Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Databáze složení potravin

23.6.2010 6589 2 Martina Cukrová
Pro osvětu a podporu zdravého životního stylu každého národa slouží tzv. potravinové tabulky, které podávají ucelený přehled o nutričních hodnotách potravin vyskytujících se na trhu dané země. Seznamte se s tím, jaké databáze jsou přístupné v České i Slovenské republice.
Článek byl zveřejněn před více než 1 rokem,
a proto může obsahovat již neaktuální informace.

V době, kdy zdravá výživa patří mezi trendy moderního člověka, se spousta z nás zaměřuje na zadní strany obalů kupovaných výrobků a pečlivě zkoumá složení, které mnohdy bývá psané skoro neviditelným písmem. Pro osvětu a podporu zdravého životního stylu národa slouží tzv. potravinové tabulky, které podávají ucelený přehled o nutričních hodnotách potravin vyskytujících se na trhu dané země.

Co jsou potravinové tabulky?
Potravinové tabulky představují přehledně utříděné informace o složení potravin. Obsahují informace o základních živinách (bílkovinách, sacharidech a lipidech), minerálních látkách, vitaminech a dalších složkách potravin. Zahrnují informace o energetické hodnotě, obsahu vody a podílu jedlé části. Hodnoty jsou většinou vyjádřeny na 100 g jedlého podílu, tj. po odstranění nejedlých částí (kostí, slupek, semen atd.). Hodnoty v tabulkách je však nutno považovat pouze za orientační. Složení potravin se totiž může měnit v závislosti na různých faktorech, např. na podmínkách a době skladování, zpracování potravin podle národních zvyklostí. Správou databáze složení potravin na národní úrovni bývá zpravidla pověřena vybraná instituce (nebo více institucí), která odpovídá za správnost a hodnověrnost údajů o složení potravin na národní úrovni, zajišťuje zpřístupnění údajů v tištěné nebo nyní velmi populární elektronické formě, poskytuje konzultační služby pro potravinářský průmysl, spotřebitele a další uživatele tabulek a podílí se na mezinárodní spolupráci. Řada národních databází je přístupná také zdarma na internetu. Tabulky složení potravin jsou také základem tzv. nutričních softwarů, tj. speciálních programů, které umožňují vyhledávat v databázi složení jednotlivých potravin, vypočítat složení pokrmů a potravinářských výrobků na základě znalosti receptury a výrobního postupu. Součástí programů je i nástroj pro vyhodnocování jídelníčků strávníků ve zvoleném časovém úseku (den, týden, měsíc) atd.

Česká republika
V současné době je v ČR aktualizací a správou národní databáze poživatin a jejich nutričních hodnot pověřen Výzkumný ústav potravinářský a Úřad zemědělské ekonomiky a informací. Dozor a gesci provádí Ministerstvo zemědělství a Úřad pro potraviny. K dnešnímu datu však databáze není zveřejněná, probíhá vývoj její online verze, která by do konce roku 2010 měla být zpřístupněna v režimu testovacího provozu. Národní databáze složení potravin by měla sloužit jako sjednocující standard využitelný jednak pro objektivní návrh nových spotřebních košů a jednak pro následný monitoring výživové kvality školního stravování.
Vlastní a v České republice ojedinělou databází chemického složení a energetického obsahu potravin disponuje Společnost pro výživu (SPV). Databáze byla vytvořena v rámci výzkumných úkolů v minulých třiceti letech, a jejíž hodnoty vycházejí z tuzemských podmínek.
(Tabulky z této databáze jsou pramenem, na který odkazuje i vyhláška MZe ČR č. 293/97 Sb.) Z této databáze vychází i třídílná publikace Receptury pokrmů pro školní stravování, kterou SPV vydala v roce 2007. Knihy obsahují více než 600 receptů, každá receptura je doplněna propočtem nutričních hodnot v 1 porci pokrmu.
Ucelená národní databáze u nás zatím bohužel nefunguje. Když zapátráte na internetu, najdete rozličné databáze potravin, které vytvořily různé organizace. Jednu z takových databází můžete najít na stránkách Státního zdravotního ústavu
anebo na stránkách Stop obezitě. Zde si dokonce můžete vybrat mezi malou a super databází. V malé jsou uvedeny pouze energetické hodnoty v kJ, v super databázi jsou vypsaná i složení a výrobce potraviny. Výborná stránka je také Chemie v jídle, kde najdete obrázek výrobku, původ, složení, ocenění (např. výrobek se značkou Klasa) a u některých i cenu.
Mimo obecných databází složení potravin existují i další databáze specificky zaměřené. Můžete se setkat například s databází potravin balených do PVC nebo databází bezlepkových výrobků. Druhou zmíněnou zajišťuje Výzkumný ústav potravinářský. Na stránkách Bez konzervantů
najdete dokonce velmi dobře propracovanou databázi éček.
Mnohem lépe než v ČR mají vypracovaný systém na Slovensku.

Slovenská republika
Správou potravinové databanky na Slovensku je pověřen Výzkumný ústav potravinářský v Bratislavě (dále jen VÚP). Na jeho internetových stránkách
najdete potravinovou pyramidu, která vyjadřuje nejvhodnější složení jídelníčku pro člověka. Je zde široká nabídka nutričních softwarů, potravinových tabulek nebo výukových softwarů, které jsou zdarma.
VÚP v Bratislavě v dubnu 2010 uvedl do chodu volně přístupnou online databázi nutričního složení potravin. Slovenská banka patří se svými třemi tisíci druhů potravin podle hodnocení zahraničních odborníků k největším v Evropě. Její databáze zahrnuje nejen fyzikální vlastnosti potravinářských surovin, chemické složení, nutriční a energetické hodnoty potravin, ale i doporučené výživové dávky pro různé kategorie obyvatel SR i v zahraničí. Slovenské pracoviště slouží jako databázové centrum pro země střední a východní Evropy a je součástí sítě potravinových bank evropských zemí EUROFOODS.
Tato první oficiální internetová verze národní databáze nutričního složení potravin vznikla s cílem poskytnout slovenské laické a odborné veřejnosti informace o nutričním složení potravin. Zároveň jde o vyvrcholení několikaročního úsilí kolektivu Potravinové banky dat o standardizaci podle evropských doporučení. Tato databáze poskytuje údaje sesbírané a aktualizované od roku 2002 s výjimkou menšího souboru nových údajů, které byly nashromážděné v uplynulých letech a obsahují jen určitý výběr potravin a omezenou škálu nutrituentů. Podrobné informace z databáze můžete najít v knižní anebo elektronické formě. V online databázi je zveřejněný výběr 1400 potravin, které prezentují základní přehled surovin a výrobků, které jsou typické pro slovenské konzumenty. Součástí databáze jsou i pokrmy, které prezentují stravovací zvyklosti populace na Slovensku.
Databáze je velmi důkladně propracovaná, obsahuje i obrázky potravin pro lepší orientaci konzumenta. Potraviny jsou rozděleny do přehledných skupin a podskupin. Najdete zde i jejich anglický název. Každá uvedená informace má dokonce svůj odkaz, odkud pochází. Většina údajů je výsledkem statistického zpracování z více zdrojů.
Z tabulek VÚP vychází i nutriční složení nových norem pro školní stravování, které právě procházejí ověřováním.

Proč potravinové databáze?
Jak už jsem psala, na internetu můžete najít spoustu specificky zaměřených databází. Důvodem, proč se tvoří, je jejich využití jak ve stravovacích zařízeních, tak pro samotného člověka. Jsou velkou podporou při různých dietách, kdy si můžete lehce najít, co která potravina obsahuje a v jakém množství. Na stránkách Stop obezitě
je databáze zaměřena především na lidi, kteří chtějí zhubnout a pro diabetiky. Potraviny jsou i barevně odlišeny v závislosti na jejich vhodnosti pro dietu. Najdete zde také různé pokrmy, polévky, omáčky nebo přílohy. U potraviny nebo jídla je vždy uvedena energetická hodnota, obsah základních nutričních složek (sacharidy, tuky, bílkoviny), popis potraviny a její adekvátní náhrada.
Velmi vítaným přínosem je hlavně databáze bezlepkových potravin pro lidi trpící celiakií. Databázi zpracoval Výzkumný ústav potravinářský Praha a o
bsahuje jak seznam vyhovujících bezlepkových výrobků, tak i těch nevyhovujících. Výrobky mají uvedené své výrobce, někde i distributory a internetovou adresu firmy, dále zde najdete složení deklarované výrobcem a hlavně obsah lepku nebo jeho bílkovinných částí gliadinu či gluteninu.
Strávníky s diabetickou nebo bezlepkovou dietou přece v jídelnách máte a tyto databáze by vám mohly pomoci v přípravě jejich obědů.

 

Martina Cukrová, redakce portálu Jídelny.cz

Tisk E-mail Sdílet Hodnocení článku: 
Diskuse k článku:
NadpisAutor Datum               
složení potravinZdeńka21.06.2010 22:33
složení potravinZdeńka21.06.2010 22:36
Zobrazit diskusní příspěvky
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi