Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Jídelny, nebojte se spolupráce se školou!

24.7.2023 368 0 Renáta Černá
Jídelna by měla doplňovat vzdělávání dětí ve škole. Víte o tom? Snažíte se, aby se u vás děti nejen najedly, ale také si rozšířily své vědomosti? Přečtěte si o zkušenostech vedoucí, která se na nový školní rok chystá ve spolupráci se školou. A nejen letos, připravuje se tak už několik let. Zkuste to také!

Letní prázdniny jsou v plném proudu. Některé jídelny vaří dál, jen jídelna je trochu tišší než ve školním roce. Vždycky se na ty dva měsíce moc těším. Naše jídelna patří mezi ty, které svůj provoz nepřerušují. Vaříme pro cizí strávníky, dětské příměstské tábory a domovy důchodců. I tak nám zbývá čas na úklid, vymalování a odpočinek.

Plánujeme aktivity ve spolupráci se školou

Vždycky v těchto dnech začínáme plánovat aktivity pro další školní rok.

Letos mě pan ředitel oslovil už před prázdninami, připravuje roční plán a jídelna je součástí školního života. Jsem ráda, když děti vnímají jídelnu nejen jako prostor, kde dostanou najíst, ale i jako místo, kde se něco dozví nebo doplní své poznatky z vyučovacích hodin.

Zařazujeme jídla podle přání strávníků

Letos jsme zařazovali jídla podle přání jednotlivých kategorií strávníků.

Bylo zajímavé sledovat, jak některá jídla byla na seznamu u malých i velkých dětí. Například velkým překvapením byla koprová omáčka, která chutná dětem ve školce i dětem ve škole, a to na obou stupních.

Pana ředitele a všechny učitele zapojení dětí tak bavilo, že projevili zájem o opakování v roce následujícím.

Využijeme mezinárodních a světových dnů

Mimo tedy již osvědčené aktivity jsme se rozhodli pro další rok využít mezinárodních a světových dnů. Dají se krásně najít na internetu a pak už stačí jen nápady. Věděli jste například, že máme mezinárodní nebo světový den luštěnin, mléka, vody, oceánů, výživy apod.? Na všechny tyto dny se dá přizpůsobit jídelníček i výzdoba, a když se přidají učitelé v hodinách přírodopisu, dějepisu, prvouky, výtvarné výchovy, tak je o zajímavý zážitek z jídla více.

 

Moc se těším na reakce malých i velkých strávníků. A co vy, kolegové a kolegyně, jak vy se chystáte na další školní rok? Ať už máte podobně potrhlé nápady jako já, nebo budete uspokojovat chutě vašich strávníků bez přidaných aktivit, přeji vám, ať vás neopouští dobrá nálada a ať všem chutná.

Bc. Renáta Černá – vedoucí ŠJ při ZŠ Dobřany

Foto: Freepik.com

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi