Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Archiv článků, strana 2

Kategorie článků:


Jak v pohodě přežít čas karantény

27.4.20206810Lenka Rašticová, Radana Večeřová
Aktuální situace je plná zákazů, život je značně omezený, nevíme, co bude dál. Nejistota zůstává: není jasné, kdy budou školní jídelny otevřeny, jak se bude vařit a vydávat strava. Jak ustát toto období a přitom zůstat v psychické pohodě? Seznamte se s několika recepty, jak na to.

Vtipy o době koronavirové

20.4.20207981Redakce Jídelny.cz
Už vás to doma nebaví? Smějete se rádi? A znáte nejnovější vtipy o současné epidemii? Seznamte se s hitparádou nejnovějších vtipů o koronaviru, karanténě, domácí výrobě pomůcek a doučování dětí. S koronavirem nemůžete bojovat jinak než humorem.

Změny zákona o DPH v praxi školní jídelny

14.4.202025701Halka Žaludová
Navzdory nouzovému stavu a uzavření škol začíná od 1. května 2020 platit novela zákona o DPH. Dotkne se i školních jídelen. Víte jak? Jste na změny DPH připraveni? Pokud ne, seznamte se s návodem zkušené vedoucí a ekonomky, která vám radí krok za krokem, jak na to.

Soutěž Nejlepší kuchařka/kuchař roku 2020 pokračuje i v době karantény

8.4.20202550AKC ČR
Celostátní soutěž kuchařek a kuchařů stále pokračuje, i přes obtíže způsobené nouzovým stavem. Uvažujete o účasti v soutěži i Vy? Připravte si recept na zdravý pokrm a přihlaste se také. Korespondenční kolo soutěže je již v plném proudu!

Nové online semináře. Využijte příležitosti!

6.4.202010790Redakce Jídelny.cz
Řada školních jídelen je nyní zavřena nebo má omezený provoz. Využijte tuto dobu a získejte nové a aktuální informace z vašeho oboru! Připravili jsme pro vás sadu nových online seminářů na různá témata. Rozšiřte svoje znalosti a buďte dobře připraveni na změny, které celou společnost čekají.

Vojáci ve školní jídelně v době epidemie

3.4.20206654Pavel Ludvík
Armáda ve školní jídelně. To tu ještě nebylo. Ve školní jídelně se stravují vojáci, dohlížející na uzavření hranic. Jak se jim vaří, co jim chutná a co nemusí? Přečtěte si, jaká hygienická opatření musí kuchařky v takové situaci dodržovat.

Co se zásobami potravin ve skladech jídelen

30.3.2020325812Pavel Ludvík
Stovky vajíček, které se brzy zkazí, desítky kilogramů čerstvé zeleniny a ovoce, pytle nespotřebovaných brambor – taková je realita současných zavřených jídelen. Není, kdo by to zpracoval. A postupně přicházejí na řadu i další potraviny, kterým skončí doba trvanlivosti. Co s tím?

Kazašská kuchyně ve školní jídelně

23.3.20204950Kateřina Slabíková
Oddychněte si trochu od čtení zpráv o koronaviru a pojďte s námi nahlédnout pod pokličku kuchyně Kazachstánu. Pokrmy z této destinace měli možnost ochutnat strávníci ŠJ Valašské Klobouky a na jejich přípravě se podílela i rodačka z Kazašska. Přečtěte si náš článek a rozšiřte si rozhled ve světové gastronomii.

Přehled krajských normativů 2020

18.3.202015200Redakce Jídelny.cz
Je to tady. Konečně vám přinášíme odkazy na krajské normativy aktuální pro letošní rok. Seznamte se s nimi. Přečtěte si současně návod, jak s normativy pracovat. Zjistěte informace o platech a úvazcích ve školní jídelně. Vypočítejte si pro zajímavost také přidělené mzdové prostředky. Buďte v obraze.

Koronavirus – příležitost pro školní jídelny

16.3.202014102Pavel Ludvík
Epidemii koronaviru většina z nás chápe jako velký problém a omezení. Je však i vhodnou záminkou opět nastolit přísné standardy hygieny. Jak mezi personálem jídelen, tak mezi strávníky. Právě v této době bude zpřísnění pravidel snazší. Nevěříte? Čtěte, jak na to, a využijte příležitosti, která se vám nabízí.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi