Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Známé/neznámé (22): Černý kořen

24.9.2005 3246 0 Kolektiv autorů
Černý kořen je dalším z málo používaných druhů zeleniny. Stručné seznámení s ním vám přináší tento článek.
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

Scorzonera hispanica
Oficiálně se nazývá hadí mord španělský. První rok tvoří válcovitý kořen, který dosahuje délky 30 - 40 cm a je silný 3 - 4 cm. Druhý rok vyroste květní lodyha.
Nejlépe roste v kypré hlinitopísčité půdě, v níž je dostatek humusu a živin. Nesnáší půdy čerstvě vyhnojené chlévskou mrvou a nevhodné jsou i zamokřené půdy. Na klimatické podmínky není náročný, je odolný vůči nízkým teplotám, dobře přezimuje, nevymrzá. Větší úrodu však poskytuje v teplých oblastech. Půda musí být hluboko propracovaná a nesmí být hrudkovitá ani kamenitá, aby se nevytvářely rozvětvené a deformované kořeny. Časně zjara do ní zapracujeme střední dávku průmyslových hnojiv, nejlépe kombinovaných, a záhon urovnáme. Černý kořen pěstujme z přímého výsevu do volné půdy. Osivo vyséváme brzy na jaře v březnu do řádků 30 - 40 cm a do hloubky 3 - 4 cm. V horších podmínkách můžeme sít v červenci a srpnu. Tehdy kořeny sklízíme následující rok. Osivo klíčí poměrně dlouho, proto dbáme na odplevelování. Závlahu potřebuje jen za suchých letních dní.

 

Použití ve stravování
Z rostliny, která byla prošlechtěna v jižní Evropě teprve v 17. století se zužitkovává kořen, který má jemnou dužinu a příjemnou chuť. Díky vysokému obsahu inulinu místo cukru a škrobu je vyhledávanou pochoutkou všemi zeleninomilnými diabetiky. Po výživné stránce je velmi vysoko ceněn, kaloricky dožene i hrášek.


Využití je podobné jako u chřestu, ale dá se aplikovat i do různých salátů a sladkokyselých nálevů. Vynikající je obalovaný v trojobalu či těstíčku s jogurtovou zálivkou nejrůznějších chutí nebo s dressingem. Mladé výhonky můžete zpracovat jako chutný špenát a navíc Vám ještě pomůže od revmatismu. Tato zelenina má obdobné využití jako mrkev, je ale jemnější. Velmi lahodný je černý kořen za syrova, strouhaný do salátů nebo na chléb s máslem. Také jej můžeme strouhaný vsypat do hotové polévky. Z živin jmenujme vitamín C, B1, B2, E, dále draslík, fosfor, vápník a železo.

Autorkami článku jsou Veronika Bachanová, Veronika Havelková a Dana Jelínková - studentky oboru analýza potravin na VOŠ, SOŠ, SOU a OU Bzenec.

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi