Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
15 let informací pro hromadné stravování

Objednejte si - Detail produktu

Objednávka zboží je podmíněná registrací zákazníka. Nejste-li dosud registrováni, použijte tento odkaz k registraci  nového uživatele.
Před registrací si přečtěte stručný návod, jak na to.
Před objednávkou zboží se, prosím, seznamte s obchodními podmínkami.
Způsob dodání: Česká pošta – obchodní balík na dobírku
Expediční poplatek: 121 Kč
Všechny ceny jsou uvedené včetně platné DPH.

Základy výživy pro stravovací provozy

Kniha je určena pro všechna zařízení, kde se připravují hromadně jídla, zejména však pro školní jídelny.
Obsahuje přehledně hlavní zásady výživy člověka a náměty k jejich praktickému naplňování. Zaměřuje se převážně na děti, pozornost však věnuje i dalším skupinám strávníků, jako např. dospívajícím, seniorům a mladým sportujícím strávníkům, zabývá se i stravováním nemocných. Kromě teoretického výkladu přináší i praktická doporučení pro realizaci správné výživy ve školních jídelnách.

V úvodní kapitole Základní složky potravy se čtenář seznámí se sacharidy, tuky, bílkovinami, ale také s vitamíny, vlákninou a dalším složkami potravy.
V následující kapitole jsou rozebrány zásady správné výživy, skladba stravy, pitný režim i vliv technologické přípravy pokrmů na kvalitu výživy.
Kapitola Výživa vybraných populačních skupin se věnuje specifickým aspektům výživy dětí, dospívajících, seniorů, sportujících dětí a adolescentů. Zvláštní pozornost je věnována výživě obézních dětí.
Samostatná část knihy pojednává o poruchách příjmu potravy, jako např. mentální anorexie nebo bulimie.
Kapitola Alternativní způsoby stravování přináší informace o nových trendech ve stravování, jakými jsou například vegetariánství nebo makrobiotika a přináší návody, jak je možno prvky těchto trendů v případě potřeby uplatnit ve školním stravování.
Rozsáhlá část knihy je věnována zvláštnostem školního stravování. Čtenáři v ní najdou výklad k jednotlivým skupinám potravin, k jejich významu a uplatnění ve školním stravování a také vysvětlení doporučené pestrosti stravy.

Prohlédněte si ukázky z knihy.

Dodavatel: Jídelny.cz, s.r.o.
Koupit
Cena: 335,-

Autoři: Jana Petrová, Sylva Šmídová
Počet stran: 307
Formát: A5
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Rok vydání: 2014 (1. vydání)

ISBN 978-80-905557-0-9

Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi