Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Velké dárky do školních jídelen

18.12.2019 740 3 Pavel Ludvík
K Vánocům neoddělitelně patří vánoční dárky. Nemusí být nejdražší nebo největší, ty nejmilejší bývají z lásky. Přejeme vám, aby se vám právě o letošních Vánocích takových dárků dostalo co nejvíce. Třeba budou malých rozměrů, třeba za pár korun. Nevadí. Čistý úmysl dárce vás bude těšit nejen o svátcích, ale i po celý rok.

K Vánocům neoddělitelně patří vánoční dárky, stejně jako vzpomínky, které se k nim vážou. Kdo z nás by si nepamatoval na některé hračky, knihy či kusy oděvu, které kdysi dávno jako dítě dostal? Z doby svého dětství si na jeden zajímavý dárek dobře vzpomínám: na první pohled mě upoutal tím, že nebyl zabalen v pestrobarevném papíru. Bylo to můj čerstvě narozený bratr, který ležel v bílé peřince pod vánočním stromečkem. Mezi hromádkou balíčků svými rozměry opravdu vynikal. Velký byl nejenom tím, že peřinka byla nadýchaná, že si s ním matka dala práci a připravovala ho skoro devět měsíců, ale i tím, že ho přijala do svého života v nemladém již věku, a s dalšími dětmi na krku.

Od té doby uplynulo již hodně let. Dostal jsem hodně dárků a některé jsem sám dal. Byly velké i malé, levné i drahé. Viděl jsem dárky z vypočítavosti, z povinnosti, dárky jako předmět výměnného obchodu, ale pochopil jsem, že nejkrásnější a největší jsou ty, které jsou z lásky. Nezáleží na rozměrech, ceně, záleží na velikosti úmyslu dárce. Ořech převázaný červenou stužkou, neumělý obrázek od dítěte, otevřené srdce, pár milých slov nebo jen vzácná chvíle, kdy si člověk na druhého udělá čas. Stejně jako oběd, který občas stojí velké úsilí, ale je připravený s láskou, strávník ho má rád a sní ho do posledního drobečku.
Vím, že během roku podobných dárků rozdáte hodně, třebas jen ve formě úsměvu, jejž servírujete místo dezertu, na který už nezbyly finance. Přál bych vám ale, aby se ve vánoční době a pak také v novém roce dostalo těchto dárků i vám. Malých rozměry, velkých obsahem, drobností, z nichž se budou radovat obě strany. Třeba ve formě jásavého děkuju při přebírání talíře s obědem, očí svítících nadšením, když jim servírujete oblíbené jídlo, nebo v podobě vylízaného talíře odevzdávaného u okénka. Věřím, že se dočkáte, a k tomu vám navíc přeji hodně zdraví a štěstí.

Ing. Pavel Ludvík – vedoucí redakce portálu Jídelny.cz

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
NadpisAutor Datum               
Velké dárky do školních jídelenivka618.12.2019 09:05
přáníZdenouš20.12.2019 10:45
díkymajka124.12.2019 13:21
Zobrazit diskusní příspěvky
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi