Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Užitečná školení pro vás na konci prázdnin

18.6.2018 854 0 Jitka Fejtková
Na konci prázdnin plánujeme uskutečnit řadu školení, která budou pro vás a zejména pro vaše nově nastupující kolegyně velmi užitečná. Seznamte se s těmito akcemi a myslete na přihlášky již nyní.

Na konci prázdnin budou nastupovat do práce vaše nové kolegyně, vedoucí jídelen i kuchařky, a budete jim muset předat spoustu informací. Možná ale i vy budete zahajovat působení na novém pracovišti a po týdnech odpočinku si budete chtít zopakovat některé důležité informace, které jsou pro školní stravování velmi potřebné.

Společnost Jídelny.cz připravila na konec prázdnin několik seminářů, které vám i vašim novým kolegyním mohou v novém školním roce pomoci.

Teorie a praxe spotřebního koše

Seminář přináší všechny informace potřebné pro úspěšné dodržování spotřebního koše. Úvodem budou účastníci seznámeni s legislativou, jejími úskalími a praktickými dopady, a s platnými výživovými normami. V další části budou podrobně rozebrány všechny údaje, které mají vliv na správnost výpočtu spotřebního koše. Víte, které to jsou? Mimořádná pozornost bude věnována zařazování potravin do skupin (včetně praktických příkladů a rozboru etiket výrobků), a zkušenostem, jak zlepšit dodržování spotřebního koše.

Lektorem je Ing. Pavel Ludvík

Termíny:

28. 8. 2018 Brno

29. 8. 2018 Praha

Další podrobnosti

Kurz pro nové vedoucí školní jídelny

Nastupujete nově na pozici vedoucí školní jídelny a potřebujete se dozvědět souhrn nejvýznamnějších informací, které budete pro řízení jídelny potřebovat? Pak právě pro vás je určen tento kurz.

Co se na kurzu dozvíte?

  • Co to je školní jídelna
  • Co je důležité nezanedbat při převzetí jídelny
  • Hygiena, sanitace a bezpečnost stravovacího provozu – na co se zaměřit
  • Kontrola ekonomiky provozu
  • Jak na řízení školní jídelny
  • Co to je kvalita stravovacího provozu
  • Nejdůležitější legislativa pro stravovací provozy

Termíny:

29.–30. 8. 2018  Praha

12.–13. 9. 2018  Brno

Další podrobnosti

Hygienické minimum a systém HACCP

Cílem semináře je shrnout podstatné znalosti v oblasti hygieny a připomenout či doplnit, co vše by měli pracovníci ve stravovacím provozu vědět a dodržovat. Seminář má dvě části. První část – Hygienické minimum – se bude zabývat bezpečnou manipulací s potravinami. Proberete si základní požadavky osobní i provozní hygieny, zásady správné výrobní a hygienické praxe i v souvislosti s manipulací s alergeny, dále základní znalosti o mikroorganismech a dozvíte se, jak předcházet tomu, aby způsobily onemocnění strávníků.

Druhá část bude zaměřena na systém HACCP. Připomenete si problematiku nebezpečí z potravin a systému HACCP a dozvíte se, jak systém HACCP ověřovat v praxi.

Lektorkou je Ing. Lucie Janotová, Ph.D.

Termíny:

22. 8. 2018 Praha NOVÝ TERMÍN

27. 8. 2018 Plzeň (obsazeno)

28. 8. 2018 Brno (obsazeno)

29. 8. 2018 Praha (obsazeno)

30. 8. 2018 Praha (obsazeno)

Další podrobnosti

 

Účastníci všech seminářů obdrží osvědčení o absolvování. Věříme, že nejen osvědčení, ale i praktické znalosti získané na těchto seminářích, budou výborným základem pro to, aby nový školní rok byl pro vaši jídelnu úspěšný. Pokud máte zájem o termín, který je obsazený, napište nám na info@jidelny.cz. Zařadíme vás mezi náhradníky. 

Krajské konference hromadného stravování proběhnou v říjnu 2018. Přihlášky na konference budou k dispozici od 7. září 2018. 

Přejeme vám krásné prázdniny a těšíme se na další setkání s vámi!

Jitka Fejtková – za organizační tým seminářů

Tisk   |   E-mail Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi