Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Případ "Kakao Bellarom"

27.10.2003 4626 0 Monika Pečková
Na přísné předpisy z poslední doby si leckdo stěžuje. Postupně však máme možnost vidět, jak nás spotřebitele vlastně tyto předpisy chrání. Vzorový příklad nám poskytla nedávná aféra s kakaem.
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

Jednou z potravin, které často nakupujete pro vaši jídelnu, je určitě kakao. Ovšem s kakaem u nás to není tak jednoduché. Právě proto vás chceme upozornit na jedno z těch nejlevnějších. A bohužel také nejméně kvalitních.
Česká zemědělská a potravinářská inspekce totiž objevila, že nové kakao prodávané obchodním řetězcem Lidl Česká republika, v.o.s., je klamáním zákazníka. Ba co víc, jde přímo o čítankový příklad falešné reklamy (o níž už jsme na našich stránkách psali).

Lidl Česká republika, v.o.s.
Firma Lidl vznikla už ve 30.letech ve Švábsku. Postupně se rozrůstala a před nedávnem dorazila také do Čech.
Nyní je nejmladším obchodím řetězcem na českém trhu. Její firemní strategií je jednoduchost a co nejnižší ceny. Mnohdy se to pak projevuje minimálními skladovacími prostory či úrovní prodejen. V České republice má Lidl přes 20 obchodů, dalších 100 je naplánováno.
Nedávno byla tato společnost konfrontována také se skutečností, že kolem jejích prodejen kdosi záhadně kácí stromy, které brání výhledu na supermarket. Lidl nabídl za pokácené stromy trojnásobnou peněžní náhradu.
Přesto je tato kauza společně s objevem "kakaa" Českou zemědělskou a potravinářskou inspekcí velkou kaňkou na štítu firmy.

Kakao Bellarom
Záhadné "kakao" není těžké poznat. Jmenuje se Bellarom, prodává se ve 200gramovém balení. Přivezeno je z Polska (tato země není zrovna typickou kakaovou velmocí, že?). Na obalu se dočtete, že jde o kakao holandské tmavé.
A co je na tom nejzajímavější? V tomto "holandském tmavém kakau" je jen velmi malé procento opravdového kakaa. "Potravina obsahuje jen 30 procent skutečného kakaového prášku," uvedla mluvčí inspekce Daniela Kolejková. Zbylých 70 procent tvoří nepřípustné náhražky. Rozbor ukázal, že jde o polysacharidy, pravděpodobně o škroby.

Jak má vlastně kakao vypadat?
Původně šlo o oblíbený nápoj Indiánů ve Střední Americe, určený pro domnělé léčivé účinky hlavně válečníkům, elitě a bohům. Indiáni pili nápoj dost hořký, což mlsní Evropané už v 16.století změnili. Recept na to pravé, dobré kakao byl dokonce součástí věna španělské princezny Anny, když si brala francouzského krále Ludvíka XIII. Prvním Francouzem, který si její kakao oblíbil byl kardinál Richelieu. Od těch dob se mnohé změnilo, kakao se dostalo až k nám a recept už dávno není tajemstvím.
Podle vyhlášky č.76/2003 Sb. smí být jako kakao označena jen potravina získaná z pražených kakaových bobů zbavených slupek, upravených do formy prášku, obsahující nejméně 20 procent kakaového másla v sušině a nejvíce 9 procent vody. Do kakaových prášků nelze přitom přidávat látky určené k aromatizaci, které by napodobovaly chuť čokolády nebo mléčného tuku. To znamená, že Bellarom kakao nelze jako kakao v žádném případě označit (ani při zamhouření obou očí), není totiž ani přibližně 100 procentním kakaovým práškem, jak požaduje vyhláška.

Co bude dál?
"S dovozcem i prodejcem zahájí inspekce správní řízení, " řekla Kolejková. Výsledkem správního řízení může být pak pokuta až 3 milióny korun. Klamání zákazníka, uvádění jej záměrně v omyl, se tedy nevyplácí. Je to významný případ potrestání falešné reklamy. Doufejme, že jich bude co nejvíce.
Samozřejmostí je, že kakao bude okamžitě staženo z oběhu. Pokud jste tento výrobek už koupily, máte šanci jej proti účtence vyměnit za nějaké jiné (tentokrát nezávadné) kakao v Lidlu nebo za peníze v hotovosti.
Při dalším importu tohoto kakaa bude muset dovozce předložit doklad o tom, že tentokrát už jde o nefalšovaný kakaový prášek.
O mnohém svědčí i přístup společnosti Lidl. Nejprve se k problému neměl kdo vyjádřit, protože kompetentní osoba byla nepřítomná. Později se řetězec rozhodl být upřímnější : "Nemohu vám poskytovat žádné informace, ani já, ani nikdo z naší firmy," odmítla komentář vedoucí sekce nákupu Jana Klimková. Tedy klasická pštrosí taktika zvaná hlavu do písku, ono se to přežene.
A pro vás, spotřebitele, máme pro příště máme ještě doporučení  - ta nejkvalitnější kakaa pocházejí zpravidla z Venezuely nebo Brazílie.

Podklady: zpráva ČZPI, ČTK, www.izurnal.cz

 

Monika Pečková je redaktorkou portálu Jídelny.cz

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
Nikdo zatím článek nekomentoval. Buďte první!
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi