Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskutujeme podle nových pravidel

19.11.2015 2986 0 Pavel Ludvík
Diskusní fóra jsou významnou a navštěvovanou částí portálu Jídelny.cz. Aby dobře sloužila svému účelu a všem přinášela užitek, řídí se od podzimu 2015 novými pravidly.
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

Diskusní fóra jsou od zahájení činnosti portálu Jídelny.cz jeho významnou a navštěvovanou částí. Přispívají k výměně informací a zrcadlí vše, co se ve školním stravování i ve společnosti děje. Protože na obsah diskusí nemohla mít redakce portálu podstatný vliv, byla stanovena pravidla diskuse. Naprostá většina diskutujících je dodržovala a redakce tak musela v diskusích jen minimálně zasahovat.

Postupně však docházelo ke změnám. Diskuse se stávaly útočnější a porušování pravidel přibývalo. Ozývali se jednotlivci, organizace a firmy, měli pocit, že byli v diskusi poškozeni. V první polovině letošního roku jsme z důvodu závažného porušení pravidel museli odstranit několik příspěvků a některé diskuse musely být zavřeny z důvodu hromadného ignorování pravidel. Ve dvou případech jsme byli požádáni o poskytnutí informací, které by vedly k odhalení identity diskutujícího. Jeden z těchto případů v současné době řeší Policie ČR a navzdory rozšířenému názoru, že zjistit totožnost účastníků diskuse je nemožné, se zdá, že identifikace diskutující osoby bude v tomto případě snadná.

Změny v diskusi

Z uvedených důvodů jsme se rozhodli pro změny v diskusi. Od 19. listopadu 2015 jsou stanovena nová pravidla diskuse, jimiž se všichni diskutující musí řídit. Nejpodstatnější změna spočívá v tom, že diskuse již není veřejným prostorem, do něhož má kdokoli volný přístup. Diskusi nyní považujeme za soukromý prostor, do něhož jsou zváni naši hosté, ale pod podmínkou, že se zde budou chovat podle zadaných pravidel. Hostitel si vyhrazuje právo samostatně zvážit, který příspěvek tato pravidla porušuje, který ne, a podle toho zasáhnout.

Kdo je vítán a kdo ne

Jako hosté jsou u nás vítáni všichni, kdo:

  • diskutují slušně a respektují názor ostatních,
  • přinášejí do diskuse nové poznatky a dodržují její téma,
  • dokáží vyjádřit nesouhlas s druhým a poděkovat za radu.

Vítáni naopak nejsou hosté, kteří:

  • se nechovají podle českého práva,
  • napadají v diskusi ostatní a urážejí je,
  • vyhrocují diskusi,
  • snaží se obcházet pravidla diskuse,
  • zneužívají diskusi k reklamě.

Jak lze také porušovat pravidla

Uvědomte si, prosím, že porušovat pravidla můžete nejen vulgárními slovy nebo nepravdivými tvrzeními, ale i popichováním a ironií v diskusi, používáním nebo opakováním některých znaků a zvýrazňováním určitých slov za účelem vyhrocení diskuse. Za narušování diskuse bude považována manipulace s fakty, odvádění pozornosti jinam a neschopnost diskutovat k tématu.

Reklama v diskusi

V diskusi je reklama zakázána. Aby váš příspěvek nebyl považován za reklamu, snažte se, aby informační obsah příspěvku převažoval nad jeho příp. propagačním účinkem. V příspěvcích neuvádějte u firem více identifikačních údajů, vyhněte se obsáhlejšímu nebo nekritickému popisu jejich produktů a služeb, zejména uvádění vlastností, které nelze objektivně měřit.

Čest a důstojnost člověka i firmy

Když budete psát do diskuse, zvažujte, zda se svým příspěvkem nedotýkáte cti a důstojnosti jiných osob, firem nebo organizací. Vždy se ptejte, zda můžete své tvrzení v diskusi doložit, příp. tak ihned učiňte. Když hodnotíte něčí jednání, vždy své tvrzení podložte fakty.

 

Porušování pravidel diskuse může mít za následek to, že se příspěvek do diskuse nezapíše, že bude dodatečně odstraněn nebo že diskutujícímu nebude do diskuse umožněn přístup.

Jménem redakčního týmu děkuji všem, kteří po léta do diskuse přispívají, kultivují ji a předávají své poznatky ostatním. Věřím, že vám nebude činit obtíže nová pravidla dodržovat.

Ing. Pavel Ludvík je vedoucím redakce portálu Jídelny.cz

Tisk   |   E-mail Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi