Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Potřebujeme receptury? (2)

25.11.2005 2282 0 Monika Pečková
V předchozí části našeho článku jsme vás upozorňovali na to, portál Jídelny.cz umožňuje výměnu receptur mezi jednotlivými návštěvníky. Dnes se podíváme jak na to prakticky.
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

V předchozí části našeho článku jsme vás upozorňovali na to, že portál Jídelny.cz umožňuje výměnu receptur mezi jednotlivými návštěvníky. Jeho součástí je totiž volně přístupný katalog receptur, do něhož může kdokoli přispívat. Jistě je to vítaná pomocí a inspirace pro každou jídelnu. Jak tedy postupovat, pokud chcete přidat vaši vlastní recepturu?

1. Sekce Recepty
Odkaz na tuto sekci najdete hned na homepage, tedy na té stránce, která se objeví, když zadáte
www.jidelny.cz.
Kliknete tedy myší na Recepty:

Krok 1: V levém menu uprostřed zvolte Recepty.

Objeví se vám úvodní stránka sekce Recepty. Tato sekce je velmi zajímavá a rozhodně užitečná. Najdete zde odkazy na nejrůznější receptury uzpůsobené potřebám jídelen. Receptury jsou děleny podle kategorií klasicky - na bezmasá jídla, masová jídla, luštěninová jídla, moučníky, saláty, pomazánky atd.
Na stránce také najdete odkazy na souborné receptáře, které obsahují vždy sérii receptur. Momentálně zde najdete např. Kulinářské umění valašských cérek, Ať vám chutná ve škole nebo Šuplíkové recepty.
Kromě toho se vám zobrazí i nejčtenější receptury, náš TOP 5.
Nahoře pak máte možnost najít recepturu podle klíčového slova. Dejme tomu, že máte hodně vajec a chcete z nich něco připravit. Do políčka Vyhledávání napíšete "vejce" a kliknete na Hledat recept! Objeví se vám receptury, které slovo vejce obsahují, a vy už si jen můžete vybírat, kterou z nich použijete.


2. Jak přidat recept?
Na zmíněné úvodní stránce Recepty kliknete na odkaz Přidat nový recept. Blíže to vidíme na obrázku:

Krok 2: Klikněte na Přidat nový recept uprostřed obrazovky.

 

3. Vložení receptu
Pokud jste se dostaly až na níže znázorněný obrázek, máte již skoro vyhráno a už teď vám patří velká pochvala.

Nyní je na řadě vyplnění několika políček:
1. Vaše jméno - záleží jen na vás, jak se chcete ostatním čtenářům portálu představit
2. Váš e-mail - vyplnit toto políčko je velmi důležité, protože pokud nebude v zadané receptuře něco jasné, mohou vám správci portálu zaslat mail a společně recepturu upřesníte. Vaše e-mailová adresa nebude nijak zneužita, slouží jen pro potřeby komunikace o vašem receptu.
3. Název receptu - zde je opět na vás, co do políčka napíšete, nejlepší jsou jasné a výstižné názvy, ale originalitě se meze nekladou.
4. Text receptu - nejlépe je nejprve uvést potřebné suroviny a jejich množství a pod to pracovní návod, jak jídlo připravit.
5. Zaslat recept - pokud už máte vyplněna všechna políčka, klikněte sem a odešlete recept. Bude doručen do redakce portálu, kde bude zkontrolován a pokud mu nebude nic chybět, vložen mezi ostatní Recepty. A kdoví, třeba se zrovna ten váš probojuje mezi Top 5.
 

Krok 3: Vyplňte svoje jméno do pole Vaše jméno, Váš e-mail, Název receptu. Dále potom doplňte postup přípravy jídla do Text receptu a hotový recept odešlete kliknutím na Zaslat recept.

 

4. Co dál?
Dál vás už čeká jen příjemný pocit, že jste možná někomu bezradnému nad jídelníčkem pomohli.
I vy jistě znáte pocit, že všechny receptury už jste vařili milionkrát a hledáte inspiraci. S námi ji rychle najdete. Ale aby tato služba plně splnila svůj účel, potřebujeme vaši spolupráci. Proto až příště budete psát jídelníček na příští týden, zamyslete se prosím nad tím, jestli by se některý z receptů nehodil pro portál Jidelny.cz. Budeme moc rádi. Stejně jako ostatní čtenáři portálu.

 

Monika Pečková je redaktorkou portálu Jídelny.cz

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi