Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Běží poslední týden kulinářské soutěže Nejlepší kuchař roku 2018

10.10.2018 594 1 Alena Strosserová
Rádi byste předvedli, jak chutně vaříte ve vaší školní jídelně, a ještě jste neposlali přihlášku do soutěže Nejlepší kuchař 2018? Neztrácejte čas a napravte to, uzávěrka korespondenčního kola se již neúprosně blíží!
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

Přihláška je vstupenkou do soutěže

Přihláška je vstupenkou do soutěže a čas neúprosně běží. Zbývá již jen týden na poslání přihlášek, korespondenční soutěž končí již 15. 10. 2018.

Je pochopitelné, že začátek školního roku je pro všechny školní jídelny velmi náročný, ale v tomto čase už největší nápor opadá, tak je možné využít poslední dny k přihlášení se do korespondenční soutěže. Každá jídelna má své profesní stříbro, tak stačí jen přeleštit a poslat do světa. Porota se již na přihlášky těší, tak je prosím nenechte v marném očekávání.

První krok k úspěchu

Prvním krokem k úspěchu školní jídelny je zaslání kompletně vyplněné přihlášky se všemi vyžadovanými náležitostmi, včetně veškerých doplňujících materiálů, jako jsou fotografie a jídelníček jako důkaz skutečného zařazování soutěžních pokrmů ve školní jídelně.

Za neúplnost přihlášky odebírá komise body, případně ji ohodnotí počtem bodů s číslovkou nula a tím se sníží bodové skóre. Ač se jedná o záležitost administrativního charakteru, důkladně vyplněná přihláška se vším všudy svědčí o pečlivosti soutěžících a také o jejich touze vyhrát. Věnujte tedy této první fázi náležitou pozornost!

Ze zákulisí soutěže

Zastoupení porotců v korespondenčním kole soutěže je pestré – kuchaři, nutriční terapeutky, hygienik i odborníci na školní stravování. Složení není náhodné, neboť každý má na hodnocení trochu jiný úhel pohledu a hlídá si především tu svoji branži. Členství v porotě znamená kromě potěšení, nadšení a radosti také velkou zodpovědnost, která je s tímto úkolem spojena.

Co všechno porotce hodnotí?

Aktivní zájemci o soutěž, mějte vždy na zřeteli téma soutěže! Není třeba v tom hledat všelijaké nástrahy a složitosti, ale řídit se instinktem, protože vy nejlépe víte, jaké pokrmy jsou pro vaše strávníky nejchutnější a zároveň splňují nutriční požadavky moderní zdravé stravy. Nemusí to být za každou cenu originál, může to být klasika, která je přizpůsobená moderním požadavkům, ale zůstává zachována její deviza, chutnost a přitažlivost pro strávníka.

Proč je důležité se zúčastnit?

Zapojení každé školní jídelny do soutěže je velkým přínosem nejenom pro ni samotnou, ale také pro celý systém školního stravování. Pořádání soutěže a její medializace v novinách, televizi i rozhlase zvyšuje prestiž povolání celého týmu školní jídelny. Účast v soutěži je jednou z příležitostí, jak ukázat rodičům malých strávníků i celé veřejnosti, že zdravé, pestré a chutné obědy nejsou jen výsadou luxusních restaurací oceněných michelinskou hvězdou. V neposlední řadě je soutěž i zábavou, která zcela jistě utužuje vztahy v kolektivu, také přináší možnost poznat ostatní kolegy a kolegyně, podělit se o zkušenosti i navázat přátelství.

Velký dík všem jídelnám

I když do finále postoupí vždy jen deset školních jídelen, každý z porotců jistě ocení i ty nepostupující, bez kterých by soutěž vlastně ani nemohla existovat. Mějme na paměti, že je to soutěž jako každá jiná, a že bez konkurence by nemohlo být ani vítězů.

Na tomto místě je třeba všem přihlášeným školním jídelnám vyslovit velký dík za jejich odvahu předvést to nejlepší, co při své práci vytvoří. To je velmi důležitá věc pro propagaci školního stravování, které to nemá při své prezentaci nikdy jednoduché. A proto patří dík všem jídelnám, které se nebojí nést svou kůži na trh a pomáhat tak vytvářet dobré jméno školních jídelen.

Probuďte v sobě soutěžního ducha a aktivně se zapojte i vy do soutěže Nejlepší kuchař roku 2018 ve společném stravování!

Mgr. Alena Strosserová – metodička školních jídelen

Tisk   |   E-mail Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
NadpisAutor Datum               
soutěžjentak03.10.2018 08:04
Zobrazit diskusní příspěvky
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi