Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Cukr a spotřební koš

Cukr a spotřební koš

odpovědět
28.2.20127:41hanan
Budu asi za černou ovci, tak se předem omlouvám. Sám uvádíte, že vyhláška uvádí cukry volné. Vyhláška byla nedávno, po konzultacích s odborníky na výživu a zdraví dětí, novelizována. Přesto se mají ve spotřebním koši nadále sledovat cukry volné. Je jistě správné omezovat spotřebu cukrů ve stravování dětí, ale v rámci daných předpisů. Dokud bude vyhláška obsahovat pojem cukry volné, budu zařazovat cukry volné. Sladkého v naší jídelně děti mnoho nemají, ale chránit před nadměrnou spotřebou cukrů musí především rodiče. Hodit zodpovědnost na někoho jiného je trnd současné doby.
odpovědět
28.2.201212:48haris
Přesně jste to napsala...odpovědnost mají rodiče!Ve škole je cukr omezen a cestou domů sblajznou pytlík karamel!!!
Naprosto s vámi souhlasím. Pokud ale článek v některých místech vyzněl tak, že byste měli sledovat i "sladkou hmotu", tak to určitě ne, to se omlouvám. Takové cukry se také nedají normálně měřit, jen odhadovat...
Taky jsem toho názoru. Kdybych zařazovala každý cukr v kečupu a pod., tak prostě ty cukry neudržím!!!

cukr ve spotřebním koši

odpovědět
29.2.201217:28Ivana Kováříková
Dobrý den pane Ludvík. Velice chválím Váš článek, přesně popisujete problematiku složení výrobků s obsahem cukru a jejich zařazení do jednotlivých komodit. Komu záleží na kvalitě vlastní práce, kterou odvádíme bez ohledu na hloupost rodičů, může Vaše rady velmi dobře zužitkovat.

spotřební koš

odpovědět
9.7.202010:55Dana.F
Dobrý den ,prosím Vás o radu, občas používáme vitamínové nápoje od AG FOODS kam by jste je ve spotřebním koši zařadily a s jakým koeficientem ?
odpovědět
10.1.202210:58Gejitka
Dobrý den, paní Dano. Také používáme vitamínové nápoje od AG FOODS. Já je mám zařazené ve skupině cukr s koeficientem dle obsahu cukru, který jsem vyčetla z obalu daného nápoje (u některých je koef. až 0,9).
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi