Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Výběrová řízení na potraviny (1)

Výběrová řízení na potraviny

odpovědět
26.3.201211:02lenek
Konečně někdo popsal jasně a srozumitelně, co tento systém obnáší. Bohužel ze strany úředníků cítíme tlak, abychom se tomuto podvolili. Je mi z toho smutno, jak se ničí to, co správně fungovalo a nahrazuje se zájmy rádoby podnikatelů. Jak nízko musíme ve všem klesnout, abychom se jako národ proti tomuto nepořádku postavili?

Výběrová řízení na potraviny

odpovědět
26.3.201211:11Evča 1
Já, jako vedoucí školní jídelny zodpovídám za kvalitu surovin, já, jako vedoucí školní jídelny musím vyjít s finančním limitem. Proč by mi do toho měl zasahovat nějaký úředník? Jen aby se živil zbytečným papírováním???

změna předpisů

odpovědět
26.3.201212:35emoo
Dobrý den, děkuji za článek, je opravdu dobře napsaný. od 1.4.2012 dochází ke změně 137/2006, novelou 55/2012, kde se v §12, odst.2 a 3, snižuje částka pro služby ze 2 milionů na jeden. Pořád platí § 13 odst.8, že se zakázka na potraviny může dělit podle sortimentu, ale je otázka zda některé jídelnu budou muset vypisovat výběrové řízení třeba na maso, což by se při dnešních cenách u velké jídelny mohlo stát.
Díky za upřesnění, 137/2006 je zákon o veřejných zakázkách. Odkaz v článku vede již na jeho novelizované znění. Info o snížení limitu na 1 mil jsem dostal příliš pozdě na to, abych stihl v textu napsat o tom trochu více.

Děkuji

odpovědět
26.3.201213:47Písnička
Děkuje za krásně popsaný článek. Ostravské kolegyně, které jsou nuceny, takto objednávat potraviny, mohou potvrdit. Ono záleží na vedení školy, jak stryktně je nutno toto objednávání dodržovat. Já mám štěstí, že nemusím objednávat vše, záleží na mém uvážení. Ale něco (pro klid úředního šimla) musím. Positivum vidím v tom, že mám přehled o aktuálních cenách v našem regionu a můžu si vybrat levnější variantu u koloniálu. Př. stejná mouka, ale rozdíl v ceně cca 2,--Kč. Tak proč nevzít levnější. Ještě jednou děkuji za článek a kolegyním na slovensku a ostravsku pevné nervy.

Centrální dodavatel

odpovědět
26.3.201215:22Kamila M.
Byli jsme osloveny již loni na podzim.Naštěstí vedení školy na centrálního dodavatele nepřistoupilo.

Víme, co chce úředník

odpovědět
26.3.201221:52Karla
Možná se časem zachce úředníkům a lobbistům nejen peněz, které platíme jako rodiče do školní jídelny na obědy, ale také peněz, za které si kupujeme jídlo v obchodě pro naši rodinu. Nebylo by lepší, kdyby radnice rozhodovala centrálně, co se bude jíst každý den i v našich rodinách, to se centrálně nakoupí za nízké ceny (odpad bývá levnější) a vlastně by nám mohla diktovat i jednotná jídla. Poté bychom mohli centrálně pořizovat i stejné oblečení a pak centrálně volit zase jednu stranu. Ale to už tady bylo! Nebo ne?

centrální objednávky

odpovědět
27.3.20129:39Pekařka
Já mám naštěstí velmi rozumného pana ředitele, kterému záleží hlavně na spokojenosti strávníků, potažmo jejich rodičů, tudíž mě do objednávek potravin přes aukce netlačí. Něco jiného je nákup věcí, které jsou hrazeny z veřejných peněz (čistící prostředky apod.), tam se objednávky podle možností a nabídky portálu uskutečňují. Pokud domovy důchodců a nemocnice přes portál nakupují, je to proto, že potraviny hradí ze státních peněz, my nakupujeme za peníze rodičů a jen těm se musíme zodpovídat za jejich hospodárné vynaložení za KVALITNÍ suroviny. Co z toho, že bych mohla nekvalitní maso vrátit, když nebudu mít v ten den co dát dětem na talíř. Díky za takového rozumného pana ředitele!!! Hezký den všem a všem přeji také moudré vedení školy.

Výběrová řízení na potraviny

odpovědět
27.3.201212:54paleček
Dobrý den. Jako rodič absolutně nesouhlasím s tím, aby mé dítě jedlo "laciné nekvalitní maso z dovozu". Třeba hovězí maso z Irska, kde je největší výskyt "šílených krav" - cena odpovídá kvalitě. Rodiče platí cenu potravin, proto nevím proč do toho mluví zákonodárci ovlivněni lobisty a úplatky.

pro palečka

odpovědět
30.3.20129:26Pekařka
Děkuji za váš příspěvěk (hlavně za ty vedoucí, jež jsou objednávkami přes výběrová řízení "postiženy"). Peníze na stravování dětí jsou Vašimi penězi, proto by bylo velmi dobré, kdybyste takovýmto vedoucím jakožto rodiče dokázali svým postojem a nesouhlasem pomoci. Pak by se konečně začalo něco dít, zatím jsou to jen ty vedoucí, které tímto trpí. Pevně věřím, že se rodiče ozvou. Držím palce.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi