Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Přemýšlejme o spotřebním koši

spotřební koš

odpovědět
18.11.20135:45danca
Článek se zabývá spotřebním košem a jeho nedostatky, ale pokud se někdo nezačne zajímat o to co děti jí ve školních bufetech, tak naše snaha je zbytečná a je jedno jestli dám mletou papriku do spotřebního koše nebo ne. Když jsem se snažila zjistit kdo kontroluje bufety, tak to vypadá, že nikdo nemá pravomoc. Proč tedy mají jídelny tak přísná pravidla a na jiné dodavatelé není metr?

Jak na cukr?

odpovědět
18.11.20138:56Radkaa
Jestliže plníme cukr pod 60 %, je to špatně. Snažíme se podávat dětem méně sladké nápoje, postupně si zvykají na čistou kohoutkovou vodu. Sladký hlavní pokrm zařazujeme 2x za měsíc. Obstojíme u případné kontroly pouhým tvrzením, že dětem dáváme na odpolední svačinku vánočku nebo sladké pečivo, které cukr obsahuje, ale nepočítá se do SK? V jak daleké budoucnosti bude vypracována nová metodika výpočtu SK? Jsem zastáncem spotřebního koše, určitě ano, ale s dobře nastavenými pravidly.
odpovědět
18.11.201311:53123123
Mám tentýž problém - malá spotřeba cukru ve školní jídelně. Vaříme pouze obědy, takže cukr v jídelníčku nezvýšíme ani podáváním svačin a přesnídávek. Pokud vaříme 2 sladká jídla v měsíci a 1x moučník, nelze spotřebu zvýšit. Děti u nás pijí dost vodu pouze s citronem,nebo čistou, mléko, ředěné džusy. Pudinky, ve kterých bychom nějaký cukr mohli použít neděláme, protože se nám nepočítají do mléčných výrobků. Ze všech stran slyšíme o snižování cukru ve stravě, my máme problém opačný.

málo cukru ve školním stravování

odpovědět
19.11.201311:33Kamil
Děkuji, že se pohybujete na úrovni 50% u cukrů, protože tím vytváříte rezervu na sladkosti a slazené nápoje, které si děti dopřávají z automatů. Jsem rodič a mám spíše opačný problém udržet děti po zbytek dne od sladkostí, aby se "nepřecukrovaly" příliš. Otázkou je zda se vůbec předepsaný obsah cukrů ve stravování shodu s názory odborníků na výživu. Když si vezmeme jak dlouho trvalo snížit limity pro bílkoviny tak jsem skeptický zda Vás Ministerstvo zdravotnictví náhodou nenutí plnit limitym které jsou pro děti nevhodné. Obezita v ČR je velký problém nejenom u mládeže a krmit je na 60 minut pohybové aktivity za den, když se pak tolik nepohybují je také na zváženou. Držím všem palce nemáte to jednoduché ještě se vejít do ceny. Kamil
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi