Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Výběrová řízení na potraviny (2)

Centrální kapsování pro úředníky

odpovědět
28.3.20127:35Soňa
Děkujeme našim úředníkům, že se snaží ušetřit. Jak jsem si přečetla v článku zkušenosti, tak ušetřit jen pro sebe na úkor kvality pro děti. U nás stojí oběd pro malé děti dvacet korun, jíme pouze čerstvé a kvalitní. Knedlíky nekupujeme, ale vaříme sami. Glazovanou drůbež nebereme, hledáme kvalitu. Když někdo přiveze něco nekvalitního, tak se s ním rozloučíme a najdeme si jiného dodavatele. Snažíme se nakupovat od výrobce a nenakupujeme ani polské nekvalitní výrobky všeho druhu. Jogurty nakupujeme bez škrobů a barviv, nenakupujeme nekvalitní Danone ani předražené Bonduelle výrobky. Dá se najít česká kvalita za dobrou cenu. Výsledky naší práci jsou denně vidět na talířích v naší jídelně. Denně nás kontrolují děti, jejich rodiče i zaměstnanci školy, kteří se u nás stravují. Kdyby nám chtěl úředník udělat radost, tak by nenutil ředitele do centrálního zásobování, ale do toho, aby nám konečně začili platit za vaření závodního stravování.

výběrová řízení na potraviny

odpovědět
28.3.201211:58sonča
Plně souhlasím se Soňou - zavání to zase něčí kapsičkou která potřebuje doplnit penízky. Nás musí hlavně zajímat děti .Pokud někdo chce tento systém zavést -- myslím ,že bychom měli zainteresovat rodiče - ti platí za kvalitu surovin a svým způsobem svoji důvěru vkládají v nás vedoucí školních jídelen tím, že svým dětem obědy platí.Jinak přeji kolegini Soně pěkný svátek Soňa

pro p.Stašovou

odpovědět
28.3.201214:51Ilka
Co jsem si přečetla je hrozné.P.Stašová sháním paní roz.Danková Zdena z Poruby,neznáte ji asi 47let.Tukáte si na čelo,ale i tak na náhody věřím.Omlouvám se jsem od tématu ,ale budu doufat.Míla ze Šumavy.
odpovědět
11.5.20129:04Milada
Je mi líto ale neznám. Milada

Jeden dodavatel na vše

odpovědět
28.3.201219:17Miloš ZŠ
Je toto vůbec možné v dnešní době,aby nám někdo nařizoval od koho mám objednávat zboží?

díky za článek

odpovědět
28.3.201219:36majka 1
Pane Ludvíku, děkujeme za tento obsáhlý článek o praktikách, které se úředníci (samozřejmě nezištně!!! :-) ) snaží dostat do hospodaření školních jídelen. Kdo se v tomto oboru pohybuje ten moc dobře ví, že i zde platí slogan ,,nejsem tak bohatý, abych si dovolil kupovat levné věci". Pokud si totiž levnější surovinu přepočítáte na kvalitní (například u ryby odečtete nástřik) stejně dojdete na podobnou cenu základní suroviny, jelikož té levnější musíte vzít daleko více, pokud nechcete šidit strávníky. Prosím zachovejme si při své práci zdravý rozum!

Co ale dál?

odpovědět
29.3.20128:37Pavel Ludvík
Dělám svou práci, dostal jsem dobrý tip, vážím si toho, že mně jídelny poskytly informace. Zaráží mně ale to množství jízlivých připomínek k úředníkům. Spíše by mě zajímalo, co budou jídelny dělat, až tento trend dorazí k nim, až jim to ředitel nařídí. Jak se budete bránit?

Dobré téma.

odpovědět
29.3.20129:33Aleš jiný
Pane Ludvíku také děkuji, výborné shrnutí. Též mě zarazily jízlivé poznámky k úředníkům. Zákon o VZ je ovšem dílo politiků. Stejně tak o případném zavedení elektronických aukcí rozhodují zase jen politici. Osobně si myslím, že v tuto chvíli nelze dělat nic jiného než se bránit vysvětlováním těm, kdo o tom rozhodují na místní úrovni. Elektronické aukce u potravin se "odrovnají" samy. Takový nesmysl nemůže v realitě dlouhodobě obstát. Mnohem větší problém vidím ve snížení limitu pro zakázky malého rozsahu. V souvislosti s nárůstem cen potravin to může brzy dost komplikovat život.

aukce

odpovědět
3.4.201213:22janav.
Asi se nás to bude brzy týkat. A nikdo se nás nebude ptát, jestli s tím souhlasíme. Prostě zastupitélé rozhodli.
odpovědět
4.4.201220:30Kamila M.
Přesně tak,nikdo se nás ptát nebude.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi