Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Den jódu ve školních jídelnách

28.4.2006 2164 0 Iva Pisková
Od roku 1999 se v České republice v měsíci březnu slaví Den jódu a ani letos tato problematika nebyla opomenuta. Základní funkcí jódu v lidském těle je účast při tvorbě hormonů štítné žlázy, která má vliv na funkci celého organismu.
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

Systém školního stravování, kterým můžeme ovlivnit stravování u dětí, nám závidí řada zahraničních expertů. Způsob stravování v mateřských školách zajišťuje všechny potřebné živiny. Poslední dobou se školní stravování setkává s řadou změn, které vedou především ke zdravé výživě. Školní jídelny to dnes opravdu nemají jednoduché, jsou kontrolovány několika institucemi, musí se vypořádat s častými změnami legislativy.

Přesto je nutné zdůraznit význam také osvěty, kdy mohou vzdělaní pedagogové zajímavou formou dětem sdělit, co je zdravé a pro dětský organismus důležité.

Od roku 1999 se v České republice v měsíci březnu slaví Den jódu a ani letos tato problematika nebyla opomenuta. Základní funkcí jódu v lidském těle je účast při tvorbě hormonů štítné žlázy, která má vliv na funkci celého organismu. Nedostatek toho prvku může mít velmi závažné zdravotní důsledky.

Pracovnice Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, územní pracoviště Kroměříž oslovily na jaře 2006 všechny školní jídelny na Kroměřížsku, aby přizpůsobily stravu tomuto významnému prvku. Více jak polovina oslovených školních jídelen využila současné pestré nabídky z řad mořských ryb a připravila netradiční jídla, která byla výjimečná nejen vysokým obsahem jódu ale i výbornou chutí. Výjimkou nebyly ani nápoje obohacené jódem.

Z výživového hlediska jsou ryby významným zdrojem jódu, vápníku, fosforu, vitamínu A, D a E. Podstatný význam mají i esenciální mastné kyseliny, které jsou důležité v prevenci zejména srdečních a cévních onemocnění. Dalším zdrojem jódu je vaječný žloutek, mléko a některé minerální vody. Na našem trhu je v současné době řada potravin, které jsou jódem obohaceny, a tyto výrobky nesou na svém obalu jódové logo.

Doufejme, že konzumace rybích výrobků nebude ojedinělá, ale stane se pravidelnou součástí našeho jídelníčku. Stejně jako pracovníkům školního stravování, tak i nám hygienikům záleží na kvalitě připravovaných jídel a tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili a oslavili Den jódu.

 

Bc. Iva Pisková, Krajská hygienická stanice Zlínského kraje, oddělení HDD

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi