Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Ukažme své lepší já nejen o Vánocích

20.12.2017 835 2 Pavel Ludvík
Přichází Vánoce a všichni k sobě budeme milí, příjemní, budeme si vycházet vstříc a pomáhat si. Taková bude naše vánoční tvář. Proč ji – milou a přívětivou – nastavujeme ostatním tak málo, a často jen o Vánocích?

Rok se zhoupl do svých závěrečných dnů, naplněných vůní punče, jehličí a cukroví, a přicházejí tolik očekávané Vánoce. Z našich myslí odsuneme překotné předvánoční týdny a jakoby mávnutím kouzelného proutku se ponoříme do pokoje, klidu a míru. Budeme k sobě milí, budeme si vycházet vstříc a pomáhat si. Taková bude naše vánoční tvář. Proč ji – milou a přívětivou – nastavujeme ostatním tak málo, a často jen o Vánocích?

Jsou povolání, kde na člověku téměř nezáleží, jsou však taková, která s chováním člověka stojí a padají. Zdravotní sestry, učitelé, pečovatelky v domovech pro přestárlé a nemocné - tam všude je velmi důležité, jak se tito lidé dívají, zda se smějí, jak gestikulují. Nejsou-li příjemní, je jejich práce poloviční. A patří k nim i kuchařky, které denně stojí u výdejního okénka. Nezáleží jen na uvařeném jídle, ale i na obličeji, který u něho stojí, na ruce, která ho servíruje, na slově, které ho doprovází. Je-li tvář příjemná, jídlo vypadá lépe a chutná o to víc.

Zdá se mi, že v poslední době takových obličejů u výdejních okének přibývá, stále častější jsou milá slova, která strávník dostává jako dezert. Byl bych rád, kdyby takových obličejů a slov přibývalo i jinde.

Za redakci portálu moc děkuji všem kuchařkám, které nám u okénka ukazují svou přívětivou tvář. Takovou, která školní stravování posunuje dál a výš, takovou, která pomáhá strávníkovi po celý zbytek dne. Přeji všem kuchařkám, vedoucím školních jídelen, ale také všem lidem dobré vůle, aby vždy dokázali ostatním ukázat své lepší já – nejen o Vánocích, ale i po celý rok 2018.

Ing. Pavel Ludvík – vedoucí redakce portálu Jídelny.cz

Tisk   |   E-mail Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
NadpisAutor Datum               
PřáníPekařka20.12.2017 08:18
majka120.12.2017 15:47
Zobrazit diskusní příspěvky
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi