složení kakaa a instantního kakaového nápoje? A co takové džusy, jak moc se liší od ovoce, ze kterého jsou vyrobeny? Začtěte se do článku, ve kterém jsme porovnávali výživové hodnoty podobných potravin, a dozvíte se, co jsme zjistili.

Mezinárodní rok ovoce a zeleniny

6.4.202110160Zdenka Macháčková
Víte, že letošní rok byl vyhlášen Mezinárodním rokem ovoce a zeleniny? Jde o jedinečnou příležitost upozornit na důležitost ovoce a zeleniny v naší výživě. V článku se dozvíte nejen informace k tomuto významnému roku, najdete zde ale i mnoho námětů a inspirace, jak téma přiblížit svým strávníkům.

Čerstvá zelenina versus zmrazená zelenina, která je hodnotnější?

22.2.202115280Jana Petrová
Také můžete zmrazenou zeleninu v jídelně používat jen omezeně, nebo snad vůbec? I v dnešní době si mnoho lidí myslí, že ta zmrazená je podřadnější než čerstvá. Jde o velmi diskutabilní tvrzení, kterému se bude věnovat dnešní článek.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi