Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Stanovisko ESFA k bezpečnosti drůbežího masa a vajec

12.11.2005 3242 0 Redakce
Hitem zpravodajství posledních týdnů byla ptačí chřipka. Protože drůbeží maso patří v jídelnách mezi hlavní používané suroviny, přinášíme k této problematice stanovisko Evropského úřadu pro bezpečnost potravin k bezpečnosti drůbežího masa a vajec.
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

Přítomnost viru ptačí chřipky subtypu H5N1 v některých částech Evropy zvýšila obavy veřejnosti k bezpečnosti konzumace drůbežího masa a vajec určených k lidské spotřebě. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) potvrzuje, že dosud není důvod se obávat přenesení viru ptačí chřipky na člověka, pokud bude docházet k přímé konzumaci drůbeže a vajec. EFSA dále potvrzuje, že pokud dojde k řádnému tepelnému zpracování a dodržení základních hygienických požadavků, není žádné riziko spojené s konzumací drůbežích produktů.

EFSA rovněž sděluje, že dosud nejsou žádné epidemiologické informace, které by potvrzovaly, že ptačí chřipka - infekční onemocnění primárně postihující ptáky - muže být přenosná přes potraviny na lidi. Nicméně s ohledem na vývoj situace ve vztahu k ptačí chřipce, vědecký panel EFSA pro biologická nebezpečí (BIOHAZ) se touto problematikou neustále zabývá. EFSA se shoduje s tvrzením zdravotnických institucí jako např. Světové zdravotnické organizace (WHO) a Evropským centrem pro prevenci a řízení nemocí (ECDC), které uvádějí, že nejpravděpodobnějším zdrojem infekce viru ptačí chřipky subtypu H5N1 pro člověka je úzký kontakt s infikovanou živou drůbeží a ne přímá konzumace drůbežího masa nebo vajec. Nicméně i to nelze vyloučit při dalších šetřeních.

V Evropské unii nebyla do dnešního dne přítomnost viru H5N1 v drůbežích produktech a vejcích doposud detekována. Jako předběžné opatření a také k vyloučení známého rizika kontaminace potravin např. Salmonellou nebo jinými organismy, EFSA znovu připomíná dlouhodobá doporučení k důkladnému tepelnému zpracování drůbežího masa a vajec. I když je nepravděpodobné, že virus H5N1 muže být přenesen na člověka prostřednictvím syrového masa a vajec, řádné provaření virus deaktivuje a sníží se tak potenciální riziko. Další informace k bezpečnému zacházení s potravinami můžete nalézt na:
http://www.who.int/foodsafety/publications/consumer/5keys/en/index.html
http://www.who.int/foodsafety/micro/avian/en/index.html
http://www.ecdc.eu.int/

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi