Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Články v kategorii Právo

Kategorie článků:


Desatero pro zahájení doplňkové činnosti

24.10.20225080Pavel Ludvík
Chcete si více vydělat? Zahajujete proto doplňkovou činnost? Přinášíme vám desatero, které vám ukáže, jak při tom postupovat. Obsahuje prověřené zásady podnikání, bohaté zkušenosti z praxe jídelen i ustanovení právních předpisů. Proto neváhejte.

Zaostřeno na strávníka

10.10.20224900Pavel Ludvík
Jakou roli ve vaší jídelně hraje strávník? Jak moc je pro vás důležitý? Znalost strávníka a vytváření vztahu k němu by mělo být základem školního stravování, ale stejně tak důležitý je právní rámec, který vztah strávníka a jídelny upravuje.

Kuchařky a odborná způsobilost

23.6.202212450Alena Strosserová
Nová kolegyně se vám osvědčila jako velmi schopná kuchařka. Jenže není vyučena v oboru. Co s tím? Za jakých podmínek ji můžete zaměstnat na pozici kuchařky? Jak postupovat při jejím zařazení do platové třídy? Čtěte dále a udělejte si v této věci jasno.

Školní výlety a stravování

16.6.202210720Alena Strosserová
Výlet se školkou či školou dětem vykouzlí úsměvy na tvářích, kuchařkám a vedoucím školních jídelen však spíše přidělává vrásky na čele. Jak správně řešit stravování dětí na školních výletech? Čtěte dále a dozvíte se informace, které pomohou vaše starosti vyřešit.

Vnitřní předpisy pro školní jídelnu (2. díl)

17.1.202222290Halka Žaludová
V předchozím díle jsme se věnovali vnitřním předpisům nejprve obecně, dále pak konkrétněji v oblasti organizační společně s BOZP a PO. Nyní se blíže podíváme na předpisy týkající se pracovněprávních vztahů, ekonomické a hygienické oblasti a nakonec na ty, které se zabývají agendou stravování.

Změny práva v roce 2022 a školní jídelny

13.1.202231990Pavel Ludvík
Změny v zadávání veřejných zakázek poutaly na podzim 2021 mimořádnou pozornost školních jídelen. Rovněž zmínky o valorizaci platů – bude, či nebude? O tom všem a také o stanoviscích MŠMT nebo o aktuálních covidových pravidlech pro školní stravování se dočtete v dnešním článku.

Vnitřní předpisy pro školní jídelnu (1. díl)

10.1.202226911Halka Žaludová
K čemu slouží vnitřní předpisy? Které z nich školní jídelna ke své činnosti potřebuje? Přinášíme vám ucelený přehled směrnic, které by měla ŠJ mít. V prvním ze dvou dílů tohoto přehledu se dočtete, jaké dokumenty jsou potřeba z hlediska organizačního a v oblasti BOZP a PO.

Stručný průvodce právními předpisy

25.10.202123720Pavel Ludvík
Nevíte, kde v právu hledat řešení problémů z vaší školní jídelny? Nevíte, která informace je právně závazná, a která ne? Přečtěte si našeho stručného průvodce právními předpisy a buďte v obraze! Budete vždy vědět, kde najít vše potřebné , a budete si vždy vědět rady. Doporučujeme vám také webinář na toto téma.

Změny ve vyhlášce o školním stravování

17.8.202183320Pavel Ludvík
Událost roku pro školní jídelny je tady! Byla novelizována vyhláška o školním stravování. Školní jídelny nyní mohou používat zvýšené finanční normativy, ale současně dochází i k některým dalším změnám. Seznamte se s nimi a buďte v novém školním roce v obraze.

Novinky v legislativě aneb co nás letos čeká

1.2.202162164Pavel Ludvík
Už jste slyšeli o závažných změnách v daních a v dovolených? Je i vaše jídelna mezi těmi, které čekají na vyšší finanční normativy? 1. leden každého roku obvykle přináší velké legislativní změny. Jak je tomu letos? Pátrali jsme v nových právních předpisech – na co se máme a nemáme těšit?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi