Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Výživa

Kategorie článků:


Jak zvýšit množství prospěšných tuků ve školních obědech

31.10.20225440Olga Marinčáková
Nedávné studie zabývající se nutričním složením školních obědů ukázaly, že zdraví prospěšné oleje a tuky v nich bývají zařazeny v nedostatečném množství. Po kterém oleji při možnosti volby sáhnout?

Rodiče proti konzumaci určitých potravin. Jak na diskusi s nimi?

6.10.20226330Jana Broulíková
Námitky proti konzumaci mléka byly jen špičkou ledovce. Někteří rodiče mají výhrady také proti rybám či luštěninám. Další zase požadují, aby se jejich děti stravovaly vegetariánsky. Jaké protiargumenty vnést do diskuse s nimi?

Kombinování polévek s hlavními jídly

29.9.20227950Alena Strosserová
Vhodná kombinace polévek a hlavních jídel není žádná velká věda. Pro sestavení vyváženého oběda existují určitá doporučení. Jaká to jsou? Co dalšího zajistit pro přípravu nejen vyváženého, ale také výživného, pestrého a chutného oběda?

Časté dotazy k bezlepkové dietě (2)

19.9.20224010Jana Broulíková
Ve druhém díle článku o bezlepkové dietě se zaměříme na otázky z praxe. Kdo určí, zda splňujeme kritéria oddělené výroby? Jaký má význam oddělení pracovních úseků a speciální nádobí? Na následujících řádcích najdete odpovědi na tyto a mnohé další praktické dotazy.

Časté dotazy k bezlepkové dietě (1)

5.9.20224310Jana Broulíková
Bezlepková dieta získala v současnosti až punc módního směru. Kdy se jedná skutečně o zdravotní opatření pro nemocné? Jsou pro ně nebezpečná stopová množství lepku? Vyplatí se dodržování bezlepkové diety i zdravým lidem? Neškodí jim? Přečtěte si odpovědi na tyto i další otázky.

Magické koule v krvavé omáčce aneb letmý pohled do letních jídelníčků

25.7.20228232Pavel Ludvík
Pohledy do letních jídelních lístků mateřských škol přinášejí spoustu inspirace a impulsů – pro vážné přemýšlení, inspiraci i pro zasmání. Projděte si je s námi, co se v nich dětem nabízí k snědku i pití.

Ozdravění školního stravování

27.6.20229270Jana Broulíková
Na téma zdravé stravy se objevují nejrůznější informace a doporučení. Rádi byste do nabídky vaší školní jídelny zařadili zdravější obědy a hledáte cesty, jak toho dosáhnout? Nutriční terapeutka se na některé z nich podívala blíže.

Jaké nápoje najdeme v jídelních lístcích

6.6.20229033Pavel Ludvík
Začínají horké letní dny a na pořad dne se dostávají nápoje. Často se stanou tím prvním, co děti z oběda ochutnají, a ještě si půjdou přidat. Co k pití nabízí školní jídelny a co ta vaše? Seznamte se se sondou do nabídky nápojů.

Svačiny v MŠ: Odpovědi na nejčastější otázky

16.5.202221142Jana Broulíková
Jak svačinami co nejvhodněji doplnit hlavní pokrm? Existují nevhodné potraviny na svačiny? V tématu svačinek v mateřské škole stále panuje určitá nejistota a otázek je celá řada. Přinášíme odpovědi na ty nejčastější a nejvíce diskutované.

Sůl ve školním stravování

12.5.20227140Dagmar Sedlářová
Množství soli ve školních obědech často přesahuje doporučené množství. Od útlého věku tak děti dostávají pokrmy, které jsou slané víc než by měly být. Proč je třeba mít na paměti nepřímou sůl v surovinách? Ve kterých surovinách se sůl vyskytuje? A jak lze sůl v pokrmech snížit, aby pokrm zůstal chutný?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi