Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Archiv článků, strana 2

Kategorie článků:


Slavnostní oběd pro devátou třídu

8.8.20193460Iveta Brunová
Svíčková omáčka, řízek s bramborovou kaší nebo špagety, to jsou obvykle jedny z nejoblíbenějších pokrmů žáků ve školních jídelnách. Jaký rozlučkový pokrm si však zvolili deváťáci v Malšicích na svůj slavnostní oběd? Jeden z těch posledních školních obědů, než se rozprchnou na prázdniny a do velkého světa.

Bílkoviny a jejich biologická hodnota

5.8.20192616Jana Spáčilová
Jak se říká, opakování je matkou moudrosti a paměť slábne, pokud ji necvičíš. Přinášíme vám proto takové malé zopakování podstatných informací o bílkovinách, jejichž příjem stravou je pro lidský organismus naprosto nezbytný, a to i o prázdninách.

Projekt Jíme beze zbytků ve školní jídelně ZŠ Dobřany slaví první malý úspěch

29.7.20197196Renáta Černá
Také vás trápí velké množství zbytků jídla, které se každý den vyhodí ve školní jídelně? Přečtěte si, jakým způsobem s tímto problémem začali bojovat ve ŠJ v Dobřanech a možná již brzy budete také slavit svůj první malý úspěch.

Přečetli jsme za vás v květnu a červnu 2019

24.7.20194900Pavel Ludvík
Pokuty od hygieniků, výdeje obědů už ráno, neskutečné finanční odměny pro vítěze soutěží jídelen i posměšky nad chybami v jídelníčcích. To vše se objevilo na přelomu jara a léta na internetových stránkách médií i školních jídelen. Tyto zprávy jsme zaznamenali a nabízíme vám je k přečtení.

Jak chutná svět – francouzská kuchyně

22.7.20194060Kateřina Slabíková
Dostaveníčko s francouzskou kuchyní, které uspořádali ve Valašských Kloboukách, bylo pro strávníky i pracovníky stravovacího provozu velmi výjimečné. Podávat šestichodové menu ve školní jídelně se nevidí každý den. Stejně tak, jako kontrola z České školní inspekce.

Střípky z konference Školní stravování 2019

15.7.20194330Květoslava Pustějovská
Každoročně v květnu probíhá akce významná pro školní jídelny – konference Školní stravování. Nemohli jste se letos zúčastnit? Nevadí. V následujícím článku Vám přinášíme některá témata z letošního ročníku pohledem jedné z účastnic, vedoucí školní jídelny z moravskoslezského kraje.

Finalisté soutěže Nejlepší kuchař roku 2019 jsou již známi

10.7.20196181Redakce Jídelny.cz
Kdo se probojoval do finále soutěže Nejlepší kuchař roku 2019? Výsledky korespondenčního kola již známe. Možná je to právě vaše jídelna, která se zúčastní soutěžního klání v Praze. Postupující vám prozradí následující článek.

Dobré i špatné zprávy o školních jídelnách

8.7.20198468Pavel Ludvík
Školní jídelny jsou pro média vděčným tématem a ta se o nich zmiňují se železnou pravidelností. Mnohdy, i když ne vždy oprávněně, v negativním světle. Nás v květnu zaujaly dvě zprávy, které opět lehce rozvířily veřejné mínění. V následujícím článku se dozvíte více.

Co možná nevíte o máku

1.7.20192960Jana Spáčilová
Pěstování máku setého má v naší republice dlouholetou tradici a dokonce patříme mezi hlavní světové producenty. Kdo by u nás neznal makové buchty či nudle s mákem. Víte však, jaké látky mák obsahuje, čím je pro naši výživu cenný a čím naopak může být pro některé jedince nebezpečný?

Omezování obědů pro seniory dává příležitost školním jídelnám

26.6.20196240Pavel Ludvík
Řada jídelen, které zabezpečují stravování seniorů, v letošním roce tuto možnost významně omezila. Víte proč? Možná i k vám přišli starší lidé, že se nemají kde naobědvat. Přijali jste je, nebo odmítli?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi