Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Archiv článků, strana 2

Kategorie článků:


Opatření proti koronaviru v praxi jídelen

14.9.202011540Pavel Ludvík
Zajímá vás, jaká konkrétní protikoronavirová opatření platí v jiných školních jídelnách? Seznamte se s první částí výsledků našeho průzkumu, který přináší zkušenosti z těch školních jídelen, kde riziko nákazy bylo již na začátku září významně vyšší než jinde.

Platy na Krajských konferencích – zúčastníte se?

11.9.20206750Pavel Ludvík
Výrazným tématem nadcházejících Krajských konferencí budou platy personálu školních jídelen. Proč je důležité znát dobře pravidla, jak se stanovují, o tom hovoříme v dnešním rozhovoru s lektorkou přednášek pojednávajících o platech.

Nedostatek tuků ve školních obědech

9.9.20205491Zlata Kapounová
V poslední době se hodně diskutuje o množství tuků ve školních obědech. Mají jich děti nadbytek nebo nedostatek? Jak se v tom vůbec vyznat? V článku se seznámíte s tím, proč jsou tuky pro děti tak důležité, jaké konkrétně máte vybírat a v neposlední řadě poskytne tipy, jak tuky vhodně zařadit do jídelníčku dětí.

Nový receptář vyvážených bezmasých menu pro školní stravování

7.9.202017430Redakce Jídelny.cz
Rádi byste překvapili své strávníky novými a neokoukanými bezmasými pokrmy? Chcete se navíc naučit, jak sestavovat vyvážená a hodnotná obědová menu? Přesně pro vás je určen nově vydaný receptář 100 vyvážených bezmasých menu.

Teploty pokrmů a potravin

2.9.20209963Jana Petrová
Září je tady a s ním i nový školní rok. Jaképak nám asi přinese teploty, užijeme si letos babího léta? Když už se bavíme o venkovních teplotách, pojďme si lehce připomenout i teploty, které dle dotazů v diskuzích často trápí zaměstnance stravovacích provozů. Dovolte nám lehké letní zopakování.

Známe vítěze kulinární soutěže Nejlepší kuchař/kuchařka 2020

31.8.20204400Redakce Jídelny.cz
Rok se s rokem sešel a my vám můžeme prozradit výsledky letošního ročníku prestižní kulinární soutěže Nejlepší kuchař/kuchařka ve společném stravování. Seznamte se s výherci kategorií určených především pro školní jídelny.

S koronavirem do nového školního roku

25.8.202013654Pavel Ludvík
Epidemie koronaviru ani přes letní prázdniny neztratila na rozsahu. Proto se školní jídelny budou muset i v novém školním roce vypořádat se zpřísněnými pravidly v jejich provozech. Jejich zavádění je ale doprovázeno zmatky. Co tedy platí od 1. září 2020?

Test znalostí pro každou vedoucí

17.8.20209664Redakce Jídelny.cz
Líbilo se vám červencové zpestření článků testem? Osvěžili jste si paměť? Máme tady pokračování. Někdo se možná trošku zapotí, jiný zvládne odpovědi, jak se mezi lidmi říká, levou zadní. Na závěr si své odpovědi můžete ověřit. Pusťte se do testu a prověřte si své znalosti.

Zpestření letního pitného režimu

12.8.20204541Jana Petrová
Články o pitném režimu jsou nyní aktuální, my se ale kromě základních informací o vhodném doplňování tekutin budeme zabývat něčím trochu jiným. Co vám říká fresh, smoothie či lassi? Jaký je rozdíl mezi těmito nápoji? Jsou vhodné pro děti a lze je připravit i ve školní jídelně? V článku se dozvíte podrobnější informace.

Nastupujete nově na pozici vedoucí školní jídelny? Pomůžeme Vám!

10.8.20206550Redakce Jídelny.cz
Nastupující vedoucí seznámíme se vším, co nesmí opomenout při převzetí jídelny a co budou potřebovat v prvních měsících ve funkci. Provedeme je bezpečně možnými nástrahami provozu.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi