Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
15 let informací pro hromadné stravování

Diskuse k článku Jak dosáhnout toho, aby děti jedly luštěniny

Oponuji

odpovědět
16.9.201311:34Monik
Já si tedy myslím pravý opak. Pokud budeme dětem lhát a "balit" jim luštěniny a zeleniny do něčeho jiného, tak je naučíme zase jen "lhát" a luštěniny a zeleniny se jíst nenaučí. Snad mají rodiče, kteří by jim to měli doma vysvětlit a začít s tím už doma. Pokud ne, tak prostě budou tlustí a nezdraví a jídelna v tom nic nezmění. V lasagních pak budeme nacházet místo hovězího maso koňské, v jogurtech bude místo jogurtu škrob a místo ovoce červená řepa. A každému to bude připadat normální. Jsou i jiné cesty. Můj názor. Když cizrnová mouka, tak přiznat na jídelníček, když mrkev, tak na jídelníček. Každý si musí svou cestu vybrat.

Luštěniny

odpovědět
16.9.201312:37kleopatra
Je vidět, že paní vedoucí hodně přemýšlí a záleží jim na strávnících. Jistě je ta správná osoba na svém místě. Na druhé straně však nelze nesouhlasit s příspěvkem výše. Někteří strávníci mohou být třeba citlivý na sóju a po konzumaci takového pokrmu mohou mít třeba menší zdravotní potíže. Asi by bylo vhodné upozornit v JL o tom strávníky. Když tak pozoruji malé strávníky v naší jídelně - nemáme problémy s konzumací luštěnin. Většinou tato jídla přijímají bez problémů /hlavně ti menší děti - u větších už je to někdy horší/. Když máme fazolový guláš, chodí si přidávat většina dětí.

K luštěninám

odpovědět
18.9.20135:53Pekařka
Dobrý den, u nás mají problém s luštěninami hlavně někteří pedagogové (chápu, že někdo má potíže s jejich trávením, ale těch je mizivé procento). A tak se zase dostáváme do stavu, kdy dospěláci NIKDY neodhlásí řízek, ale luštěniny a sladká jídla poměrně často. S tím se pomalu smiřuji a mám radost, že luštěniny dítka baští. Polévky z luštnin jsou u nás jednička, to nezůstane ani miska, hlavní jídla jak které, ale celkově to jde. SK plníme na 110-120% bez problémů. Rozhodně jsem také pro uvádění "pravdy" hned do jídelníčku, předejde se tak možným nepříjemnostem a na jídelníčku to také dobře vypadá. Všem přeji hezký den a spokojené strávníky.
odpovědět
18.9.20138:33Zuza
Také s prvním příspěvkem nesouhlasím. Skoro půl měsíce přimíchávat do pokrmů věci, které do něho nepatří.
odpovědět
10.11.201710:19Janaka
A to se nestydíte?? Rvát do jídla něco co tam nepatří a nejlépe, když to vůbec není na jídelním lístku? To by mě šlak trefil, když si objednám něco s rýží a v té rýži je nakonec přimíchaná luštěnina, když je luštěnina v k knedlících, každý den luštěnina v polívce. Už se všichni vznášíme !!!

luštěniny

odpovědět
17.10.201312:25euforbie
Já teda nevím proč by se dětem mělo lhát! To je jako kdyby jim paní učietlak řekla, že se budou učit psát jen malá písmenka, velká že nemusí. prostě čočka je čočka a pokud přidáváme červenou čočku do polévky tak ji tam prostě napíšu a vsadím se že děti ani nepoznají že tam nějaká čočka je a normálně polévku sní. To stejné je s hraškou nebo cizrnovou moukou.

Luštěniny

odpovědět
25.9.201417:40Miva
Dobrý den, myslím si ,že je třeba přiznat co se do jídla dává. Stravuje se u nás holčička,která je alergická na čočku.Nedovedu si představit co by se dělo, kdyby snědla jídlo kde by tu čočku nečekala.

granulát kam se podíváš

odpovědět
14.6.201720:13M.Lamm
u nás ve školce jedí děti luštěniny denně. Buď polévka, hlavní jídlo nebo pomazánka na svačinu. Nejoblíbenější je loupežnická polévka ze sedmi druhů luštěnin, čočková sekaná, cizrna na paprice nebo klasická čočková a hrachová kaše apod. Ale proboha nikdy neobjednávám jídla s granulátem, natož ještě sojovým. V této formě se o zdravém jídle opravdu nedá hovořit. Některé děti se v září na jídla divně tváří, ale později je jedí všechny.

Proboha proberte se

odpovědět
12.9.201713:03Janek28
Chápu, že to myslíte dobře, ale uvědomujete si, jaký hnusy těm dětem vaříte? Vylezte ze své škatulky, ten váš spotřební koš je stejně k ničemu, když to jídlo nechutná. Víte, jak nezdravej hnus je sojovej granulát? Vykašlete se na nějaký hnusný a nezdravý těsta - třeba šišky s mákem - co to má bejt? Jídlo pro děti? to myslíte vážně? Vařte dětem Z ČERSTVÝCH SUROVIN, dejte jim čerstvou zeleninu, jestli chcete nutně schovávat luštěniny, když z nich nejste schopný udělat chutný jídlo, tak alespoň karbanátek nebo sekanou, kde vůbec nevadí, když se k masu přidá třeba čočka. Chudáci děti jsou celý dětství krmený hnusama, jak mají poznat, co je kvalitní jídlo? Jinak čest vyjímkám, které dokazují, že i přes nesmyslné požadavky státu lze vařit něco dobrého. Viz moje děti. Jedno má úplně úžasnou jídelnu, pestrá chutná jídla, děti jí všechno, protože je to dobré. To druhé-jídlo se nedá jíst. Ale prý je to v pořádku, splňují sp.koš, že je kaše z pytlíku nevadí. Odhlásil jsem ho. Fuj
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi