Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Má smysl se bránit vůči útokům médií?

22.3.2008 1503 7 Pavel Ludvík
Nedávné ostré mediální výpady proti školnímu stravování vyprovokovaly neobvykle mnoho z vás k reakcím. Až se příště objeví v novinách podobný útok, budete opět tak hromadně reagovat? Má smysl se proti takovému napadání bránit?

Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

Nedávné ostré mediální výpady v časopisu Euro proti školnímu stravování vyprovokovaly mnoho z vás k reakcím. V diskusích portálu Jídelny.cz se objevily desítky nesouhlasných příspěvků. Další reakce připutovaly do redakce mailem. Některé jídelny psaly protesty i na různé instituce a do redakce časopisu, v němž se pomlouvačná tvrzení objevila. Vysvětlení žádal ASPOS, redakce portálu Jídelny.cz žádala o stanovisko MŠMT, MZd, SPV a další instituce. Někteří psali celkem ostře a dokládali fakta. Řada jídelen ovšem jen lhostejně přihlížela, bránit se nechtěla s argumentem "Oni si v novinách stejně napíšou, co chtějí". Má smysl se bránit?

13. března 2008 proběhla na ČRo1 v pořadu Nad věcí rozhlasová beseda s M. Šole. S tím pánem, jehož výroky vás tak pobouřily. Téma? Hromadné stravování obecně, kvalita stravování, výživa a její vliv na lidské zdraví, hygiena stravovacích provozů. S mnoha informacemi z besedy musel rozumný posluchač i odborník souhlasit. Záznam besedy si můžete poslechnout na internetu. Zajímavé však bylo, jak se pan Šole vyjadřoval. Školnímu stravování se vyhnul velkým obloukem, předmětem jeho zájmu bylo spíše závodní stravování. Mluvil spíše obecně a dával si velký pozor, aby neuváděl nic, co by se dalo tak snadno vyvrátit, jako jeho tvrzení ve zmíněném rozhovoru.

Byla to náhoda? Věřím, že ne, že ostrá obrana všech, kdo mají něco společného se školním stravováním, měla význam. Že donutila představitele této firmy, aby lépe vážil svá slova a bezdůvodně nenapadal jiné. Když k tomu přidáme oficiální vyjádření ministerstev (MŠMT a MZd), která rozhovor v časopisu Euro odsoudila, vypadá to na úspěch školních jídelen. Chci vám všem, kteří jste se o to zasloužili, vyjádřit dík a věřím, že vy ostatní se příště ozvete také!

P.S.: Bránila se i vaše jídelna? Napsali jste někomu zodpovědnému, že s tvrzením v rozhovoru nesouhlasíte? Předali jste ony lživé informace vašim nadřízeným? Poskytli jste jim fakta, která jsme na portálu zveřejnili a která dokumentovala, jak to se školním stravováním vypadá doopravdy? Napsali jste do vašeho školního zpravodaje či místních novin krátký článek o tom, jak dobrá vaše jídelna je, jak kvalitně a zdravě se v ní vaří?


 

Ing. Pavel Ludvík je vedoucím redakce portálu Jídelny.cz

Tisk   |   E-mail Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
NadpisAutor Datum               
Šole tvrdí, nejsem expert Valentýna20.03.2008 09:24
anoEvča 120.03.2008 11:27
anoEvča 120.03.2008 11:28
jiná forma obranymajka23.03.2008 19:04
Re: jiná forma obrany----25.03.2008 13:54
má smysl se bránitjanah01.04.2008 17:41
Re: jiná forma obranymajka02.04.2008 15:03
Zobrazit diskusní příspěvky
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi